JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Buffett is against relief of the double taxation of dividends. Berkshire doesn’t pay a dividend, and I don’t think it has for 40 years.
zagooglo,

evo vam Buffeta i njegovo politike dividende
imal’ ko jaci da vas uvjeri o dividendi [smiley]

Ovo se ne odnosi na JDPL, vec opcenito

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Evo, još jedan krug pogađanja. BTW, da li je netko pogodio prošli put?

I love the Smell of Profits in the Morning

P/S je kod svih brodara u svijetu visok jer su vozarine visoke a samim time i profitna marža.

DRYS na američkoj burzi ima P/S 4.77, a Diana Shipping Inc. (DSX) ima P/S 10.53 – dakle i po tom faktoru JDPL je u odnosu na svjetske brodare PODCIJENJEN!!!

Btw analitičari Abacusa procijenili su trenutnu vrijednost JDPL u usporedbi sa ostalim brodarima kod nas i u svijetu na cca 850 kuna. Znamo da su svi vodeći stručnjaci dali target DRYS na 160$ ove godine, obzirom da se isti trenutno trži na 65$, analogno bi JDPL ove godine trebao dosegnuti cca 2.000 kuna.

Tako da, nemoj molim te pričat da JDPL na ovim nivoima nije brutalno podcijenjen! Po meni, svako ko sad prodaje JDPL ili nema pojma o fundamentalnoj analizi ili je totalno puko – a na takvima se i zarađuje.

Analiticari abacusa imaju zavrsena 2 tecaja za inv. savjetnika i brokera i to je to.
Vrlo sturo i nekvalitetno rekao bih.

Ima puno boljih analiza od Abacusa, puno puno boljih.

Pogledajte sto radi RBA, Erste i HYPO.
I to je to, kakav abacus, dajte budite ozbiljni

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

RBA, Erste i Hypo preporučuju dionice tipa Magma, Atlantic, Dalekovod, IGH i sve ostale koje njihovi fondovi imaju u portfelju, a sve su odreda precijenjene. Dovoljno smo se na ovom forumu ismijali njihovim “analizama”.

Iskreno, i ja sam od Vas g. Blueman očekivao neki konretniji odgovor, a ne dizanje u nebesa analitičare banaka koji dokazano pokušavaju drukat po nalogu svojih kolega fond managera iz banke u kojoj rade.

Fazan, jel se sjecas na kojoj su stranici bile te prognoze, da malo bacimo oko na njih


Analiticari abacusa imaju zavrsena 2 tecaja za inv. savjetnika i brokera i to je to. Vrlo sturo i nekvalitetno rekao bih. Ima puno boljih analiza od Abacusa, puno puno boljih. Pogledajte sto radi RBA, Erste i HYPO. I to je to, kakav abacus, dajte budite ozbiljni

Odlican post. Jos samo napomeni da te analize daju u trenutku kada pocinju iskrcavanja iz analiziranih dionica…. Stojic kaze kupi, ja prodam, a o špekulantskom RBA necu trositi niti rijeci. Inace, cujem da se i Erste nije bas proslavio… al kao da je to tebe briga sto su ti pojeli dio portfelja…. treba ih hvaliti, ipak su nas sve podojili

[lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Jasno da jedan pokazatelj nije dostatan. Ja sam komentirao post u kojem su bili PB, PE i PS. Nisam išao u dubinu analize, već sam rekao da mi PS strši, poglavito u svjetlu PE. I nisam bio u krivu kada sam rekao da mi tu nešto smrdi. A smrdi to što ima ROA i ROE ne štimaju. Osim toga, ja i ti drukčije isčitavamo što je jeftino a što nije. Meni je niska zaduženost JDPL + keš na računu signal da nešto ne štima. Umjesto da sve upucaju u novogradnje i polovne)i još iskoriste financijsku polugu i zaduže se, oni vjerojatno pokušavaju ispeglati gubitak, kako bi mogli isplatiti dividendu i bez poreza zaraditi još koju kunicu. Ili u stvari kur… ne kuže što hoće, nego čekaju mirovinu, kako Techman kaže. Zadovoljan interpretacijom?

Prvi dio posta mi je pre strucan ali drugi supotpisujem u potpunosti.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Kad smo vec kod strukture financiranja i isplate dividendi/vidim da ih ima dosta zagovornika isplate velikih dividendi

Ma Vipy nitko nema nista protiv dividende ali to u principu nije imperativ pogotovo nama malima sa par stotina dionica. Kljucno je da je to mozda misao vodilja uprave zbog managerske nagrade a nagrada i dividenda idu zajedno. Ni jednog ni drugog nema dok se ne popeglaju knjigovodstveni gubitci. I onda zasto se zaduzivati i smanjivati cash u ziru kad te to udaljava od zasluzene nagrade.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Isplati li se sad kupovati JDPL ili će on još padati?

Znam da je malo glupo pitanje, ali JDPL je već dosta nisko (prenisko), ali čini mi se kakvo je raspoloženje na burzi da bi mogao još padati.

Može i odgovor na PM.

skidam kapu obrani na 490[thumbsup]
ovo je bilo fantastično live pratit
ja kad budem veliki ja se budem isto tako pridružio
u ovim vremenima neznam jel pametno al čestitam kupcima i želim vam jdpl na 888

Budaletina s crknutim dabrom na glavi, uvijek u sačekuši!


Isplati li se sad kupovati JDPL ili će on još padati?

Znam da je malo glupo pitanje, ali JDPL je već dosta nisko (prenisko), ali čini mi se kakvo je raspoloženje na burzi da bi mogao još padati.

Može i odgovor na PM.

Evo ja dokupio nešto na 490. Ako padne još, planiram još pojačati… Ipak sentiment tržišta je čudan i teško je reći do kud će ići ova panika i nerazumni strah (čitaj: hoće li možda biti i jeftinije). No, fundamentalno je ovo svakako više nego dobra prilika.

Brajkovicu, ako mi otkriješ da li je u Americi recesija s oporavkom najesen ili depresija, onda ću ti dati odgovor na pitanje [huh]

New Report

Close