JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma jasno, sve se napisalo o upravi i brzini vodjenja firme i konkurentnosti, to sve stoji.

Samo velika vecina je napala ad su nesposobni i da su popusili na tecaju. sad ce lijepo i zaraditi na tecaju.

To en bjezi od cinjenice da im novac gubi vrijednost na drugi nacin.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep




a kak to ovdje stoji s posadama? ak se recimo ti brodovi i naprave, s čim će ih napunit? jel i ovi moraju prodat prvo dva postojeća broda ili imaju viška ljudi koje će poslat na te brodove?

Tuna posada ima i samo je pitanje novaca. Bolje je investirati novce u kvalitetne posade nego u kursne razlike.
[/quote]
A priljev po dobrim kursnim razlikama.
Ako je cash u dolarima kolike ce biti pozitivne u Q3 s obzirom na pozitivne u Q2??.
Ocekuje se jos veci rast dolara pa mozda Techmane ispadne da ovo nije bilo niti tako lose vec sasvim obratno
[/quote]
Plavi ocekivao sam malo vise. Da se devizama upravljalo kako treba (bjezati iz dolara dok je padao i ponovo ga kupovati kad je poceo rasti) onda bi i ja aplaudirao. I zadnji naivac zna da dolar jaca pred Americke izbore i za to nam ne treba izmišljat toplu vodu. Ovako ako su ostali staticni mogu nadoknaditi gubitak a ne mozemo govoriti o nekom proročanskom potezu uprave. Vjerovatno je dio vec otisao kao avans za Supre i to je nenadoknadivo izgubljeno.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ma nist ih ja ne hvalim, sto ti je.
Jadnako lose da lezi cash na racunu je i kad tecaj pada i kad raste jer Jadroplov nije banka pa da moze raditi currency swapowe i na tome uzimati marzu.
Njima cash na racunu kao i svakoj ozbiljnoj firmi gubi vrijednost jer nisu banka.
Mene tecaj ne brine toliko niti kada su tecajne padale niti kada su rasle.
Da se moglo hedzirati, je ali kada ionako neznaju kuda ce sa lovom onda sta ce hedzirati??

Puno gore je kada imaju brod out na mjesec i vise dana i od toga se nesmije bjezati.
Ali pustite tecajne, one se ionako nece ozbiljno gledati ako dodje do privatizacije. te ne utjecu previse na vrijednost firme a svi su se zakacili za njih..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Da se moglo hedzirati, je ali kada ionako neznaju kuda ce sa lovom onda sta ce hedzirati??

ako već ne znaš što ćeš s lovom, onda je barem oročiš … pa valjda imaju neki plan kako će trošiti lovu … [rolleyes]

I love the Smell of Profits in the Morning



Da se moglo hedzirati, je ali kada ionako neznaju kuda ce sa lovom onda sta ce hedzirati??

ako već ne znaš što ćeš s lovom, onda je barem oročiš … pa valjda imaju neki plan kako će trošiti lovu … [rolleyes]
[/quote]

Fazane ptico slavonska jel ih ti to vracas u plansku privredu (pjatoljetke)?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Sunac mu poljubim, ako ne znaju da im svaki mjesec do 10. treba xxx kn za plaću?!?! Ako je to petoljetka, onda sam ja kapetan broda. [tongue]

I love the Smell of Profits in the Morning

Mislim da mozda te tecajne razlike (negativne) puno losije izgledaju u izvjescu nego sto u stvarnosti predstavljaju problem za firmu. Npr. ako su imali 200 milijuna kuna na racunu, vecinom u dolarima zato sto vecinu troskova (planiranih) imaju u dolarima (ovo je pretpostavka jer nisam iz branse, daleko od toga), onda ce se tecajna razlika jako vidjeti u izvjescu gdje se sve preracunava u kune, a u stvarnosti nema toliki utjecaj na poslovanje. Naravno, mogli su i to izbjeci i mozda i zaraditi i to je propust, ali nije bas da je tih 20 milijuna kuna u 1Q izgubljeno…


jel možeš molim te malo pojasnit ovo za posade: kak to ovdje nije problem a kod atlantske je?

Zar nije JDPL kad je kupovao zadnji brod od ULPL isti preuzeo zajedno s posadom?


Zar nije JDPL kad je kupovao zadnji brod od ULPL isti preuzeo zajedno s posadom?

Ne znam, ali cak i da je, nismo u feudalizmu pa da ‘kmetovi’ moraju ostati na ‘zemlji’ prilikom trgovine istom.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Ma jasno, sve se napisalo o upravi i brzini vodjenja firme i konkurentnosti, to sve stoji.
Samo velika vecina je napala ad su nesposobni i da su popusili na tecaju. sad ce lijepo i zaraditi na tecaju.
To en bjezi od cinjenice da im novac gubi vrijednost na drugi nacin.

Taj tečaj postaje zanimljiva stvar.
Kopao sam po izvještajima i našao da je u zadnjoj godini kad je USD kontinuirano kvartalno rastao : (2005.) neto efekt tečajnih razlika na neto-dobit JDPL bio cca 31 % (18 od 57 mil kn).

Pošto JDPL ima relativno predvidive prihode i rashode (izgleda da u ovom kvartalu za sada dokovanja skoro da i nema) , a da ne davim forumaše s preciznom računicom , procjenjujem da bi efekt 0,2 kn višeg tečaja USD (sa 4,60 na 4,80) donio 5 mil kn plus cca 10 mil kn efekta teč.razlika.To znači da bi ukoliko ostane ovako , u 3Q kvartalna neto dobit realno mogla biti 15-20 mil kn , a možda i više.
Nedovoljno da spasi godinu , ali dovoljno da pokaže kakva bi firma JDPL mogao biti jednog dana….

da, baš mršava dobit. po njihovom planu za novogradnje im treba 70 mil $. trenutno imaju oko 50 i trebaju skupit još 20 odnosno oko 100 mil kn. kako li će to skupit? [tongue]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


da, baš mršava dobit. po njihovom planu za novogradnje im treba 70 mil $. trenutno imaju oko 50 i trebaju skupit još 20 odnosno oko 100 mil kn. kako li će to skupit? [tongue]

Mjerama stednje na vodi, struji,telefonu i toaletnom papiru. [wink]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close