JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da, baš mršava dobit. po njihovom planu za novogradnje im treba 70 mil $. trenutno imaju oko 50 i trebaju skupit još 20 odnosno oko 100 mil kn. kako li će to skupit? [tongue]

Tuna, nemoj tako. Kolega Špancir ukazuje na teskoce s kojima se brodari susrecu.


Izgleda , trebat će stisnuti zube još neko vrijeme.Kineske zalihe i Vale nam kratkoročno ne pomažu.

….Chinese iron ore inventories are increasing, while steel prices are declining. ….Chinese iron ore inventories at its ports ballooned last week to 64.8 million tons, the highest level this year, with an estimated six to eight weeks’ supply, from 40 million tons at the end of August 2007. Even though steel production in China has increased more than 11% this year and China’s reliance on imported iron ore needed to produce that steel has increased 20% year on year….declining steel prices and increasing steel inventories indicate softening near-term demand for spot Capesize ships in the near term."

Dahlman Rose analyst Omar Nokta said that there are conflicting reports about a rumored iron ore price hike by Vale (nyse: RIO – news – people ). Chinese officials have said Vale sent notification to Chinese customers of an additional 20 percentage-point increase over the initial 65% to 71% price hike for iron ore fines, although Vale has not confirmed the change, he said. These rumors are "clouding the outlook for the market," although he warned that if there were a price hike, it "would have a near-term negative impact and explain the violent moves down over the past three days."

While analysts have been debating over the past few weeks when the dry bulk shippers will see a turnaround, ….Baltic Dry index, which is managed by the Baltic Exchange in London and measures dry bulk shipping rates on 40 routes across the world, will likely weaken further in the near term. Even though the BDI remains at record levels, the supply of Capesize and Panamax ships in the Pacific basin has been increasing, he noted, bringing down prices.

The dark cloud for dry bulk is that Dur expected spot Capesize rates to drop below the $90,000 per day mark by Friday, $4,000 less than Thursday. He also forecast the BDI is likely to decline another 5% to 10%. Since the dry bulk stocks tend to trade with the BDI, or at least closely track it, …. "downward pressure on the BDI does not cultivate a buying environment."

Inace….


Negdje sam pročitao da postoje trenuci kad je neaktivnost znak ulagačke oštroumnosti.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

target-380

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ako to bude target bit će dobro.
Naime ja sam ulazio na 520 ,485,450, i teška srca se moram složit s tobom.
S obzirom kakav je trend sa brodarima , manjak potražnje kine i azije za rudama trenutno osobno predviđam BDI na nekih 4700 dakle pad od još nekih 15- 20 % a Bez obzira koliko Bdi ne utječe direktno na jadorplov predviđam donju granicu od nekih 350- 360 kn; dakle korelaciju ti predviđaš pad od 10% ja 0d 15 – 20 %.Vidjet ćemo .
Nažalost kažem jer casha više nemam a jadroplov mi je tek 10% portfelja pa neko shortanje mi u ovom trenutku i ne igra a možda se i odlučim.
Techman je bio itekeko u pravu.
Predvidio je 400 a mislim da je sada mnogo niže jer kupnja do 400 je takorći mizerna.
U svakom slučaju ;kako bilo; brodari su u silaznom trendu i bit će još neko vrijeme. [angry]

Evo ti stoja od mene mrizadur.Govorio sam da će ići do 400 a sad vidim da bi moglo i niže . A čini mi se s obzirom na situaciju i da hoće. Nažalost i ja sam ulazio na većim razinama smatrajući ih povoljnima. [sad]

Zanimljiva je ta psihologija. Što više cijena pada, to je više ljudi uvjereno u njen daljnji i još veći pad. Kad je cijena bila 650 kuna tim istima je vjerojatno ova razina bila SF…

I'LL BE BACK

Ako ima koja dobra duša, da podijelim samnom … koje brodare u USA i općenito možemo uspoređivati s JDPL? thnx

I love the Smell of Profits in the Morning

Još nešto svježe za Sakai-jevu zbirku , a što opravdava Vlad1111-ov target.

