JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A možda je i privatizacija

SAM PROTIV SVIH

Mislim sve je moguće zato oprez.I za kraj jedno pitanje, dali bi se vi slikali u top 10 da znate da je privatizacija?

SAM PROTIV SVIH


A mozda KF uvaljuje svoje dionice sa tajnih skrbničkih Aureusu.Nakon što je vidio izvještaj.Ne tvrdim da je tako i najvjerojatnije nije,ali……

E to je vec moguce.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

moguće, ali mislim malo vjerojatno. naime, to je protuzakonito kak on sam kaže:
Vaš link
I: Investitori polemiziraju je li logično da vaši fondovi ulažu u iste kompanije u kojima osobno držite udjele. Neki misle da su na taj način moguće manipulacije?
Floričić: Manipulacije na tržištu su definirane Zakonom o tržištu vrijednosnih papira i Zakonom o investicijskim fondovima. Zakon o investicijskim fondovima zabranjuje članovima društava stjecanje
i otpuštanje vrijednosnih papira prema fondu i obrnuto.
Isto tako, jedan dio našeg novca je dugoročno ulozen u Aureus fondove, a sve u cilju povećanja vrijednosti.

sumnam da bi se upustio u takav rizik i riskirao kaznenu prijavu, ugled, samu firmu itd.
doduše, možda se zakon promijenio a i možda je on u ovom članku lagao.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


moguće, ali mislim malo vjerojatno. naime, to je protuzakonito kak on sam kaže:
Vaš link
I: Investitori polemiziraju je li logično da vaši fondovi ulažu u iste kompanije u kojima osobno držite udjele. Neki misle da su na taj način moguće manipulacije?
Floričić: Manipulacije na tržištu su definirane Zakonom o tržištu vrijednosnih papira i Zakonom o investicijskim fondovima. Zakon o investicijskim fondovima zabranjuje članovima društava stjecanje
i otpuštanje vrijednosnih papira prema fondu i obrnuto.
Isto tako, jedan dio našeg novca je dugoročno ulozen u Aureus fondove, a sve u cilju povećanja vrijednosti.

sumnam da bi se upustio u takav rizik i riskirao kaznenu prijavu, ugled, samu firmu itd.
doduše, možda se zakon promijenio a i možda je on u ovom članku lagao.

Postoje instrumenti da sve to čini preko trećih osoba..

Ali, možda i u Zakonu o investicijskim fondovima postoji rupa.

Zabranjeno je otuđivanje imovine fonda, društvu za upravljanje, članovima i povezanim osobama.

Međutim da li i stjecanje? Sve je stvar tumačenja. Citiram bitan dio odredbe Zakona …

OGRANIČENJA I ODGOVORNOST DRUŠTVA ZA UPRAVLJANJE

Zabranjene radnje i sukob interesa

Članak 47.

(1) Društvo za upravljanje investicijskim fondovima s javnom ponudom ne smije:

1. obavljati djelatnosti posredovanja u kupnji i prodaji vrijednosnih papira,

2. otuđivati vrijednosne papire ni bilo kakvu drugu imovinu fonda niti ju od njega stjecati, bilo za svoj vlastiti račun ili za račun povezanih osoba,

Ovo gore što pišete su sve samo nagađanja a u biti niko od nas ne zna što Floričič misli i što če bit njegov sljedeči potez …izlazio je kod ATPL na 900,00 kuna i svi su tad govorili da se nešto sprema a vidi ju sad…previše se gleda što drugi rade a premalo vjeruje sebi i svojim odlukama

[emo_cool]


Mislim sve je moguće zato oprez.I za kraj jedno pitanje, dali bi se vi slikali u top 10 da znate da je privatizacija?

ako su nastale velike promjene izvan top ten, tj ako pojedinci znaju pod kojim uvjetima ce se dogoditi ako se dogodi privatizacija, te su se nakupovali dovoljno,tada je slikanje pozeljno…KF je velika faca i sama njegova pojava u top ten bi mogla podici cijenu, ali moguce je da je samo sa skrbnickih prebacio na svoj jedan osnovni racun jer zeli izlazit van s ostalim djelom skrbnickih racuna tako sto ce sada vjerojatno mali navaliti na kupnju jadroplova!

Ovo je samo moje misljenje i ne tvrdim da je ista od ovoga istina!


Techmen

Osjećam malu nervozicu. Nije pala koliko je trebala. Spasitelj Aureus. Ha,ha,ha.


Maratonac!

Ja opetujem svoju staru maksimu. Svatko je kovac svoje srece. Obecao sam da cu postati kad izkladjem iz brodara a svoja obecanja i ispunjavam. Koliko si godina u shippingu? Ja masu aktivno plus edukacija. O kakvoj nervozi pricas? Ja dionicu vise nemam. Zadnje je otislo prosli tjedan.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Techmen

izišao si ti van malooooo prije izvješća, slucajno???? [rolleyes]




Techmen

izišao si ti van malooooo prije izvješća, slucajno???? [rolleyes]

Ušao je Techman u JDPL na oko 590 kn iz izašao na 640 kna i sad će se kao slučajno pojaviti u ULPL i ATPL [sealed]




Techmen

izišao si ti van malooooo prije izvješća, slucajno???? [rolleyes]

Knele prijatelju,svatko sudi po sebi. Cujem da vas jos traze Ledasi koje ste navukli
[lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

vozi na plavi dizel, a cepa 100 litara po času, jeftin, cujem da gazda neda na veresiju, pola u napred, ostalo po dogovoru!

New Report

Close