JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sad kad znam sto namjeravate, nudim samo 50 kn po dionici.. moram dodati 50 % diskonta s obzirom na to tko kupuje. [smiley]

Ništa onda od posla. Prodamo Techu po 400. [thumbsup]

Dobit po dionici (EPS) u posljednja 4 kvartala za naš JaDroPLov je 71,68 HRK.
Na temelju zaključne cijene od petka (472 HRK) vaš famozni P/E omjer na kojeg se stalno pozivate je nešto ispod 6,6.
Nadalje, dobit po dionici za posljednji kvartal od 22,65 HRK je najviša ako je usporedimo sa dobiti po dionici u posljednjih 6 kvartala (nakon što oduzmemo neto dobit po dionici od prodaje "Hope" u 2. kvartalu 2007. odnosno prilagodimo EPS za 2Q07 od izvanrednih događaja, odnosno ta neto dobit po dionici od "Hope" iznosi 16,92 HRK).

Neto dobit po dionici po kvartalima:
1Q07: 14,24
2Q07: 17,10
3Q07: 15,38
4Q07: 21,68
1Q08: 11,97
2Q08: 22,65

Naravno, sve su ovo iznosi su u kunama što i ima smisla jerbo je to izvještajna a i domicila valuta Društva. No ono što bi bilo jako zanimljivo za ispratit bi bilo zarade po dionici po kvartalima ali u dolaru, odnosno bez utjecaja USDHRK kretanja (bilo to pozitivno ili negativno).

Techman, imaš kakav – matematički podržan, naravno – komentar?

PS Ovo je sve računato na bazi ukupno izdanih dionica, odnosno bez oduzimanja trezora. Kad bi oduzeli 10.011 dionica u trezoru rezultati bi bili nešto bolji.

All shipping lanes lead to China.


Techman, imaš kakav – matematički podržan, naravno – komentar?

Nemam matematicki ali imam zdravorazumski. Koliki bi bio net earning po dionici da je bila sposobnija uprava i da nisu imali ovih ispadanja. Mislim da bi bilo interesantno napraviti istu analizu za ATPL pa usporediti procentualno. naravno kazati ces da je ATPL imala priliv novogradnji ali mogla je imati i JDPl da nije talenata. Oni misle isfinancirati dvije "skupe" novogradnje sa 70% casha. Ponovt cu jos jednom moju omiljenu "O sancta simplicitas". Pametan ide sa dvije novogradnje i dva dobra polovnjaka koji prihoduju odmah sa istim cashom i kreditima. Mogu i druge kombinacije.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

toknezev, svaka čast na trudu, ali sljedeći put odbij trezor, nije puno, ali ipak …

I love the Smell of Profits in the Morning


Ništa onda od posla. Prodamo Techu po 400. [thumbsup]

Nije naj deal ali bi riskirao 100 komada. [sad]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Techman, opet ti sa nečim krajnje subjektivnim, nemjerljivim i brojčano neiskazivim. Slažem se da bi bilo bolje da je tu još koji brod prihoduje, no je kako je. Prouči, shvati i onda kupi/prodaj/drži. Nije mi jasno ovo tvoje opetovano ponavaljanje jednog te istog. Bilo bi isto kad bi ja na temi Badela stalno cvrkutao što bi bilo kad bi bilo da nisu prodali Jamnicu. I tako mjesecima. Pri ulazu u ovu dionicu mora ti biti jasno tko je vlasnik, kakav je NO i kako se tu donose odluke. Ako to dosad nisi shvatio,…

"Koliki bi bio net earning po dionici da je bila sposobnija uprava"
Isto tako možeš pitati kakav bi bio net earning da je ATPL naručila 22 umjesto samo 2 panamaxa u Koreji. Od ovakog razmišljanja nema nikakve korisiti osim za postići ovo što ti mjesecima radiš.

"Mislim da bi bilo interesantno napraviti istu analizu za ATPL"
Ajde samo ju postaj. Vjerujem da imaš ATPL u portfelju pa onda sigurno imaš i ovu analizu odrađenu. Pa da vidimo koji je efikasniji brodar. Začudio bi se koliko je samo JDPL efikasan (a i po nekim pokazateljima i efikasniji) od ATPL. Ja sam svoju zadaću odradio, i matematički argumenti su tu, po potrebi. A ti imaš ovo. Daj neke brojeve više majstore. Gdje se, u padu čega očituje ta managerova manjkavost?

I zar nisu sa 60% kredita isfinancirali bulkera od Uljanik Plovidbe?

All shipping lanes lead to China.



Već sad je to O.K za ulaz.

kak? P/E je preko 13 dok je na ATPL ispod 6.

[/quote]

Staromodan sam , pa ne računam prihode od prodaje brodova u EPS.
Zbog toga je ttm P/E kod ATPL oko 8 , a ne ispod 6.
A jednostavno ne vjerujem u opetovanu seriju dokovanja koja je (uz sve već rečeno o Upravi i vlasniku) uništila rezultat JDPL u 1H.Pretpostavljam da je 121 dan dokovanja mogao povećati troškove za oko 5 mil USD.Plus zbog toga izgubljeni prihod od oko 4 mil USD.Sve skupa dobit manja za 9 mil USD ili 40-ak mil kn za polugodište.Ogromna suma za tako relativno malog brodara.
Ukratko , jest da nisu bogzna što , ali situacija nije tako loša.Book , NAV , novogradnje (ma gdje one bile….) po meni ovog časa opravdavaju cijenu oko 400 – 450 kao ulaz relativno malog rizika.


