JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ante sunce mu poljubim. Pa jel’ te nitko nije učio drukati? Lijepo, kada BDI raste onda staviš na JDPL. Dočim, kada pada, onda ga lijepo staviš na ATPL (sve po sistemu nek susjedu crkne krava).

ali BSI raste sto je vaznije za jdpl ako se ne varam

ali BSI raste sto je vaznije za jdpl ako se ne varam

Je za JDPL, al ne i za male kratkoročne ulagače, jer većina gleda samo BDI i na temelju njega ulazi i izlazi iz dionice, a samim time utječe na cijenu.
Da se razumijemo jesam mali al’ nisam kratkoročni. Prosjek ulaza mi je 693, tako da sam do daljnjega u JDPL.

Kako sam postao dugoročni ulagač:
Kad je moja mala kratkoročna investicija postala velika dugoročna investicija…[lol]

Kad neće na burzi hoće ovdje: www.bux.to/?r=kurtisaa


Jel’ se to meni samo čini ili mi stalno pratimo Gospare. Pa ljudi ajte molim vas.

Gospari za hrvatske brodari su ka Drys za svjetske[lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

I dok su neki prodavali (ili su nažalost morali prodavati) VELIKI su kupovali.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 42.200 2,58 Skrb. račun
5. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 21.787 1,33 Skrb. račun
6. HPB D.D. 16.264 0,99 Skrb. račun
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DYNAMIC OIF 13.881 0,85 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 12.826 0,78 Skrb. račun
9. PODRAVSKA BANKA D.D. 12.440 0,76 Skrb. račun
10. JADROPLOV D. D. 10.011 0,61 Osnovni račun
Ukupno: 80,60


Ako uključimo objavu novogradnji optimalnog Supramax kapaciteta (a pogotovo ako prva stigne do kraja 2009.) najkasnije od kasnog proljeća brojke bi trebale biti neumitne i dovesti ovu dionicu tamo gdje joj je i mjesto – blizu ili iznad NAV-a.

Spancir 2009 nije upitna. JDPL upada u proizvodne rupe i zna se tacno pocetak i zavrsetak gradnje. Nisam ti jos stigao odgovorit na PM ali nisam ni zaboravio.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ŠPANCIR:

Ako uključimo objavu novogradnji optimalnog Supramax kapaciteta (a pogotovo ako prva stigne do kraja 2009.) najkasnije od kasnog proljeća brojke bi trebale biti neumitne i dovesti ovu dionicu tamo gdje joj je i mjesto – blizu ili iznad NAV-a.

Spancir 2009 nije upitna. JDPL upada u proizvodne rupe i zna se tacno pocetak i zavrsetak gradnje. Nisam ti jos stigao odgovorit na PM ali nisam ni zaboravio.

a kaj je nas pes poscao ili……
a što je nas pas popišao

&

mazivas:

ali BSI raste sto je vaznije za jdpl ako se ne varam

Je za JDPL, al ne i za male kratkoročne ulagače, jer većina gleda samo BDI i na temelju njega ulazi i izlazi iz dionice, a samim time utječe na cijenu.
Da se razumijemo jesam mali al’ nisam kratkoročni. Prosjek ulaza mi je 693, tako da sam do daljnjega u JDPL.

Kako sam postao dugoročni ulagač:
Kad je moja mala kratkoročna investicija postala velika dugoročna investicija…[lol]

ak si ti dugorocni onda ce moji unuci docekat 795kn[embarass]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

ak si ti dugorocni onda ce moji unuci docekat 795kn[embarass]

Kolega u postu kažem kako sam spletom okolnosti postao dugoročni.
Plan mi je bio pričekati FI za 3Q 2007 i izići na nekih plus 5-8%, no kako se situacija razvijala, ja sve više dokupljivao, jdpl mi sad čini 70% portfelja.
Sad sam zadovoljan, i mislim da je najgore prošlo. Kad cijena naraste do targeta izići ću sa nekih 40-ak%, a ostalo nek stoji do…

Kad neće na burzi hoće ovdje: www.bux.to/?r=kurtisaa

Evo malo stanja iz jamer’ke…

Kad neće na burzi hoće ovdje: www.bux.to/?r=kurtisaa

Mislim da je stanje ipak ovakvo [lol] [lol]

I love the Smell of Profits in the Morning

onaj veliki nalog na prodaji od 400 kom se maknuo…[shocked]

i jos jedan od 100 kom…[shocked]

Kolega Fazan Gospari nam odoše, oćemo li mi danas njihovim tempom ili brže???

New Report

Close