…..Now it is container shipping’s turn to be hit hard. Investment bank UBS has downgraded the sector outlook from neutral to negative.
"We expect most carriers to achieve minimal profitability with considerable risk of losses. In addition to high fuel prices, we expect demand to continue to deteriorate and believe carriers will suffer from higher unit costs as excess supply of larger vessels drives load factors down," the bank said in a hard hitting report out this week. "The considerable challenges the industry faces in 2008-09E lead us to draw comparisons with the downturn in 2001-02," UBS maintained
……..


Još nešto svježe za Sakai-jevu zbirku , a što opravdava Vlad1111-ov target.

Šteta Špancir. Dosad sam te jako cijenio kao izuzetnog drukera, no nazalost sad si ucinio kardinalnu pogresku – dozvolio si da emocije ovladaju tobom i stavio nepotrebni dodatak. Sto te nazalost svrstava u kategoriju ‘obicnih’ drukera. Dosad je, moram priznati islo bez greske. Studiozni tekstovi, linkovi, sve ovisno o poziciji. Ta tko se ne sjeca tvojih legendarnih ‘dokupa’ JDPL, moram priznati da sam i ja svakodnevno otvarao SDA.hr ocekujuc da cu ugledati na top deset:

10. ŠPANCIR…

barem. Target ispod pola booka je stvarno ispod tvoje razine. Emocije… Inace, iskreno bih volio da se Vladova prognoza i ostvari (da vise dozivim i to) jer ja sam davno prodao JDPL i to obznanio na forumu. Ovako, ovaj koji je skinuo s aska jdpl je zaje i tebe i vlada i mene. Nis, bumo cekali zajedno i dalje
[smiley]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



Još nešto svježe za Sakai-jevu zbirku , a što opravdava Vlad1111-ov target.

Šteta Špancir. Dosad sam te jako cijenio kao izuzetnog drukera, no nazalost sad si ucinio kardinalnu pogresku – dozvolio si da emocije ovladaju tobom i stavio nepotrebni dodatak. Sto te nazalost svrstava u kategoriju ‘obicnih’ drukera. Dosad je, moram priznati islo bez greske. Studiozni tekstovi, linkovi, sve ovisno o poziciji. Ta tko se ne sjeca tvojih legendarnih ‘dokupa’ JDPL, moram priznati da sam i ja svakodnevno otvarao SDA.hr ocekujuc da cu ugledati na top deset:

10. ŠPANCIR…

barem. Target ispod pola booka je stvarno ispod tvoje razine. Emocije… Inace, iskreno bih volio da se Vladova prognoza i ostvari (da vise dozivim i to) jer ja sam davno prodao JDPL i to obznanio na forumu. Ovako, ovaj koji je skinuo s aska jdpl je zaje i tebe i vlada i mene. Nis, bumo cekali zajedno i dalje
[smiley]
[/quote]

Uz dužno poštovanje prema starijem kolegi, smatram da onaj koji je skinuo sa aska je to isključivo napravio zbog pokušaja manipuliranja, jedva čekam da vidim hoće li se sutra zaista tržiti na 430, iskreno sumnjam

a kaj da napravimo mi koji smo ušli na 630,osim da plačemo?

Paskalj, ne znam i ne zamaram se time jer dionicu nemam. Kao sto rekoh, pasalo bi mi da dodje na 380, pa i na 38 kn.

Mdp, pitaj Špancira kaj da delate, on je tada dokupljivao.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


a kaj da napravimo mi koji smo ušli na 630,osim da plačemo?

Ništa, čekaj državu da proda. Prodaje sve, doći će i JDPL na red, i fino zaradiš 40% na svoj ulaz. Ako imaš love kupiš još malo sad. A ko zna, u međuvremenu možda naraste i sama od sebe. Ja se ne bih previše brinuo na tvom mjestu, samo se naoružaj strpljenjem ili s još malo novca ako imaš prilike.

Rijetki su koji ne zbrajaju (trenutne) gubitke. Nisi ni po čemu poseban [wink]

I'LL BE BACK

New Report

Close