JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Lega ,lako je tebi ici u Austriju ka da je JDPL do 6.mj na 1300kn , pa ces prodat jednu dionicu i rijesit sve troskove[proud]

ako bude 1.300 vodim i tebe …

I love the Smell of Profits in the Morning

daj ti Kulen reci ti meni jel imaju ti ISO-certifikati kakove veze za tim omanjim padom indexa ili nema. Ja ti to nis ne kuzim. Jedva savladao zakon ponude i potraznje, te inflaciju i deprecijaciju, a sad jos i ovo…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


daj ti Kulen reci ti meni jel imaju ti ISO-certifikati kakove veze za tim omanjim padom indexa ili nema. Ja ti to nis ne kuzim. Jedva savladao zakon ponude i potraznje, te inflaciju i deprecijaciju, a sad jos i ovo…

ni ja to ne kužim … osim što sam pročitao na ovom forumu … u ovom trenutku je najvažnije što namjeravaju fondovi i gdje će početi braniti CROBEX …

trebaju nam dobra izvješća … evo kada bi npr. JDPL prikazao stotinjak kn neto dobiti …

I love the Smell of Profits in the Morning

Ma hebu nas tu u našoj državi ko male majmune, mi izgleda njima služimo za igru i klađenje. Ne kužim baš ni ja ali nešto tu smrdi. Ima tu možda i nekih stvari za HANFU.


daj ti Kulen reci ti meni jel imaju ti ISO-certifikati kakove veze za tim omanjim padom indexa ili nema. Ja ti to nis ne kuzim. Jedva savladao zakon ponude i potraznje, te inflaciju i deprecijaciju, a sad jos i ovo…

Ja mislim da JDPL nije u tim certifikatima, to sam negdje čitala. A vezano za ono 1300 kn, a zašto ne bi bio?
Prošle godine je bio podcjenjen na ovoj cijeni, pa prema tome to je realno za 6. mj. ove godine 1300, ako se uzme sve što su napravili.


Da sam moderator (kako kaže pjesma miše kovača) isključio bi svakog ko spomene DRYS u svom postu.

A evo kako je zavrsio Drys danas.
[lol]

Naj zamerit kaj. Malo sale u ova turobna vremena.

Kulen, ne bih zelio sijati paniku, al netko je spomenuo da je gadna stvar kad trziste vise ne reagira na dobre vijesti. Evo malo copy paste sa bez cenzure:

“ja se nakrcao brodarima jer svi mi limari kuzimo taj osnovni zakon ponude i potraznje. Skuzis i tu inflaciju i prihode u inozemstvu – boli te djoka za inflaciju i deprecijaciju kune jel zelembaci stizu svakodnevno. Znas da ce rasti. A sad nam tu manageri objasnjavaju DCF, DCM, LSD metode i jos povrh toga kako su nas (jesu li?) izhebali sa certifikatima (a nisu ISO)…”

Svi znamo da za brodare nema zime. Al trziste je malo grdo ovijeh dana…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Tržište ne reagira na dobre vijesti zato što dobrih vijesti trenutno nema.

Čekamo izvješća … ako cijena JDPL s 100 milja dobiti i dalje bude 600,00 kn … onda ga treba prodati …

I love the Smell of Profits in the Morning


Tržište ne reagira na dobre vijesti zato što dobrih vijesti trenutno nema. Čekamo izvješća … ako cijena JDPL s 100 milja dobiti i dalje bude 600,00 kn … onda ga treba prodati …

Ne mislim prodati JDPL ni na 800. A sa 800 imam duplu zaradu. Tko voli nek izvoli. A živci zbroj i sve će biti u redu. Izlaze dobre vijesti, ali nitko ih ne čita nego samo traže crnu kroniku kao što kaže ovaj amer, što onaj amer. Nismo mi ameri. Naše firme ostvaruju veće dobiti i veći je omjer dobiti i prihoda nego u Americi. I drugi pokazatelji su bolji. Prema tome kada ovo prođe ide sve po starom, ali sa više opreza.

Sjetimo se da je Jdpl prije 1-2 god dobio u Londonu nagradu kao najbolja brodarska firma na sredozemlju…………
ne sjećam se jesu li bili podijeljeni u kategorije ili su svi brodari bili time obuhvaćeni…..

mariner:

Mislim da je ova cijena jaako dobra za kupnju jdpl, pored svega kazanog na ovom forumu, jdpl je pred zakjučenjem gradnje dva bulk carriera ukupne vrijedosti cca 100mil usd (što mogu u velikoj mjeri financirati iz vlastitog kapitala), a f.i. za 2007. trebao bi dati rekordnu dobit cca 150 mil kuna, oćekivanja za ovu što se tiče dobiti su 30% veća dobit. Dakle dobit iz 2007.i 2008. će biti 70% posto vrijednosti novogradnji koje bi trebale biti gotove krajem 2009. i početkom 2010.

vlad1111:
” ugovor brodosplit-jadroplov potpisat će se najkasnije za 10-ak dana. first hand info.

U novom broju business.hr, tema tjedna: Brodosplit već godinu i pol bez novih narudžbi.

Priča o gradnji dva nova broda, isporuci krajem 2009. i početkom 2010., pronalaženju rupe u jednom brodogradilištu, nešto veća cijena (ali opet 10 % državne potpore) izgleda da drži vodu.Možda je to dobra vijest koja nam treba?


Izlaze dobre vijesti, ali nitko ih ne čita

De Boga ti baci koju na forum. Ja ih tražimi povećalo, a ne mogu ih naći. Ili je za tebe dobra vijest da se limar Derby vratio u ovu dionicu?!?

I love the Smell of Profits in the Morning


Tržište ne reagira na dobre vijesti zato što dobrih vijesti trenutno nema. Čekamo izvješća … ako cijena JDPL s 100 milja dobiti i dalje bude 600,00 kn … onda ga treba prodati …

Neće biti 100 milja neto dobiti.I 80 bi bilo odlično.
A to bi na cijenu 600 bio P/E oko 12.

New Report

Close