JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a ja dokupio 512-515 pa ko ziv ko mrtav [huh]


više nema smješka kod dokupa[smiley] trta kupiti, trta prodati[pray]

Mene poklopilo na 510 i reakcija je [cry][cry][cry].

Sjećat li se daiwe? Sve fulao, cijenu po svemu sudeći pogodio. Nadam se da griješim.

alan_poh:
” daiwa: ” Ako se ova dionica zaustavi na oko 500 kuna biće dobro. U državnom vlasništvu, ne zna se kad će privatizacija, ne zna se ni kakva će biti,50% zaposlenih viška, brodarski indexi u slobodnom padu, struktura vlasništva vrlo sumnjiva sa većinsko-špekulantskim novcem koji samo čeka da pobjegne prije totalnog fijaska,itd,itd. U većini slučajeva, dionice koje se trže oko 1 BV, se tako trže s razlogom. Vi odaberite koji je to razlog ” moram priznat da si me dobro nasmijao……ali ajde svako ima svoje mišljenje i može ga iznijeti ovdje…..sa ničime se ne slažem…..


a ja dokupio 512-515 pa ko ziv ko mrtav [huh]
matovilka: ” više nema smješka kod dokupa[smiley] trta kupiti, trta prodati[pray] ” Mene poklopilo na 510 i reakcija je [cry][cry][cry]. Sjećat li se daiwe? Sve fulao, cijenu po svemu sudeći pogodio. Nadam se da griješim. alan_poh: ” daiwa: ” Ako se ova dionica zaustavi na oko 500 kuna biće dobro. U državnom vlasništvu, ne zna se kad će privatizacija, ne zna se ni kakva će biti,50% zaposlenih viška, brodarski indexi u slobodnom padu, struktura vlasništva vrlo sumnjiva sa većinsko-špekulantskim novcem koji samo čeka da pobjegne prije totalnog fijaska,itd,itd. U većini slučajeva, dionice koje se trže oko 1 BV, se tako trže s razlogom. Vi odaberite koji je to razlog ” moram priznat da si me dobro nasmijao……ali ajde svako ima svoje mišljenje i može ga iznijeti ovdje…..sa ničime se ne slažem…..
[/quote]

Glupost. Upravo suprotno.Pa ajd vidi od nove godine cijene svih likvidnijih izdanja i usporedi s današnjima. Kako JDPL stoji u toj priči? Reći ću ti ja-ponajbolje!! Najbolje da bi sad trebali bit na 650kn, a cijela burza se prepolovila. Budimo realni, JDPL odlično odrađuje ovaj pokolj na burzi. Uvjeren da nam prva znamenka i dalje ostaje najmanje 5.

pozdrav!

I'LL BE BACK

Governor, slažem se s tobom. Međutim, pokolj još nije gotov, ali nadam se da si ti u pravu.

.

Štovani kolega,

Iskreno da li misliš kao i ja ,da će ova tvrtka među prvima na prodaju,pa ako je izgradnja brodova dogovorena onda je to jasni signal, jer će s time biti povečan temeljnji kapital društva .Da je imati više novaca pa još pokupovati dionica , poglavito kad je ovako niska.

srdačni pozdrav[bye]

Problem je što se dobro drži u Korekciji tako se držao i IGH prije 15 dana
a sada dobro pada .


Štovani kolega, Iskreno da li misliš kao i ja ,da će ova tvrtka među prvima na prodaju,pa ako je izgradnja brodova dogovorena onda je to jasni signal, jer će s time biti povečan temeljnji kapital društva .Da je imati više novaca pa još pokupovati dionica , poglavito kad je ovako niska. srdačni pozdrav[bye]

Da je ova dionica blizu 50 % ispod svoje fer vrijednosti, svatko na ovom forumu valjda već zna.

Ali, vjerovatno će ići i niže.

Jer, kad si na tržištu gdje burza organizira konferenciju gdje tržišni regulator, čelni čovjek burze i fondovski analitičari idu uliti povjerenje investitorima u stilu,

“… pali smo 33 %, tržište je još prijecijenjeno, pasti ćemo još nekih 10-15 %, jer vidite ovaj graf, padajući klin, dno je na cca 3.200 bodova …”

, zar očekuješ da nećeš pasti do te razine.

