JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


governor: ” Ma kolege, ne radi se o tom da netko kupuje/prodaje u s obzirom na BDI, već misle da će kupnjom/prodajom preduhitriti one koji ulažu po kretanju BDI-a (kojih zapravo nema), i tako špekulirajući sami sebi ruše cijenu. Npr. Ja znam da današnji pad BDI-ja nema apsolutno nikakvog utjecaja na performance ATPL-a kao kompanije, ali ja se stresem po bidu jer znam da se neki tamo Pero boji pada BDI-a i da će se on strest čim to vidi. Pero ne postoji, postoji samo u mojoj glavi, a i da postoji ne boji se BDI-a, ali ja sam se eto streso pa kad BDI okrene odmah ću prvi kupiti prije Pere… i tako u krug… To je sve toliko glupo da je neopisivo glupo, ali jednom kad BDI potegne gore nekoliko tjedana za redom bit će zanimljivo gledat sve te munjoze kako kupuju po 10% skuplje nego danas… zato će svaki dan htjet kupit prije Pere koji će kupiti sutra. Glupi Pero… oni pametni… ” Genijalno. Uljepsao si mi ovaj tmuran dan…

Upravo sam mislila napisati jedan ovakav reći ću dopis i to daytrade-rima. Stvarno misle da su pametni. Štetu naprave svima, a kada zboje najviše sebi. Zapravo kada se opeku oni najviše stradaju. Baš mi je super ovo gledati. Kao oni nešto trejdaju.


Upravo sam mislila napisati jedan ovakav reći ću dopis i to daytrade-rima. Stvarno misle da su pametni. Štetu naprave svima, a kada zboje najviše sebi. Zapravo kada se opeku oni najviše stradaju. Baš mi je super ovo gledati. Kao oni nešto trejdaju.

ima onih koji i zarade na tome…..ali bez njih burza bi bila letargija [tongue]

DOKUP!


bibanum: ” Da imam keša sad bih se veselio. Nažalost, keš stiže za mjesec, dva, bojim se da će mi tada biti kasno [cry] ” Zahvali bogu što ga sad nemaš. Sjeti se ovog kad novac stigne.

Za ovu dionicu će biti kasno, za druge možda ne. A što vi uopće radite na ovom forumu. Gledate dugoročno ili nadaleko sa tim dvogledom. Baš vam “zavidim”.


Ja isto dokupio ATPL jučer, krenulo je ko da nema sutra, milja prometa u prvoj minuti, ja požurio i gle sad… Ali kao što kolega reče, sada smo svi dugoročni investitori [lol] Znalci, oće netko komentirat ta dva nova broda što se spominju već neko vrijeme? Dajte neke ružičaste vijesti u ova crna vremena. [thumbsup]

ugovor brodosplit-jadroplov potpisat će se najkasnije za 10-ak dana.
first hand info.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


ugovor brodosplit-jadroplov potpisat će se najkasnije za 10-ak dana. first hand info.

[thumbsup] Valjda bude nekakvih informacija na našim medijima.


ugovor brodosplit-jadroplov potpisat će se najkasnije za 10-ak dana. first hand info.

da mi je vidit reakciju na takav info….kupio bi si colu i naručio pizzu i ispred monitora……kao u kinu [cool]

DOKUP!


ugovor brodosplit-jadroplov potpisat će se najkasnije za 10-ak dana. first hand info.

Isporuka ostaje kraj 2009. i 2010. ?


vlad1111: ” ugovor brodosplit-jadroplov potpisat će se najkasnije za 10-ak dana. first hand info. ” Isporuka ostaje kraj 2009. i 2010. ?

Živo me zanima po kojoj će cijeni Brodosplit graditi bulkove…….


Živo me zanima po kojoj će cijeni Brodosplit graditi bulkove…….

Zar netko nije rekao 100 mil USD za 2 ?
Ima li za domaćeg naručioca kakvih državnih poticaja (ili kako se već kaže) u slučaju izbora domaćeg brodogradilišta ? 10 % i slično ?


Bosun: ” Živo me zanima po kojoj će cijeni Brodosplit graditi bulkove……. ” Zar netko nije rekao 100 mil USD za 2 ? Ima li za domaćeg naručioca kakvih državnih poticaja (ili kako se već kaže) u slučaju izbora domaćeg brodogradilišta ? 10 % i slično ?

Ima 10%

Koje rušenje cijene! Pa DRYS s kojim se neki uspoređuju je bio na 50$ kada je JDPL bio na 610.
Sada je korekcija na US tržištu i zamislite DRYS je pao na 67$. A JDPL su sa par stotina komada srušili sa 660 ponovo na 610. WTF?

“Kad se male ruke slože, sve se može sve se može” – Puno malih izlazi jel čeka da prođu ova vremena, pa misli da će kupiti kada bu trend u pozitivnom rastu, a računaju čekam da vidim do kad će padati, pa ću kupiti u najgoru ruku po istoj cijeni po kojoj sam i prodao…

New Report

Close