JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uz dužno poštovanje nekim kolegama (pripoznaće se) čini mi se da su prodali dionice i sad očajnički navijaju prema doli da bi ponovo kupili pa im ne paše šta određeni fondovi (ili ko već) "brani cijenu".
E pa mislim da vam je krajnje vrime za kupnju jer sumnjam da će niže, ovo više nije predvidljiva dionica za trejdere kao prije i po meni je samo pitanje dana kad će na svoje zaslužene razine. Nadam se da je nećete više vidit na nižim razinama od danas a da ne spominjem neke smišne cijene sa prvom brojkom 4. Ja je ne prodajem ispod 4, ali ne da počinje sa 4 nego da ima 4 znamenke

Pozdrav svim imaocima JDPL-R-A a svima vama koji to niste postali ili koji ste je više puta kupili pa opet prodali više sreće prilikom sledećeg izvlačenja [bye]

Jedno pitanje za znalce. Što se događa sa malim dioničarima,tj. dionicama koje mi posjedujemo ako država svoj dio dionica stavi u zatvoreni fond i ponudi IPO,kako če onda ove slobodne dionice kotirati na tržištu ? Sorry ako je pitanje glupo ali interesira me..hvala.

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


Jedno pitanje za znalce. Što se događa sa malim dioničarima,tj. dionicama koje mi posjedujemo ako država svoj dio dionica stavi u zatvoreni fond i ponudi IPO,kako če onda ove slobodne dionice kotirati na tržištu ? Sorry ako je pitanje glupo ali interesira me..hvala.


Isto što i u drugim dionicama što rade fondovi-ništa,pa neće tebi uzeti dionice,oni će napraviti fond d svojih dionica 😉

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Uz dužno poštovanje nekim kolegama (pripoznaće se) čini mi se da su prodali dionice i sad očajnički navijaju prema doli da bi ponovo kupili pa im ne paše šta određeni fondovi (ili ko već) "brani cijenu".

Vidis li uopce kolega kolika je razlika izmedju mene i tebe. U mom postu koji te je ocito isprovocirao ja sam naveo gomilu stvari koju ti kao veliki poznavatelj pomorskog sektora mozes mozes opovrgnuti i prikazati me neznalicom. Konfrontiranje cinjenica zove se debata a tvoj post mogu okarakterizirati kao druk i to vrlo los. I znas sta postaje tragedija foruma? Da si za taj los druk dobio 100% podrsku zajednice.
I ako te vec zanima sta radim sa novcima od JDPL, kupujem Ledo na 12000 i ATPL na 26.. Losa roba je losa roba pa ma kako mi sutili o tome i ima svoju realnu cijenu. Vas cekam na prvoj brojci 4 kad se strah uvuce u kosti i rucica zadrhti. Brzo ce i Q2.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Tech,pogledaj top 10:

1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 28.000 1,71 Skrb. račun
5. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 22.787 1,39 Skrb. račun
6. HPB D.D. 15.938 0,97 Skrb. račun
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DYNAMIC OIF 13.881 0,85 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 13.610 0,83 Skrb. račun
9. HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 12.298 0,75 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.214 0,62 Skrb. račun

država ima preko 60% , kad bi ovo sve zbili u fond , tko bi upravljao firmom?

Pojasni mi što misliš.