Kolega Tecman je odavno na ovom forume rekao da je naša burza “močvara” i tu je 100 % bio u pravu. Jer, kad vidiš našeg vrlog tržišnog regulatora kako mirno sluša fond menagere i čelnike burze koji govore da je tržište precijenjeno i “mora” još pasti, a nakon tog objavljuje križarski rat “analitikantima”, shvatiš da investiraš u “močvaru”.

Zamislite čelnika SEC-a u društvu čelnika NYSE-a i američkih invest. banaka, kako objašnjava javnosti da Dow ili S&P mora pasti još nekih 10-15 %. Sutradan bi se DRYS tržia na 10 dolara.

Međutim, onda shvatiš da je društvo uhvatila panika. Jer ono što su pokrenuli, ne mogu zaustaviti. Casha nema, ljudi navalili na šaltere prodavati udjele, fondovi su im pred pucanjem i onda šalju poruku “ej dno je blizu, na 3.200, kad tamo dođe, kupujte”, nadajući se da ćemo to i učiniti.

Zbog toga kad me poklopilo na 510 reakcija nije [smiley]. Ipak, kako Governor kaže ova dionica je u prilično čvrstim rukama, fundamenti su tu, mali dioničari je ne daju u bescijenje, pa pad, ako ga bude, ova dionica će najmanje osjetiti.

Usput što je s onim novogradnjama, kad će objava? Da nas malo izvuče iz “jazovke”.

Vaš link

Sa SEEbiza nešto pozitivno! Šta je reć?

a cuj, gatare se nakupovale, ili odradili placeni posao…

Vidis da se brodarski “strucnjak” Lepi mario nije usudio napisati tekst, ili se nije usudio potpisati tekst[bye]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

“… Jadroplov (ZSE:JDPL-R-A) je povećao dobit za 10 posto, ostvarivši 307 milijuna kuna, a jedino je Tankerska plovidba (ZSE:TNPL-R-A) sa iskazanih 217 milijuna kuna dobiti zabilježila pad od 6,4 posto…”

Ni ovaj “stručnjak” se nije nešto iskaza u preciznosti.

Ali s obzirom da je dobiti čudom ostala u pozitivi, dobro je.
[thumbsup]


Štovani kolega, Iskreno da li misliš kao i ja ,da će ova tvrtka među prvima na prodaju,pa ako je izgradnja brodova dogovorena onda je to jasni signal, jer će s time biti povečan temeljnji kapital društva .Da je imati više novaca pa još pokupovati dionica , poglavito kad je ovako niska. srdačni pozdrav[bye]

Stovani kolega ja sam misljenja da JDPL nece dobiti vlasnika tako skoro. Ukoliko bi se napravila realna procjena firme dolazimo do cifre koju je tesko odbrojati. I ko ce od stranaca kupiti 60 i nesto posto firme za gomilu novaca pa imat nas 30 i nesto posto na grbaci, koji mu ako se udruzimo mozemo blokirati sve odluke. Po mome sudbina JDPL je kako ga Senader nazva Domovinski fond koji bi trebao ici u IPO sto i nije lose (iako losija varijanta za nas male dionicare) ako bude profesionalno vodjen.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Techman imam dojam da si u cashu, i na ATPL drukaš dolje [lol]


Techman imam dojam da si u cashu, i na ATPL drukaš dolje [lol]

Zmrklicu dragi nisam u cashu vec imam casha te stalno dokupljujem. U ovoj korekciji je jedino sta sam prodao INA zbog branitelja. Sve ostalo je u portfelju. Istina je da sam preslagivao portfelj (izlazio iz JDPL na 680 i vratio se na 570 i slicne transakcije) i da za isto novaca iman malo vise dionica. Kako trenutno imam cash od INE prizeljkujem obje dionice dolje jer sam spreman za dokup. Da ne ispadnem genialac (jer oni su za muzej) bilo je i krivih poteza kao na primjer pre rana kupnja, docap luke Ploce….

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close