JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A cuj, mogu ti ja javiti svoj broj;)

Inace, sto ti mislis o svemu ovome (aureus koji je mahnito kupovao JDPL)? Mene i dalje to zbunjuje i odbijam pljuvati JDPL-R-A ako nista drugo a ono zbog toga… (moze i na PM).

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ta sumnja i mene mući.
Iza toga se nešto valja…
Ali što….???

Tko zna neka javi [proud]

"Istina je neotkrivena laž"

sto je bilo s MSC PRIDE?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Techman: a koliko taj brod zarađuje dnevno? mislim … kad je u pogonu? onak okvirno?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

nekak me vuče da nam je tečaj dolara nešto značajnija stvar.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

@ vipy

U k…u sa neizvjesnom buducnoscu.

@ tuna

Cca 22-23000 dnevno.

@ svima

……. zadrzan od PSC u Americi

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Nemoj te se iznenadit ako država prije godišnjih objavi prodaju ne bi bilo ništa čudno.

Mislim da nije izvjesno. Po kojoj cijeni ce ga prodati? Procjena nije izvrsena. Danas sam na Zupanijskom sudu u Zagrebu svjedocio protiv cetvrtog tenora koji je pao na procjeni JDPL.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Inace, sto ti mislis o svemu ovome (aureus koji je mahnito kupovao JDPL)? Mene i dalje to zbunjuje i odbijam pljuvati JDPL-R-A ako nista drugo a ono zbog toga… (moze i na PM).

Evo mene ponovo kao papagaj. U pocetku kupovao da zaradi sta ce se vjerovatno i dogoditi ali na nesto duzu stazu. Raznorazni problemi ce definitivno donijeti los 2Q. Onda trziste krene nizbrdo a Aureus cca milju eurona izlozen na JDPL. Znacajan pad nikako ne odgovara imageu fonda jer ipak oni mame ulagace visokum prihodima. Lose Q1 izvjesce, ATPL koji je RR za JDPL po svim parametrima pada znacajno pa je za ocekivati je da JDPL padne i vise, neocekivan ozbiljan problem na jednom od brodova i sta ostaje. Drzi gace i brani cijenu (kupuj visoko).

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ako je vec problem sa brodovima neka to bude Ist i Pride.
Zar ne zaradjuju oni najmanje od svih brodova u portfelju.
Nisam skuzio ovo za IST.

Zar ovoliko kontejneras zaradjuje?
nije ni malo, istina.
Za 10 dana izlazi.
KOliko je izgubljeno?
ako mu je oko 20K prihod, koliko su mu troskovi.
oko 10,000 dolara.
neto oko 10K dnevno*30=300,000-340,000 dolara.

Ovo je od oka, za mjesec dana koliko je na popravku?

koliko ce se dobit povecati na tecajnima?
oko 1.5-1.8 milijuna dolara.

Dakle i nije tako strasno.
Vise su tecajne bile poslovanje nego popravak broda.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Zar ovoliko kontejneras zaradjuje?
nije ni malo, istina.
Za 10 dana izlazi.
KOliko je izgubljeno?
ako mu je oko 20K prihod, koliko su mu troskovi.
oko 10,000 dolara.
neto oko 10K dnevno*30=300,000-340,000 dolara.

Slabo matematika brale. Nije income 20 vec 22 ili 23.
Nije Opex 10000 jer ako je treba zatvorit butigu.
Popravak i nesto gosta.

Realnije bi bilo 30*15000 = 450000 + 400000 popravak= odokativno 800000 USD a sa tim smo blizu tecajnih razlika. I to je samo jedan brod. A sta ce mo sa Spancirovim pouckom?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Sve sto Tech govori(vrlo vjerovatno)stoji,no dali to moze i hoce imati veze s dionocom jdpl???Što nas ući naše tržište?Hoče ili neče?DAli je atpl odreagirala na fenomenalan 1Q,na visok bdi,dobro gosinje izvjesce,novogradnje??Ne,dionica je padala,u bescjenje..Kako trend(crobex)tako ce i jdpl.Niti malo ne sumnjam u to,bez obzira na sve ostalo.
ps.JA se nikada ne ljutim,bas nikada.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Valjda ce se i jdpl rijesiti uskoro.U korist svih nas

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

New Report

Close