JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da su po srijedi fondovske igrice. Za dionicu nema straha jer ovo nema veze sa poslovanjem. Ocito ce mo jos neko vrijeme na burzi osjecati nezrelost nase mlade demokracije. Kad je Samodol kojeg ja osobno optuzujem sta dolazi do ovakvih desavanja prezivio nedavnu majmunariju sa dnom CROBEX-a mozemo ocekivati jos ovakvih situacija. Vrijeme je vrlo osjetljivo. Pouceni dugotrajnim padom u zadnjoj korekciji na imalo sumljive vjetrove mali panicno prodaju i pocima stampedo. Ovo jutros je klasican primjer.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Mislim da su po srijedi fondovske igrice. Za dionicu nema straha jer ovo nema veze sa poslovanjem. Ocito ce mo jos neko vrijeme na burzi osjecati nezrelost nase mlade demokracije. Kad je Samodol kojeg ja osobno optuzujem sta dolazi do ovakvih desavanja prezivio nedavnu majmunariju sa dnom CROBEX-a mozemo ocekivati jos ovakvih situacija. Vrijeme je vrlo osjetljivo. Pouceni dugotrajnim padom u zadnjoj korekciji na imalo sumljive vjetrove mali panicno prodaju i pocima stampedo. Ovo jutros je klasican primjer.

U pravu ste, ali ipak pustite da ljudi ležerno kupuju, sada opet nasjedaju na noževe. Nek se fondovi igraju malo sami sa sobom. Pada će ipak biti još. Pa nek se mali malo suzdrže.

Izgleda da se oglasila sirena za prestanak opasnosti. Mogli bi se jos i zazeleniti danas.[thumbsup]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ovo ne da nema veze s poslovanjem ovo nema veze sa zdravom pameti.Da mi je znat tko je danas prodava.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

22.4.2008 Jadroplov d.d. – obavijest o novim materijalnim činjenicama
Društvo Jadroplov d.d. dostavilo je obavijest da je 21. travnja 2008. godine s društvom BRODOSPLIT BRODOGRADILIŠTA d.o.o. potpisan ugovor o gradnji dva broda za prijevoz sipkih tereta.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

cjenjeni dioničari,ajmo malo logično sagledati stvari.jadroplov je rekao da su potpisali ugovor o gradnji 2 broda.
1)svako brodogradilište je napravilo plan restruktuiranja i poslalo vladi koja ih treba poslati EU do kraja ovog mjeseca
2)nakon toga EU treba vidjeti koje brodogradilište može pozitivno poslovati bez velikih subvencija i non stop krpanja
3)nijedan brod se ne može početi graditi bez subvencija vlade a ona ih ne može izdati bez EU tj prije nego što pregledaju planove restruktuiranja
4)to se može i otegnuti dosta pa mislim da je i Jadroplov stavio u ugovor nekakvu klauzulu o rokovima i otkazivanju jer njih ne zanimaju problemi Brodosplita.
5)već prije su naručili 2 broda što znači da su možda mislili naručiti čak 4 broda u Brodosplitu ali nisu mogli čekati jer su pregovori predugo trajali (više od 6 mjeseci)

Za mene će biti vijest tek kad Jadroplov objavi da su ugovori stupili na snagu….


Za mene će biti vijest tek kad Jadroplov objavi da su ugovori stupili na snagu….

Evo ja tu samo škicnuo ali ipak jel znaš šta to znači potpis na ugovor.

Već više od pola sata nema trgovine ni na JDPL ni na ATPL, strojovođe na pauzi [proud]
Mi mali smo samo statisti na ovom marionetskom tržištu…

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

Ipak su se pojedinci rješili Jadroplova. Veliki promet s obzirom da očekuju rast.


Za mene će biti vijest tek kad Jadroplov objavi da su ugovori stupili na snagu….

stupili su potpisom ugovora ali je bitno vidjeti da li ima kakvih odgodnih ili suspenzivnih uvjeta koji utječu na njihovu pravnu valjanost

Hogar vozi Volvo


Bosun: ” Za mene će biti vijest tek kad Jadroplov objavi da su ugovori stupili na snagu…. ” stupili su potpisom ugovora ali je bitno vidjeti da li ima kakvih odgodnih ili suspenzivnih uvjeta koji utječu na njihovu pravnu valjanost

99,9% sam siguran da je stupanje ugovora na snagu uvjetovano potvrdom nadzornih odbora (što ne bi trebalo biti problem) i izdavanjem avansih garancija( što je još uvjek upitno jer ovisi o zelenom svjetlu EU)

New Report

Close