JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lijepo se krcate s kešom, nema šta.

Na prvi pogled – prema očekivanju ; prihodi od vozarina apsolutno smanjeni , a troškovi povećani , najviše zbog dokovanja.A onda kreće akrobatika s nestajanjem negativnih tečajnih razlika (vjerojatno zbog ogromnog casha na računu s kojim očito nisu dobili odobrenje što bi) i povećanjem "ostalih prihoda" za 12-13 mil da bi uplovili u plus.
No kvartal sam po sebi je nebitan – dogodilo se očekivano.
Ono što mi se čini važnim je neto dobit ttm od 55 mil , što uz sadašnju cijenu daje P/E nešto niži od 15.
O BV , NAV-u i sl. kad FI objave i drugi bulk brodari , zbog usporedbe.

Imate 160 kn keša po dionici i 842 kn po dionici u brodovima. A dugova samo 172 kn po dionici. Predlažem da u interesu dioničara bude proglašen stečaj, nek se lijepo imovina rasproda, namire vjerovnici i islplate dioničari. 800 kn po dionici van ne gine.

osvrt sa zse:

U drugom tromjesečju 2008. godine ostvarena je dobit u iznosu od 10.892 tisuće kn (u istom razdoblju 2007. godine dobit od 20.423 tisuće kn). Kumulativno u promatranom razdoblju (prvom polugodištu) 2008. godine ostvarena je dobit u iznosu od 4.315 tisuća kn (u istom razdoblju 2007. godine dobit u iznosu od 35.815 tisuća kn). Ako uključimo zadržanu dobit ostvarenu u navedenom razdoblju, u prvom polugodištu 2008. godine ostvarena je dobit u iznosu od 56.670 tisuća kn (u istom razdoblju 2007. godine dobit od 78.980 tisuća kn, odnosno bez efekta prodaje broda "Hope" 51.289 tisuća kn). Iskažemo li financijske rezultate (s uključenom zadržanom dobiti) u USD, u prvom polugodištu 2008. godine ostvarena je dobit od 12,3 milijuna USD, a u istom razdoblju prethodne godine dobit od 14,6 milijuna USD odnosno bez efekta prodaje broda "Hope" 9,5 milijuna USD.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

čisto statistike radi: ak uključimo slavnu izreku
"Ako uključimo zadržanu dobit (dio revalorizacijskih rezervi za koje je povećan trošak amortizacije) ostvarenu u navedenom razdoblju …"
onda P/E ttm ispadne oko 6,9. nema prodaje brodova u zadnja 4 kvartala.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


čisto statistike radi: ak uključimo slavnu izreku
"Ako uključimo zadržanu dobit (dio revalorizacijskih rezervi za koje je povećan trošak amortizacije) ostvarenu u navedenom razdoblju …"
onda P/E ttm ispadne oko 6,9. nema prodaje brodova u zadnja 4 kvartala.


Mislim da imate krivi pristup.Kod brodara treba biti usmjeren prema naprijed,čak smatram da treba
promatrati samo zadnji evidentirani kvartal,procijeniti tekući na temelju pokazatelja kao što su
vozarine,cijena nafte,tećaj dolara,pokušati predvidjeti treći i četvrti kvartal te prognozirati
budući P/E na kraju godine.Jer ovih predviđenih P/E 0 6,9 ,a sa ovoliko dana na dokovanju i uz
obračunate tečajne razlike ovoj dionici otvara prostor da ide prema svojoj fair vrijednosti i da ide
prema 900,a tamo je već i bila.Ipak će teret loših 1Q i 2Q još cijelu godinu opterečivati ovu dionicu
da će se vjerovatno tržiti znaćajno jeftinije od BV tj.900 kn.I zbog toga ću je ozbiljno kupovati tek
pred godišnje izvješće 2.008.ali možda tada bude kasno.Međutim,ako neki drugi brodari odrade
svoj put malo brže možda se vratim i ranije.Za onoga tko može čekati ovo je odlična šansa za kupnju,a špekulanti /taj sam/ bi trebali pričekati.
Svim vlasnicima bi preporučio malo strpljenja.Mislim da je najgore prošlo.

buduća predviđanja prepuštam ostalima. ja samo komentiram postojeće rezulate. da jadroplov nije nikad napravio revalorizaciju onda bi ttm P/E izračunat iz iskazane dobiti bio sada 6,9. i mislim da ako se hoće uspoređivati sa drugim brodarima preko P/Ea onda je to ta brojka.
da li dionicu treba kupiti ili prodati i kad – ne komentiram.

da ne bude zabune: ttm = zadnjih 12 mjeseci. znači dobit 3 i 4 q 2007 + 1 i 2 q 2008. nikakvih predviđanja ovdje nema.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

privatizacija je ovdje jedino rješenje

Good artists copy. Great artists steal.

Ovdje slobodan pad, nema previše smisla, al šta ćeš. Dok sam vam ja govorio da kupite Lošinjsku plovidbu, niste htjeli…


Na prvi pogled – prema očekivanju ; prihodi od vozarina apsolutno smanjeni , a troškovi povećani , najviše zbog dokovanja.A onda kreće akrobatika s nestajanjem negativnih tečajnih razlika (vjerojatno zbog ogromnog casha na računu s kojim očito nisu dobili odobrenje što bi) i povećanjem "ostalih prihoda" za 12-13 mil da bi uplovili u plus.

Doslo Papinju do mozgitisa da je i on popusio na svojih mislim 700 komada nakon proslog izvjesca pa je sad upotrebio kako Spancir kaze "akrobatiku" da prikaze plus. Dezurni drukeri da li ste zadovoljni sa neto dobiti? Ja bi rekao da je jadna s obzirom na stanje trzista.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Imate 160 kn keša po dionici i 842 kn po dionici u brodovima. A dugova samo 172 kn po dionici. Predlažem da u interesu dioničara bude proglašen stečaj, nek se lijepo imovina rasproda, namire vjerovnici i islplate dioničari. 800 kn po dionici van ne gine.

Da ima 160 kuna casha po dionici i to je cista katastrofa. Ja bi volio da ima 0 kuna casha po dionici a da jos nekoliko dobrih polovnih handyja prihoduje.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Doslo Papinju do mozgitisa da je i on popusio na svojih mislim 700 komada nakon proslog izvjesca pa je sad upotrebio kako Spancir kaze "akrobatiku" da prikaze plus. Dezurni drukeri da li ste zadovoljni sa neto dobiti? Ja bi rekao da je jadna s obzirom na stanje trzista.

Jel mi čitamo isto izvješće?

All shipping lanes lead to China.

New Report

Close