JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

što se ova dionica usidrila??

samo što nije...


Kolega alan_poh, ljeto je vec stiglo sto se tice nase burze. JDPL, kao uostalom i sve druge dionice, mogu spasiti samo optimisti, mali i veliki, koji ce kupovati po 10-15 dionica i tako pridonijeti porastu ove superpodcijenje i superperspektivne dionice. Dakle, od svih nas je potrebna akcija a ne kuknjava i naricanje nad zlom sudbinom. Pomozi si sam pa ce ti i Bog pomoci. [thumbsup]

je…samo što neki su i više neki uzdrmani ovogodišnjom korekcijom pa niti ne mogu niš drugo nego promatrat i kukat….puno je takvih nažalost

DOKUP!


je…samo što neki su i više neki uzdrmani ovogodišnjom korekcijom pa niti ne mogu niš drugo nego promatrat i kukat….puno je takvih nažalost

po meni "mali" ionako ne utječu značajnije cijenu ove dionice… a glede kuknjave i naricanja kad god se krene s navedenim uvijek je blizu iznenađenje… i suprotno… kad se priča u superlativima držte gaće… IMHO naravno…

bolje zivjeti 100 godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi...

Sailor, na temelju cega tvrdis da je Jadroplov "superpodcijenjena i superperspektivna dionica"? Promatrajuci nase brodare, vidim da se JDPL istice s P/B vrijednosti, ali FI za 1. tromjesecje je bilo u najmanju ruku cudno. Takodjer, 2 novogradnje u Brodosplitu ce se otegnuti do primopredaje – zasad se samo prica o Vladinim jamstvima. Ni Uprava ne vuce bas najbolje poteze…

"Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi." Grunf, TNT


što se ova dionica usidrila??

Kolega usidrila se i budite sretni. Mislim da je na ovom nivou drzi intervencija Aureusa koji je ponovo znacajnije usao u nju. Jucer je bila snazna obrana na 607. Bilo je 4 x 100 komada sto je gotovo pola uobicajenog dnevnog volumena. Mislim da se vrijednost odrzava umjetno. Ne zelim ulaziti u motive fond managera ali to mora prasnut. Nema logike da "gubitas" po 1Q stoji na trzistu bolje od firme ciji 1Q je fenomenalan. No u nasoj mocvari a pogotovo sa malim prometima manipulacija i nije neki problem. Zbog svega ovoga ja sam izasao iz ove dionice i kao sta sam lani obecao to i kazem. Bude li razvoj situacije kako ga sada vidim velika je sansa da se i vratim.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Kolega alan_poh, ljeto je vec stiglo sto se tice nase burze. JDPL, kao uostalom i sve druge dionice, mogu spasiti samo optimisti, mali i veliki, koji ce kupovati po 10-15 dionica i tako pridonijeti porastu ove superpodcijenje i superperspektivne dionice. Dakle, od svih nas je potrebna akcija a ne kuknjava i naricanje nad zlom sudbinom. Pomozi si sam pa ce ti i Bog pomoci. [thumbsup]

superpodcijenjena i superperspektivna?
Turbodobra hahaha.
Koji druk majko moja.
Nisi toliko optimističan na podforumima dionica koje NEMAŠ u portfelju.
Mora da ti gadno gori kad ovako jeftino drukaš?
Što se tiče jadroplova nije trenutno u fokusu investitora i to je to.
Doći če sve na svoje sam treba malo strpljenja.
Pozdrav!

[thumbsup]

sijem žito raste grahorica

Techmen

Osjećam malu nervozicu. Nije pala koliko je trebala. Spasitelj Aureus. Ha,ha,ha.

ja ne znam koliko su oni prije imali. ak su npr. imali 5.000 komada, što nije glupo od njih utući još 6.000 da bi branili onih 5.000? što nisu to utukli negdje drugdje – npr. u KODT. i tam imaju solidno, pa ne brane.
i što će sad s tim obranjenim? branit i dalje do sudnjeg dana?
htjedoh reći da mi to s branjenjem slabo drži vodu.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Pozdrav kolege dioničari

Vidim do 1400 sati samo cca 130.000 kn prometa pa to je NIŠTA. I tako već neko vrijeme .Znamo kako se ranije veoma mnogo trgovalo sa ovom dionicom.Znači SVI ČEKAJU .. pa čekam i ja…
Sve ove anlize su ništa jer samo "meštar" Ivo odlučuje o svemu..

Ugodan Vam kišni vikend [smiley]


Pozdrav kolege dioničari

Vidim do 1400 sati samo cca 130.000 kn prometa pa to je NIŠTA. I tako već neko vrijeme .Znamo kako se ranije veoma mnogo trgovalo sa ovom dionicom.Znači SVI ČEKAJU .. pa čekam i ja…
Sve ove anlize su ništa jer samo "meštar" Ivo odlučuje o svemu..

Ugodan Vam kišni vikend [smiley]

Krcat će se opet na 800+ a sad čekaju. Strpljen spašen



Pozdrav kolege dioničari

Vidim do 1400 sati samo cca 130.000 kn prometa pa to je NIŠTA. I tako već neko vrijeme .Znamo kako se ranije veoma mnogo trgovalo sa ovom dionicom.Znači SVI ČEKAJU .. pa čekam i ja…
Sve ove anlize su ništa jer samo "meštar" Ivo odlučuje o svemu..

Ugodan Vam kišni vikend [smiley]

Krcat će se opet na 800+ a sad čekaju. Strpljen spašen
[/quote]

Ili prije toga iskrcavati na 600 -.

Techman je pravilno definirao stanje. Cijenu se održava zahvaljujući fondovima.

Onome tko je učer pratio trgovanje, posve je jasno da nije bilo onih stotica nakupnji, cijena bi vrlo brzo otklizala da 600, ako ne i niže.

Fondovi, vjerovatno Aureus, sada to može raditi jer je likvidnost niska.

Međutim, ukoliko tržište krene prema dole, obarana će biti dosta niže, ukoliko je uopće bude.

Techman, motiv zašto to rade, je u činjenici da bi i oni rado vani, ali kada bi sada to počeli raditi kod ovako niske likvidnosti i s obzirom na količinu koju imaju i free float, brzo bi strmoglavili ovu dionicu.

Zato sada održavaju cijenu na prihvatljivim razinama, nadajući se da će ubrzo tržište potegnut prema gore, kada bi uvjetima veće likvidnosti i na dobrim vjestima polako počeli kratiti svoje pozicije ovdje.

Mislim da poznavateljima 1Q nije bio iznenađenje, kao ni otezanje novogradnji. Trenutno je 600 kn realnost. Ne kažem da će uskoro gore ali ne vidim ni razlog da padne niže.

New Report

Close