Techman, opet ti sa nečim krajnje subjektivnim, nemjerljivim i brojčano neiskazivim. Slažem se da bi bilo bolje da je tu još koji brod prihoduje, no je kako je. Prouči, shvati i onda kupi/prodaj/drži. Nije mi jasno ovo tvoje opetovano ponavaljanje jednog te istog. Bilo bi isto kad bi ja na temi Badela stalno cvrkutao što bi bilo kad bi bilo da nisu prodali Jamnicu. I tako mjesecima. Pri ulazu u ovu dionicu mora ti biti jasno tko je vlasnik, kakav je NO i kako se tu donose odluke. Ako to dosad nisi shvatio,…

Subjektivan tesko jer nemam dionicu, nemjerljivo ne slazem se. Stvar je zelje , htjenja i znanja. Sto se tice shvacanja da li sam ja od tebe ikad trazio info o Jdpl? Nisam sta se za tebe ne moze kazati. Ti imas brojcice a ja zive informacije.

"Koliki bi bio net earning po dionici da je bila sposobnija uprava"
Isto tako možeš pitati kakav bi bio net earning da je ATPL naručila 22 umjesto samo 2 panamaxa u Koreji. Od ovakog razmišljanja nema nikakve korisiti osim za postići ovo što ti mjesecima radiš.

Razlika je dsa je ATPL narucila i izgradila brodove a nad ova dva skupa je jos sjena EZ.

"Mislim da bi bilo interesantno napraviti istu analizu za ATPL"
Ajde samo ju postaj. Vjerujem da imaš ATPL u portfelju pa onda sigurno imaš i ovu analizu odrađenu. Pa da vidimo koji je efikasniji brodar.

Nemam tu analizu. Kazao sam da bi bilo zanimljivo napraviti usporedbu ali da venem za njoim bas i ne. Sebi sam dodjelio ovo ljezto 100 dana godisnjeg i ima pametnijih nacina za potrositi to vrijeme. Ti se ocito bavis analizama kako bi sam sebe uvjerio da je nesto dobro sta po mom nije. Brojke su brojke ali se u zadnje vrijeme vam se nesto ne uklapaju.

Začudio bi se koliko je samo JDPL efikasan (a i po nekim pokazateljima i efikasniji) od ATPL. Ja sam svoju zadaću odradio, i matematički argumenti su tu, po potrebi. A ti imaš ovo. Daj neke brojeve više majstore. Gdje se, u padu čega očituje ta managerova manjkavost?

Nema potrebe da ti ja dajem brojeve. Dala ti ih je tvoja obozavana Uprava u prvom kvartalu!!! Oh kako kratka memorija. Uzimas li u vrhunske managerske sposobnosti baratanje gotovinom na racunu. Pametnom dosta. Necu ulaziti sa tobom u strucne rasprave jer tu nisi doma ali za tvoju informaciju bilo je nekoliko promasaja sa zakljucivanjem TC (bilo je realno da se brod moze zakljuciti vise).

I zar nisu sa 60% kredita isfinancirali bulkera od Uljanik Plovidbe?

Koliko su imali tada novaca na racunu?

I na kraju dugujes javni odgovor na pitanje koje sam ti neki dan postaviuo a mudro si ga presutio.
DA LI IMAS DIONICE JDPL? MISLIM DA JE TO DETALJ KOJI NEDOSTAJE NASOJ RASPRAVI. JA SAM JAVNO KAZAO DA NEMAM DIONICU PA NE VIDIM SVOJU SUBJEKTIVNOST. OVAKVO PISANJE MOGU SAMO SHVATITI KAO PUHANJE U JEDRA SVOJOJ DIONICI.


Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


toknezev, svaka čast na trudu, ali sljedeći put odbij trezor, nije puno, ali ipak …

Razlog zbog kojeg sam računao sa ukupno izdanim dionicama a ne s odbijenim trezorom je taj što i sama Društva (barem ona čija FI redovito pratim) u izvješćima koja dostavljaju burzi računaju EPSove na temelju ukupno izdanih.

Zato sam i ja prezentirao podatke izračunate na taj način kako bi forumaš, ako želi, mogao jednostavnije provjeriti. Ako bi ja napisao da je EPS 15,75 a forumaš otvori FI i vidi da tamo stoji 15 onda bi možda, bez prethodne kontrole, odbacio izračun kao nevaljav. Dakle, čist radi jednostavnije kontrole. Uz napomenu kako sam računao. Za privatne izračune radim s odbijanjem trezora.

Techman, da imam JDPL u portfelju.

All shipping lanes lead to China.

Ma Toknezev mislim da nam ne treba ovakva debata. Tvoje analize pratim i cesto sam ti drzao stranu kad si bio u prijeporu sa drugim forumasima. Ja zaista nemam nikakvog interesa u JDPL. Cisto profesionalno komentiram poteze aktualne uprave koji su po mome loši a izgleda da to nije samo moje misljenje. I opet ponavljam da sam za zdravu debatu ali komentare ala "Ako to dosad nisi shvatio,…" ne primam blagonaklono i znam primjereno odgovoriti.

Pozdrav Tech

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Koliki je ono NAV prema Spanciru?
Jedno 950KN puta o,6 daje 570 puta 0,3 daje 399 kuna.
Ashrak, dobit ces 1 KN premije 🙂


Koliki je ono NAV prema Spanciru?
Jedno 950KN puta o,6 daje 570 puta 0,3 daje 399 kuna.
Ashrak, dobit ces 1 KN premije 🙂

Ma nije to toliko loš posao, premija je ipak nešto veća. Zaboravljaš da nama ostaje upravna zgrada i zemljište.

Nego kako su zadnji tjedan svi počeli diskontirat, kaži mi na što ide ovih 30 %. Možda smanjimo cijenu.[proud]

New Report

Close