JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



tech,
ti si prejak s ovim komentarima…
no sto kazu brodarrski gurui, hocemo li mi vidjeti nekog svjetla

Na ljutu ranu ljuta trava. [angry] Upravo sam na skype sa svijetom. Bolja buducnost odgadja se do dalnjega. Uvjeravaju me da je kljuc u bankama i garancijama za terete kojih ima a ne mogu se pomaknuti.
[/quote]
naravno; kljuc svega je povjerenje
imas commmodities koji su znatno izgubili na cijeni
centralne banke spustaju kamate
jedini link koji nedostaje je povjerenje za plasirati te kamate, pardon pare
jer kada bi se to dogodilo imas nekakav business case,
eh sada…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

nije li ključ svega kineska potražnja?

nije da se kužim, ali logika mi se nameće …

I love the Smell of Profits in the Morning

Postoje ponuda i potraznja.
Potraznja je djelomicno smanjena, ali postoji.
Problem je sto banke ne prihvacaju tude L/C te posljedicno nema trgovine.

Dakle, trenutni BDI je "potcijenjen", povratkom likvidnosti ce rasti, ali se nece vratiti na vrijednosti iz prosle dvije godine.

Tako se to meni cini.


Dobro ,ali kako onda objasniti cijenu koja je 25% od BV. Da li je možda BV manji od 850 kn kako ispada po izvješću

Procjene vrijednosti brodova radene na kraju 2007.
Mislim da ce brojke biti malo nize na kraju 2008.


Postoje ponuda i potraznja.
Potraznja je djelomicno smanjena, ali postoji.
Problem je sto banke ne prihvacaju tude L/C te posljedicno nema trgovine.

Dakle, trenutni BDI je "potcijenjen", povratkom likvidnosti ce rasti, ali se nece vratiti na vrijednosti iz prosle dvije godine.

Tako se to meni cini.


Evo glasa razuma. Cesto u ovim vremenima znam kazati kako se nadam da je stanje na brodarima uzrokovano krizom bankara u Amera i ako je to tacno povratak ce biti znatno brzi nego da je uzrok recesija. Slazem se i da BDI nece tako brzo na ATH. Skloniji sam vidjeti ga dugorocno na nivou 4-500 ili bolje receno to je moja zelja, nego u iducih par godina dozivit jos nekoliko ATH. BDI u spomenutom rasponu daje brodarima solidne zarade, sigurnost, razvoj. Jutros sam pricao sa kolegom iz Hamburga koji je direktor pomorske firme. On je plasticno opisao proteklo razdoblje. Kaze da nije normalno da brod svaki dan vlasniku donese novog Porshea.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Da, i sada pitanje za milijun kuna.

Hoce li se povjerenje na kreditnim trzistima vratiti na vrijeme da uhvatimo tradicionalni Q4 rast vozarina ili nece pa sve prolongiramo za proljece?


Da, i sada pitanje za milijun kuna.

Hoce li se povjerenje na kreditnim trzistima vratiti na vrijeme da uhvatimo tradicionalni Q4 rast vozarina ili nece pa sve prolongiramo za proljece?


Osobno sam skloniji proljecu ali Obamina pobjeda bi mogla pogurati stvar.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"




tech,
ti si prejak s ovim komentarima…
no sto kazu brodarrski gurui, hocemo li mi vidjeti nekog svjetla

Na ljutu ranu ljuta trava. [angry] Upravo sam na skype sa svijetom. Bolja buducnost odgadja se do dalnjega. Uvjeravaju me da je kljuc u bankama i garancijama za terete kojih ima a ne mogu se pomaknuti.
[/quote]
naravno; kljuc svega je povjerenje
imas commmodities koji su znatno izgubili na cijeni
centralne banke spustaju kamate
jedini link koji nedostaje je povjerenje za plasirati te kamate, pardon pare
jer kada bi se to dogodilo imas nekakav business case,
eh sada…
[/quote]
Izgleda da si i ti na meti psihopata. Popravljam ti prosjek.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"




Evo i mene konačno u Jadroplovu!

Pa di si brate uranio??? Samo nemoj pocet cvilit za tjedan dana "sta uradi pobogu"
[/quote]
A nisam ja cvilio sve ovo vrijeme neću ni sada 🙂
[/quote]
Ma nisam ni sumnjao. Nije beg cicija. Isto sam bio malcice vidovit kad sam ti kazao da si uranio. [embarass]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

kupio danas JDPL na 200 i nakon pola sata već sam u minusu 10 kn [cry]
na koliko je blokada?

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

Tech, jel rano danas [rolleyes]

Ljudi posle kiše dolazi sunce tako je barem uvijek kome bude izdržao kišobran lijepo će ga sunce obasjati.Tu smo di jesmo i trenutno možemo samo gledati. Potenciram one koji žele prodati da prodaju što prije i da se rješe svih dionica tako da ostanu samo oni koji žele biti prisutni.

Uvjek lako biti generale posle bitke.

LEAVE THE WORLD BEHINED

New Report

Close