Tech, nisi mi odgovorio.
vezano za kolegu cropaint-a , ne slažem se s onim dijelom da drukaš prema dole, to nije korektno prema tebi.
ali, činjenica je da si ne tako davno ( dok si imao dionice jdpl-a) pisao samo o dobrim stranama kompanije jdpl,što ne mogu smatrati objektivnim , treba napisati i nešto što nije dobro, naravno tu jebilo i za…ancije i svega, što je sve ok . u zadnje vrijeme pišeš samo negativne strane , što također nikako ne mogu smatrati objektivnim, bveć subjektivnim , čime (namjerno ili ne ) stvaraš averziju ostalih kolega na forumu prema ovoj firmi.jako si dobar poznavatelj prilika na pom . tržištu , tu nema spora , međutim , baš tim svojim znanjem najbolje bi pomogao kada bi pisao i pozitivne i negativne strane firme , kolege bi te još više uvažavale. ovako samo rušiš svoj kredibilitet.
naravno, to je samo mišljenje , tvoje je prihvatiti ili ne .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Što se tiče Jadroplova, sve je jasno kao dan država će se povući iz vlasništva tvrtke pritisnuta obvezama EU a špekulacije da će Jadroplov u zatvoreni fondu su smiještne, primjetio sam da je kolega falko izvrsno pitao "pa tko bi upravljao firmom ako država zbije 60% jadroplova u zatvoreni fond i ponudi na IPO".
Možda ; moja teka, baka iz njemačke, ujak iz širokok i moj brat robert.
Alo!! Kakav fond.

Jadroplov mora dobiti novog vlasnika i to će se dogoditi prije ulaska u EU.
Sve što se bude tražilo od nas mi moramo ispoštovati.
Pogledajte ovo,
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=583c2ee0-242f-48f9-b504-d1b94b365273&open=sec

Bit će tender prije ili poslije

Jedno pitanje za eksperta. Da li imas ideju (pustimo NAV, fundamente i slicne brojcice koje uveseljavaju nase forumase) koliko Jadroplov trzisno vrijedi odnosno koliko bi vlada trebala traziti za svoj dio? Trenutno vrijedi jako puno. I ne vidim investitora osim ako to ne budu likovi ala Toda, nas splitski poduzetnik i ini koji bi dali malo manje nego sta ima casha na racunu. Koja ce to strana firma odbrojiti 200-tinjak milja za 50 radnika balasta, za upitan tehnicki sektor (Tehnicki direktor je kapetan koji je odlican covjek ali ipak Kapetan), za tri broda koja su registrirana na Malti a Jadroplov nije vlasnik tih firmi i da ne nabrajam. Vjerovatno ce u istom paketu bit da nema prodaje 5 godina, da nema seljenja sjedista firme iz Splita odnosno Hrvatske, da moras poslovati po Hrvatskim zakonima koji se mjenjaju svakih 5 minuta, da nema otpustanja radnika iduce dvije godine, da imas nas male na grbaci sa preko 25 % i da ti mozemo stopirati sve strateske odluke i..i..i..i.

Gorane8 da si ti vlasnik strane brodarske firme da li bi radje dao te novce za dio JDPL ili narucio 6 novih handya ili mozda 3 handy i 2 suppra ili nekudrugu kombinaciju u istom budjetu. Iskreno molim.
[/quote]

zbog regulative EU država prilikom prodaje firmi u svom vlasništvu više nema pravo uvjetovanja zadržavanja radnika i sl. Nisam siguran od kojeg datuma ovo starta ali mislim da je datum u ovoj godini

Techman odgovorite kolegi Falcu,hvala

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

država ima preko 60% , kad bi ovo sve zbili u fond , tko bi upravljao firmom?

Pojasni mi što misliš.

Mislio sam da si zadovoljan odgovorm mstanica na tvoje pitanje. Ne bavim se korporativnim pravom ali zdrava logika kaze sljedece.

