JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ujutro sam pročitao jedan jako indikativan naslov ali sad nažalost više neznam gdje

“zamka za bikove ili……..?”

Budaletina s crknutim dabrom na glavi, uvijek u sačekuši!

Baltic Dry Index (BDI) +71 8038

+ ić se topi.

Bounce

Valjda će sutra biti bolje

http://www.zse.hr/default.aspx?id=19729

http://www.zse.hr/default.aspx?id=19728

Galebovi opet trpaju[cool]


http://www.zse.hr/default.aspx?id=19729 http://www.zse.hr/default.aspx?id=19728 Galebovi opet trpaju[cool]

Drugi put javi ako saznaš kad prodaju.[rolleyes]

Prema izvorima iz brodogradilista parafiran (usaglasen) tehnicki dio novogradni. Laganim koracima naprijed. Ovo je kao ona Dzekna iz serije (stariji se vjerovatno spominju).

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Kolege dioničari JDPL-a,

ako je tehnički dio ugovora usaglašen, onda je privatizacija ove tvrtke vrlo brzo. Zna “tata” Ivo što treba uraditi, samo ne zna na koji bi način to izveo.Elaborat o stanju “Jadroplov-a” je odavno na stolu .
By the way “igre” na burzi i dalje traju a narod uveseljavaju Bago i Šelebajka

srdačni pozdrav[bye]

Nema veze što si oni potpisali ugovore, ugovori neće stupiti na snagu dok se ne riješi pitanje davanja jamstva i subvencija naših brodogradlilišta. Šteta za što Papić nije imao hrabrosti kupiti neki polovni brod.


Kolege dioničari JDPL-a,

ako je tehnički dio ugovora usaglašen, onda je privatizacija ove tvrtke vrlo brzo. Zna “tata” Ivo što treba uraditi, samo ne zna na koji bi način to izveo.Elaborat o stanju “Jadroplov-a” je odavno na stolu .
By the way “igre” na burzi i dalje traju a narod uveseljavaju Bago i Šelebajka

srdačni pozdrav[bye]

“…privatizacija ove tvrtke vrlo brzo..”
“elaborat…odavno na stolu…”


Prema izvorima iz brodogradilista parafiran (usaglasen) tehnicki dio novogradni. Laganim koracima naprijed. Ovo je kao ona Dzekna iz serije (stariji se vjerovatno spominju).

Džekna još nije umrla…a kad će neznamo[lol]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Nema veze što si oni potpisali ugovore, ugovori neće stupiti na snagu dok se ne riješi pitanje davanja jamstva i subvencija naših brodogradlilišta. Šteta za što Papić nije imao hrabrosti kupiti neki polovni brod.

Mislim kolega da je potrebna garancija HBOR-a za jamstva kojima se pokrivaju avansi buduci je brod vlasnistvo brodogradilista do isporuke. Mislim da subvencije i ostalo nije prepreka pocetka gradnje. Slazem se da bi mozda bilo oportunije kupit bar jedan polovni i uzivati blagodati trzista odmah ali mislim da je i ovo odlucno mozda veliki korak za njega.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Bosun: ” Nema veze što si oni potpisali ugovore, ugovori neće stupiti na snagu dok se ne riješi pitanje davanja jamstva i subvencija naših brodogradlilišta. Šteta za što Papić nije imao hrabrosti kupiti neki polovni brod. ” Mislim kolega da je potrebna garancija HBOR-a za jamstva kojima se pokrivaju avansi buduci je brod vlasnistvo brodogradilista do isporuke. Mislim da subvencije i ostalo nije prepreka pocetka gradnje. Slazem se da bi mozda bilo oportunije kupit bar jedan polovni i uzivati blagodati trzista odmah ali mislim da je i ovo odlucno mozda veliki korak za njega.

Jedino što prema mojim informacijama Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja i garanciju HBOR-a danu na temelju garancije vlade smatra subvencijom i neće dopustiti HBOR-u da izda garanciju prije nego li bude usvojen program restruktiriranja brodogradilišta. A kad će taj program biti usvojen….?
Sumnjam da će oprezan igrač poput Papića pustiti da ugovori stupe na snagu bez garancije. (ja bi možda i riskirao i platio prvu ratu bez garancije pod uvjetom da mi smanje cijenu broda ili ga isporuče ranije)

Nisam stručan – laičko pitanje.
Postoji li mogućnost (obje su firme zapravo državne) da počnu raditi bez avansa , a avans i kontragarancija se srede kasnije , nakon usvajanja programa restrukturiranja ? Pa ova dva broda za firmu punu casha bi trebala doprinijeti , a ne odmoći restrukturiranju Brodosplita.

New Report

Close