JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije muljaža, to je ono što bi svi trebali raditi, odnosno usklađivati knjigovodstvenu vrijednost imovine s tržišnom. Prošle godine su revalorizirali vrijednost brodova što je dovelo do znatnog povećanja BV. Međutim, to je naravno rezultiralo većom amortizacijom ove godine.

Nemreš imat i ovce i novce.[smiley]


What a f…
Kakva je ovo muljaza.

Dignuti amortizaciju kroz povecanje vrijednosti flote u P&L a upravo to povecanje provuci kroz rezerve..

ni meni nije baš kristalno jasno…

“- U okviru poslovnih rashoda povećani su troškovi kako slijedi: amortizacija za 19.168 tisuća kn (uslijed povećane knjigovodstvene vrijednosti brodova zbog usklađivanja s njihovom tržišnom vrijednošću i povećanja flote za 1 brod u veljači 2007. godine.”

A ja mislio da je ULPL “čudan” s izvještajima. Vidim negativne tečajne razlike veće nego u ATPL koja je neusporedivo veća firma!? Nesposobna uprava?

A i “Ist” je na dokovanju bio ako se ne varam…Nadam se da će su za njega zaključili puno bolji ugovor da 2Q nadoknadi ovu nebulozu…

BTW ako ćemo nadoknađivati tih 20 milja svaki kvartal onda ćemo oko 600 milja koliko je sada razlika između materijalne imovine s kraja 2006 i sad u 2008 amortizirati kroz 30 kvartala ili 7,5 godina?!?[shocked]


Nije muljaža, to je ono što bi svi trebali raditi, odnosno usklađivati knjigovodstvenu vrijednost imovine s tržišnom. Prošle godine su revalorizirali vrijednost brodova što je dovelo do znatnog povećanja BV. Međutim, to je naravno rezultiralo većom amortizacijom ove godine.

Nemreš imat i ovce i novce.[smiley]

Hm, jel su oni platili porez kad su revalorizirali te brodove na tu razliku? Jer fino revaloriziras pa si poslje fino natuces amortizaciju. Kako to ide zapravo?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

koji porez?

ovo s amortizacijom … kak vorda kaže …

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Brodari ne plaćaju porez.

sutra sport i glazba? [shocked]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Brodari ne plaćaju porez.

Aha, fakat. Oni su mudro onda napravili…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


koji porez?

ovo s amortizacijom … kak vorda kaže …

Kolko sam ja ovlas citao zakon, kad revaloriziras imovinu koja se amortizira, moras to provuc kroz RDG i to uprihodit, a sam tim te kaci porez na dobit. Da Vorda nije tako skrt na rijecima, mogo bi nam to pojasnit. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Pa i da plaćaju, revalorizacija ide direktno u rezerve, a ne kroz RDG.

U svakom slučaju, ovo nema nikakve veze s porezima, jedino s međunarodnim i hrvatskim standardima financijskog izvješćivanja.

ma ništa mudro. samo vode knjige štreberski, koliko sam ja shvatio. a efekt ovako velike revalorizacije se sad vidi – velika amortizacija.

Novac i novčani ekvivalenti na kraju razdoblja (AOP 085+086): 243.006
nije lova nikud nestala.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


blueman A ja mislio da je ULPL “čudan” s izvještajima. Vidim negativne tečajne razlike veće nego u ATPL koja je neusporedivo veća firma!? Nesposobna uprava?

Jedino Nada odnosno Jadoplov obračunava tečajne razlike s osnovi pada vrijednosti ulaganja u inozemni subjekt na kraju kvartala. To ne radi ni TNPL i ATPL……a vrijednosti udjela su morale pasti i jednima i drugima i to u najmanju ruku više za TNPL i ATPL

New Report

Close