Drzava osniva Domovinski fond i u njega stavlja dionice neprivatiziranih firmi. U slucaju JDPL gdje je drzaca vecinski vlasnik Fond Manager ili Manageri ili nekakvo vjece koji ce sa fondom upravljati je i vecinski vlasnik JDPL, prati rad uprave, delegira clanove nadzornog odbora. JDPL i dalje ima svoju upravu koja je nadzirana od Upravljaca fonda i koji je moze smjeniti ako ne radi dobro. Fond moze dionice JDPL kupovati ili prodavati a pitanje je kako ce drzava rijesiti pitanje vecinskog paketa (vjerovatno statutom fonda). Fond se djeli na dionice koje se nude na IPO i nastavlja poslovati kao i svi ostali fondovi samo sta mu nisu vlasnici banke ili pojedinci vec dionicari. Kako ce dionicari nadzirati rad upravljaca ostaje da se vidi. Da li kroz udruge ili neki drugi nacin o tom po tom. Ponavljam ovo je na bazi zdrave seljacke logike.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ma je..š tu spiku s fondom. Pa kaj to ima smisla kod države kao većinskog vlasnika? Pa kaj bu im neki fond koji nema blagog pojma o brodarskom biznisu postavljo upravu i govorio im kak se treba? Taj fond mi ima smisla više za firme di država u strukturi ima neki manji udio tipa ATPL gdje imaju 10% pa onda su te dionice kao u nekom fondu (who cares). JDPL-u treba klasična privatizacija, a ovo s fondom je preljevanje iz šupljeg u prazno.

I'LL BE BACK


vezano za kolegu cropaint-a , ne slažem se s onim dijelom da drukaš prema dole, to nije korektno prema tebi.
ali, činjenica je da si ne tako davno ( dok si imao dionice jdpl-a) pisao samo o dobrim stranama kompanije jdpl,što ne mogu smatrati objektivnim , treba napisati i nešto što nije dobro, naravno tu jebilo i za…ancije i svega, što je sve ok . u zadnje vrijeme pišeš samo negativne strane , što također nikako ne mogu smatrati objektivnim, bveć subjektivnim , čime (namjerno ili ne ) stvaraš averziju ostalih kolega na forumu prema ovoj firmi.jako si dobar poznavatelj prilika na pom . tržištu , tu nema spora , međutim , baš tim svojim znanjem najbolje bi pomogao kada bi pisao i pozitivne i negativne strane firme , kolege bi te još više uvažavale. ovako samo rušiš svoj kredibilitet.
naravno, to je samo mišljenje , tvoje je prihvatiti ili ne .

Podjelio sam tvoj post na dva dijela da bude pregledniji. Ne mogu bas kuzit zasto se ljutite na mene i moje pisanje. Obrcete teze. Dok je bilo materiala za pozitivno pisanje dionica je stajala dobro i ja sam bio unutra. Imali smo dobre kvartalne izvjestaje, svjetsko trziste je bujalu, dionica je isla gore. I da li je cudno da sam unutra. Onda se situacija okrece. Naj prije smo svi iznenadjeni GI. Daleko od ocekivanog. Onda dodje 1Q. U eri kad svi dry cargo operatori pucaju po savu mi u minusu. Atlanska u plusu 250 milja a mi soto??? Talentirana uprava uspila spusiti gomilu novaca na tecajnim razlikama. Da sam ja Direktor i da neznam baratati sa financijama nakon tragedije sa kursnim razlikama u momentu mjenjam financijskog Drektira. Sta se kod JDPL desava? Nista. I to je tragedija. Osudjeni da djelimo sudbinu zajedno sa dolarom umjesto da uzmemo sudbinu u svoje ruke. Onda 2Q odmice a mi bombardirani dokovanjima, izvanrednim dokovanjima, saniranjima ostecenja, zaustavljanjima u lukama. Vrijedni kolega Spancir racuna offhire (do sada cca 90 dana) i troskove popravka. Dolazi do cifre od 15-20 milja. Ja dobijam info da je jedan brod u ozbiljnim problemima i da postoji mogucnost duzeg zastoja. Pametnom dovoljno. Van.
Nekakav kredibilitet na pomorskim temama priskrbio sam upravo na objektivnom pisanju. Dok je bilo pozitivnih tema o njima sam pisao. Kako sada takva situacija vise nije sta bih trebao raditi? Ne pisati ili izmisljati?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

vidim da kolega techman gađa pravo "u sridu".
to volim. [rolleyes]


JDPL-u treba klasična privatizacija, a ovo s fondom je preljevanje iz šupljeg u prazno.

Tu si u pravu ali gdje ga naci???

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close