JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Fazan gledam svijeće i ne vidim puno. Moguća dva paterna u razvoju, jedan loš, jedan dobar. Na prvi pogled nedovršeni dark cloud cover. Treba pričekati Brinu me duge sijene, ali više činjenica da nismo probili psihološku granicu na 700. Malo rano za tvrditi, ali možda smo dobili novi otpor. Bojim se da nas FI neće gurniti iznad, a čime će isti postati značajniji. Opet sada nam je potpora, nadam se, na 660. Ne znam. Nadali smo se higher high, higher low, da potvrdimo trend, a dobili ovo.

A da mi konzultiramo Sijerkovica. Vidim da se analiziraju crni oblaci, sjene. Sve to nekako vise slici na meteorologiju.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Ne znam. Nadali smo se higher high, higher low, da potvrdimo trend, a dobili ovo.

pa ako me oči ne varaju i imamo higher high i higher low.

caccone:

ŠPANCIR: ” nandrasec: ” Delboy2: ” A ovo naše siroče od dionice ovako stidljivo raste…[undecid] Nego, što je sa izvješćem?Neće ga valjda objavit u 15. 45… ” hehe, izgleda da hoce [rolleyes] ” Ali sutra. ” Samo da nebude scenarij kao danas na ATPL Mislim na onaj dio vezan uz rast (pad) dionice, ne na sjajno kvartalno izvjesce [pray][pray][pray][pray]

Caccone pa vec se duze vremena ovda muvas. Zar se ne sjecas prosle godine? Nakon izvrsnog kvartalnog izvjesca dionica doli. A onda dodje “dobar proizvod je dobar proizvod pa ma kako mi to skrivali” i sjevne na 850.


Yep…sjecam se…
i ne samo JDPL doli…..da podsjetim……nekako je krenulo sve sa VIRO…opasno povecanje dobiti….i strmoglavo u bezdan….
onda su krenule i druge dionice…..ja sam ovdje vec godinu dana….i bit cu jos neko vrijeme….kao i u ATPL
[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]
Samo malo strpljenja…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


ashrak: ” Fazan gledam svijeće i ne vidim puno. Moguća dva paterna u razvoju, jedan loš, jedan dobar. Na prvi pogled nedovršeni dark cloud cover. Treba pričekati Brinu me duge sijene, ali više činjenica da nismo probili psihološku granicu na 700. Malo rano za tvrditi, ali možda smo dobili novi otpor. Bojim se da nas FI neće gurniti iznad, a čime će isti postati značajniji. Opet sada nam je potpora, nadam se, na 660. Ne znam. Nadali smo se higher high, higher low, da potvrdimo trend, a dobili ovo. ” A da mi konzultiramo Sijerkovica. Vidim da se analiziraju crni oblaci, sjene. Sve to nekako vise slici na meteorologiju.

Terminologija japanskih svijeća, stvorena za Sijerkovića.

Vidim neki kumulus, pa pitam pticu za mišljenje. Po logici je bliži oblacima, pa bi trebao znati prognozu.

TA i sliči meteorologiji, puno puta pogodi, ali zna ponekad i pogriješiti.


ashrak: ” Ne znam. Nadali smo se higher high, higher low, da potvrdimo trend, a dobili ovo. ” pa ako me oči ne varaju i imamo higher high i higher low.

U pravu si, krivi izraz. Mislio sam na nešto drugo, zaključnu cijenu i otvaranje. Nadah se dugoj zelenoj.

Savage:

ashrak: ” Ne znam. Nadali smo se higher high, higher low, da potvrdimo trend, a dobili ovo. ” pa ako me oči ne varaju i imamo higher high i higher low.

U pravu si, krivi izraz. Mislio sam na nešto drugo, zaključnu cijenu i otvaranje. Nadah se dugoj zelenoj.

sve u svemu ne vidim razlog zašto su svi razočarani. nakon 2 tjedna rasta mora se uzeti malo profita, a jdpl je lakše srušiti od atpl. dugoročno gledajući (za naše prilike 6 mjeseci :)) ovo bi moglo katapultirati, a pogotovo nakon 1Q kad će se najviše vidjeti učinak boljih vozarina (trogir). čini mi se da ovdje ljudi pušu na hladno dok ja mislim da bi bilo zdravo testirati 660 i onda povući do recimo 760. dok ne pada ispod 660 ja sam zadovoljan. dobro je imati prst na okidaču, ali pazite da ne počnete u panici pucati…


ashrak: ” Savage: ” ashrak: ” Ne znam. Nadali smo se higher high, higher low, da potvrdimo trend, a dobili ovo. ” pa ako me oči ne varaju i imamo higher high i higher low. ” U pravu si, krivi izraz. Mislio sam na nešto drugo, zaključnu cijenu i otvaranje. Nadah se dugoj zelenoj. ” sve u svemu ne vidim razlog zašto su svi razočarani. nakon 2 tjedna rasta mora se uzeti malo profita, a jdpl je lakše srušiti od atpl. dugoročno gledajući (za naše prilike 6 mjeseci :)) ovo bi moglo katapultirati, a pogotovo nakon 1Q kad će se najviše vidjeti učinak boljih vozarina (trogir). čini mi se da ovdje ljudi pušu na hladno dok ja mislim da bi bilo zdravo testirati 660 i onda povući do recimo 760. dok ne pada ispod 660 ja sam zadovoljan. dobro je imati prst na okidaču, ali pazite da ne počnete u panici pucati…

Nisam razočaran. Za očekivati je nakon jačeg proboja otpor, da će cijena ubrzo testirati istu razinu, sad kao potporu, obično do toga prođe par dana trgovanja. Ali mi ipak, danas bili blizu, a sutra …

Druga stvar, tržište neselektivno gore, a atpl uz FI i jdpl, pad.

