JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sad se odjednom dobit mora skrivat, bolje P/E 100, a P/S 0,5 [huh]


Kako može biti bobnboncic uz toliki PS.

Kod drugi dionica koje pratim, obično je ps bolji od pe, jer se dobit skriva, a ovdje je situacija obrnuta!

Zasto je dobro da se dobit skriva i time direktno krsi zakon (ali pustimo to) i ostecuje male dionicare?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


fazan: ” Kako može biti bobnboncic uz toliki PS. Kod drugi dionica koje pratim, obično je ps bolji od pe, jer se dobit skriva, a ovdje je situacija obrnuta! ” pogledaj neto marzu pa ce ti biti jasno zasto je PS 2.3[thumbsup][lol]

Eto sam pogledao i kaže mi sljedeće:

1. nemaju pojma što će s tolikom gotovinom na žiru
2. ne mogu isplatiti dividendu

[smiley]

I love the Smell of Profits in the Morning

Gdje sam ja to napisao da je dobro da se dobit skriva?

Komentar je išao u pravcu da je trenutna cijena OK i nema prostora za veći rast gledajući sales.

I love the Smell of Profits in the Morning


Gdje sam ja to napisao da je dobro da se dobit skriva?

Komentar je išao u pravcu da je trenutna cijena OK i nema prostora za veći rast gledajući sales.

Vidi fakat, ajde isprike. [cry]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

nema prostora za veći rast gledajući sales.


apsolutno netocno, no ne da mi se vecaras boriti s vjetrenjacama

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

buraz, zašto vjetrenjača ?

ajde pojasni, znaš da sam ja otvoren za sva mišljenja …

I love the Smell of Profits in the Morning


buraz, zašto vjetrenjača ? ajde pojasni, znaš da sam ja otvoren za sva mišljenja …

fazane, ti si bio prvo koji je postao da je jedan brod od prvog trećeg potpisao ugovor na 44000 USD/DAY, a do sada je vozio po 16000 USD / DAY, jel to porast dobiti ?

Ako štreberski uzmeš da ps treba biti 1, onda ispada da sales treba porasti, uz uvjet da price ostane isti ili se smanji, da bi došli do 1.

Specifično kod JDPL je da nam E apsloutno ništa ne znači. Nema dividende, a taman kada s velikim E budemo ispeglali gubitak, taman će se promijeniti konjuktura na globalnom tržištu. Druga je priča sudski spor i ne priznavaje gubitka.

I love the Smell of Profits in the Morning

1. ma ne mozes tako generalno reci na temelju samo jednog pokazatelja

2. S obzirom na strukturu bilance – nisku zaduzenost JDPL ,
ratios tipa EV/SALES, EV/NET income, ili EV/EBITDA puno bolje pokazuju vrijednost JDPL

Kod ovih pokazatelja, ako usporedis s industrijom
1. Prvo odredis PEER grupu
2. Nadjes multiple
3. definiras koji su ti OK multipli
4. I USKLADIS ZA NETO DUG (Obveze – CASH),
E kad to napravis, onda skuzis koliko je JDPL jeftiniji od bilo kojeg brodara u HR, a moras se potruditi naci jeftinijeg medju svim ovima koji se spominju na ovom forumu

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Jasno da jedan pokazatelj nije dostatan. Ja sam komentirao post u kojem su bili PB, PE i PS. Nisam išao u dubinu analize, već sam rekao da mi PS strši, poglavito u svjetlu PE. I nisam bio u krivu kada sam rekao da mi tu nešto smrdi. A smrdi to što ima ROA i ROE ne štimaju.

Osim toga, ja i ti drukčije isčitavamo što je jeftino a što nije. Meni je niska zaduženost JDPL + keš na računu signal da nešto ne štima. Umjesto da sve upucaju u novogradnje i polovne)i još iskoriste financijsku polugu i zaduže se, oni vjerojatno pokušavaju ispeglati gubitak, kako bi mogli isplatiti dividendu i bez poreza zaraditi još koju kunicu. Ili u stvari kur… ne kuže što hoće, nego čekaju mirovinu, kako Techman kaže.

Zadovoljan interpretacijom?

I love the Smell of Profits in the Morning

Opcenito, PE pokazatelj je “glup” zato sto uz sve ostale nedostatke, struktur financiranja komapnije – nije ti svejedno da li se kompanija financira iz duga ili kapitala

Npr. Adris – usporedjivanje s ostalim duhanskim proizvodjacima samo na temelju P/e je laicki

Kad smo vec kod strukture financiranja i isplate dividendi/vidim da ih ima dosta zagovornika isplate velikih dividendi

1pogledajte Buffet-ovo osiguranje (BERKSHIRE HATHAWAY INC).i ostala osiguranja na US trzistu
2. A pogledajte koliko Buffet isplacuje dividendi
3. A koliko su ostala osig drustva isplacivala
4. a sad ce cika Buffet do posteno iz””” ostala osiguravajuca drustva preuzimanjima ili uzimanjem portfelja klijenata…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close