JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nadam se da nije. Moja je kupnja ispod.

i moja je kupnja je dosta ispod,
ne treba jurcati,
nije dionica zec [lol]
sakai potpisujem ovo sto si rekao,
nema je sto dizati, za razliku od atpl, ovdje je skvadra iz uprave 3 mjeseca na odmoru, treba dolarcice potrositi

MENE VISE NIJE STRAH



Društvo Atlantska plovidba d.d. dostavilo je obavijest da su u petak, 29. kolovoza 2008. godine, dovršeni pregovori i sklopljeni svi pravni poslovi otkupa jednog Ugovora o gradnji broda u brodogradilištu STX Shipyard CO. Ltd, u Koreji.

Isporuka kraj 2009. Kad ce supramaxi?

Isti market, druga uprava. [bye]


Techmane ti si znalac,al Saki je za tebe doktor.
Nekad sam imao visoko mišljenje o tebi al nakon nedavnog drukanja na ATPL više nemam,bez ljutnje.
[/quote]

to je njegovo i naše pravo na ovo forumu, ja mu osobno to ne zamjeram.
nego, što više sakai-a, Tech-a i ostalih znalaca je potrebno na ovoj temi koja je jako zamrla.

nisam u toku, je li netko zna kakva je situacija sa one 2 novogradnje (ajmo Splićani!) , je li se išta događa ili je tu i dalje status quo?
2. očekuju se dobre prognoze za bulkove u 4 Q , vozarine bi trebale rasti, interesira me vaše mišljenje o tome i o projiciranoj dobiti.

txs

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

A ko je veći znalac, Sakai ili Lopina?

Ma dajte Zgubi i Topalov, ne zaje…. [smiley]

Ja se ne sramim priznati da sam najvise naucio od Techmana i uopce usporedjivati segrta i covjeka kojem je to core je smijesno.

Pa kad smo vec tu, zelio bih cuti konstruktivnu raspravu. Moj je ulagacki princip cetvrt-buffetovski. Sto znaci da ja uvazavam iznimnu vaznost uprave. Koliko je Uprava vazna mozete vidjeti na temi TNPL a slazem se u potpunosti sa Techom da se i ova JDPL nije proslavila.

I tu dolazim do kljucnog pitanja: ako je uprava takva kakva je, ako ne dolaze te novogradnje sto se moze promijeniti (fundamentalno!) da bi cijena narasla? Zar ce uprava najednom dozivjeti prosvjetljenje i poceti raditi prave poteze ?

Jer na ovoj temi sam cuo puno argumenata i ‘argumenata’ da treba ici nize. Jasno mi je da postoje psiholoski razlozi koji bi mogli prouzrocit ap ap ali ja tako ulazem (i ne tvrdim da sam u pravu!).

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

nisam u toku, je li netko zna kakva je situacija sa one 2 novogradnje (ajmo Splićani!) , je li se išta događa ili je tu i dalje status quo?

Prema svim mojim izvorima to ide ali ja necu vjerovati dok ne vidim na FI veliki odljev (a nije vezan za kursne razlike [angry] )

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

a kak to ovdje stoji s posadama? ak se recimo ti brodovi i naprave, s čim će ih napunit? jel i ovi moraju prodat prvo dva postojeća broda ili imaju viška ljudi koje će poslat na te brodove?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


a kak to ovdje stoji s posadama? ak se recimo ti brodovi i naprave, s čim će ih napunit? jel i ovi moraju prodat prvo dva postojeća broda ili imaju viška ljudi koje će poslat na te brodove?

Tuna posada ima i samo je pitanje novaca. Bolje je investirati novce u kvalitetne posade nego u kursne razlike.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

jel možeš molim te malo pojasnit ovo za posade: kak to ovdje nije problem a kod atlantske je?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Atlanska je privatna firma i profitno orjentirana. Skuza je da nema nasih pomoraca kako bi ukrcali Filipe koji su znatno jeftiniji. JDPL je drzavna firma i profit ocito nije na prvom mjestu. Mozes zamisliti kako bi drzava reagirala da se u njenoj firmi zaposle Filipi. I zato JDPL vjerovatno prati trzisnu utakmicu kad su plate u pitanju i nema problema sa kadrom.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



a kak to ovdje stoji s posadama? ak se recimo ti brodovi i naprave, s čim će ih napunit? jel i ovi moraju prodat prvo dva postojeća broda ili imaju viška ljudi koje će poslat na te brodove?

Tuna posada ima i samo je pitanje novaca. Bolje je investirati novce u kvalitetne posade nego u kursne razlike.
[/quote]
A priljev po dobrim kursnim razlikama.
Ako je cash u dolarima kolike ce biti pozitivne u Q3 s obzirom na pozitivne u Q2??.
Ocekuje se jos veci rast dolara pa mozda Techmane ispadne da ovo nije bilo niti tako lose vec sasvim obratno

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

The dollar rose to a seven-month high against the euro Wednesday, benefiting from a fall in oil prices.

Vaš link

Mogle bi tečajne sasvim dobro ispasti na kraju. (ako nisu kupili Euro prije mjesec dana [lol] [lol] )


A priljev po dobrim kursnim razlikama.
Ako je cash u dolarima kolike ce biti pozitivne u Q3 s obzirom na pozitivne u Q2??.
Ocekuje se jos veci rast dolara pa mozda Techmane ispadne da ovo nije bilo niti tako lose vec sasvim obratno

Po dosadašnjim kriterijima, onda bi ta ista uprava trebala biti najbolja na svijetu.
blueman, kad budu tečajne u plusu, onda će neki naći nešto drugo. Nije tu fazon u tečajnim razlikama per se, već u nečem sasma drugom.

All shipping lanes lead to China.

New Report

Close