Crobex će ubrzo morati malo ohadit, a po običaju bi mogao i brodare malo povući sa sobom, u najboljem slučaju dobrano nas prikočit.

A tad me strah upravo prstiju na okidaču, koje smo već danas mogli vidjeti na djelu.

Prema TA ipak dobro stojimo. A FA je apsolvirana priča iz bajke.

Usporedba TA sa meteorologijom je genijalna, u obje discipline radi se o nekakvim prognozama, koje su na kraju često netočne [lol] [lol] [lol]

Ako neko padne u napast da proda, nek prvo pogleda fundamente i vozarine, pa nek se onda zapita : “Zašto ja želim prodat? Da opet pokušam ući niže? A, šta ako ne uspijem ući niže?” [bye]

Ja jeftino ne prodajem taman crko. Nisam prodavao kad su svi prodavali, i zato sam sad za razliku od mnogih na burzi još uvijek debelo u plusu. Pa neću ni sad, ne isplati se barem dok ne dođe blizu targeta što su onomad neki analičari spominjali – 850 kuna. A obzirom da su vozarine u međuvremenu eksplodirale, a time i ostali brodari u svijetu s kojima je rađena usporedba, taj target je sada puno i više, i prodavat na nekih 66x kuna i onda čupat kosu kad se katapultira cijena ko prošle godine u listopadu – NE.

I još jedna stvar – Crobex može ić gore ili dole, ali naši drybulkeri su i dalje podcijenjeni u odnosu na one na američkoj burzi. Što se ne bi moglo reći za većinu sektora na ZSE. [wink]

ovi što trkeljaju o FA pojma nemaju … svi ovi rezultati su davnih dana uključeni u ovo cijenu, tako da se nemojte čuditi, ako cijena nakon super izvješća ne raste … već zamišljam glupaste poglede lica pred ekranima: “a zašto ne raste?”

no, ajmo mi na posao:

ashrak, nakon rasta, dogodilo se jedno bočno kretanje: 2 tjedna smo testirali 660,00 kn … kada smo je napokon probili uz solidan volumen trgovanja, drugi dan se desi nekakav hammer

mislim, očekivao sam zelenu svijeću, da potvrdi proboj još jače. cijena se nije spustila ispod 660,00 tako da je i ovo potvrda proboja, ali …

ako danas bude crvena prema dolje, onda je to klasnični evening star … i znamo što nakon toga slijedi …

evo ti zadnjih mjesec daba s PG, da me možeš lakše pratiti …

I love the Smell of Profits in the Morning


ovi što trkeljaju o FA pojma nemaju … svi ovi rezultati su davnih dana uključeni u ovo cijenu, tako da se nemojte čuditi, ako cijena nakon super izvješća ne raste … već zamišljam glupaste poglede lica pred ekranima: “a zašto ne raste?”

no, ajmo mi na posao:

ashrak, nakon rasta, dogodilo se jedno bočno kretanje: 2 tjedna smo testirali 660,00 kn … kada smo je napokon probili uz solidan volumen trgovanja, drugi dan se desi nekakav hammer

mislim, očekivao sam zelenu svijeću, da potvrdi proboj još jače. cijena se nije spustila ispod 660,00 tako da je i ovo potvrda proboja, ali …

ako danas bude crvena prema dolje, onda je to klasnični evening star … i znamo što nakon toga slijedi …

evo ti zadnjih mjesec daba s PG, da me možeš lakše pratiti …

Vi ste dvoje asrak i savage kao ciganjice kaj čitaju iz dlana. Za nas ostale koji neznamo čitati iz svječnjaka i večernjih zvijezdi, kaj nakon toga slijedi?


……..a pogotovo nakon 1Q kad će se najviše vidjeti učinak boljih vozarina (trogir)…….

Trogir je u novom TC-u tek od 01.03.08. , pa iako 2-3 mil kn povećanja s tog osnova u 1.Q nije za zanemariti , ne treba niti očekivati previše odmah.Za 6 mjeseci ima “opipljivih” razloga za veći optimizam , ali teško da će 1Q JDPL nalikovati na onaj ATPL.

Ovo sam stavio na temi ATPL, ali je sasvim primjerena i ovdje.
Breaking news.
Imamo hrvatskog kupca jedne novogradnje supramaxa i jednog supramaxa iz 2005g pod imenom Fricador.
Nagradno pitanje:
Da li je Jadroplov sretan kupac?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close