JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sam si napisao …


NOMINALNA VRIJEDNOST DIONICE – predstavlja novčanu vrijednost prilikom emisije dionice,možemo je nazvati i početna vrijednost dionice.

od te početne knjigovodstvene vrijednosti firma kroz vrijeme može generirati gubitke i pojesti tu vrijednost. može dobar dio izgubljenog kasnije i vratiti, a i vrijednost imovine joj može rasti/padati i to može provesti kroz knjige revalorizacijom. uglavnom, ta nominala, odnosno početna vrijednost, ti nema baš nekog posebnog značenja. najviše se koristi na forumu za zajebanciju.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Brale vjerujem da sam ja jedan od nabrojenih. I skroz si u pravu. Neprijateljska kampanja mi je u krvi. Koji je cilj neprijateljske kampanje? Cilj je baciti dionicu na koljena pa je onda prodat jeftino. Compa tebi Smojina: Ajde lovit rake g…..e!

Pa naravno , dobro si se pripozna , ali kada vidim da ti je Smoje idol , to je dovoljno. Idi brale bre u BG pa tamo piši o Jugoslovenskom rečnom brodarstvu. Povedi i onu štracu Lepu Smoje sa sobom.

Dobro ,ali kako onda objasniti cijenu koja je 25% od BV. Da li je možda BV manji od 850 kn kako ispada po izvješću



Evo i mene konačno u Jadroplovu!

Pa di si brate uranio??? Samo nemoj pocet cvilit za tjedan dana "sta uradi pobogu"
[/quote]
A nisam ja cvilio sve ovo vrijeme neću ni sada 🙂

može li nam netko od stručnjaka za fundamente dati uvid u trenutni P/BV i P/E?

čuo sam neke priče da će JDPL biti narednih mjeseci privatiziran i prodan TNPL jer im je prvi natječaj bio preskup, a sada navodno da se zbog krize u brodarstvu nitko drugi neće javiti, a da TNPL čuva veliki keš na računu upravo za to? što mislite ima istine u tome?

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen


Dobro ,ali kako onda objasniti cijenu koja je 25% od BV. Da li je možda BV manji od 850 kn kako ispada po izvješću

To ti je strah i panika, tada ništa ne igra ulogu.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Brale vjerujem da sam ja jedan od nabrojenih. I skroz si u pravu. Neprijateljska kampanja mi je u krvi. Koji je cilj neprijateljske kampanje? Cilj je baciti dionicu na koljena pa je onda prodat jeftino. Compa tebi Smojina: Ajde lovit rake g…..e!

Pa naravno , dobro si se pripozna , ali kada vidim da ti je Smoje idol , to je dovoljno. Idi brale bre u BG pa tamo piši o Jugoslovenskom rečnom brodarstvu. Povedi i onu štracu Lepu Smoje sa sobom.
[/quote]
Ops nestalo argumenata. Vidim da si Tudjmanovo dete. Smojom se Split ponosi i uskoro mu dizemo spomenik na Matejuski a tebi savjetujem povratak u ruralna prigradska podrucja. Ocito gradu nisi dorastao.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


može li nam netko od stručnjaka za fundamente dati uvid u trenutni P/BV i P/E?

imaš tu na PD – link dionička društva ali evo da se ne mučiš

tech,
ti si prejak s ovim komentarima…
no sto kazu brodarrski gurui, hocemo li mi vidjeti nekog svjetla

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


tech,
ti si prejak s ovim komentarima…
no sto kazu brodarrski gurui, hocemo li mi vidjeti nekog svjetla

Na ljutu ranu ljuta trava. [angry] Upravo sam na skype sa svijetom. Bolja buducnost odgadja se do dalnjega. Uvjeravaju me da je kljuc u bankama i garancijama za terete kojih ima a ne mogu se pomaknuti.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



može li nam netko od stručnjaka za fundamente dati uvid u trenutni P/BV i P/E?

imaš tu na PD – link dionička društva ali evo da se ne mučiš
[/quote]

hvala na pomoći
pretpostavljam da si stručan u ovome pa bih te zamolio za komentar:

P/BV = 0,24
P/E = 6,02

koliko je opasno kupovati dionicu s ovakvim fundamentima
btw priča se kako uredno revaloriziraju vrijednost imovine i da su puni casha

New Report

Close