JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad laješ ode to i na 635. Pih.


Ma kolege, ne radi se o tom da netko kupuje/prodaje u s obzirom na BDI, već misle da će kupnjom/prodajom preduhitriti one koji ulažu po kretanju BDI-a (kojih zapravo nema), i tako špekulirajući sami sebi ruše cijenu. Npr. Ja znam da današnji pad BDI-ja nema apsolutno nikakvog utjecaja na performance ATPL-a kao kompanije, ali ja se stresem po bidu jer znam da se neki tamo Pero boji pada BDI-a i da će se on strest čim to vidi. Pero ne postoji, postoji samo u mojoj glavi, a i da postoji ne boji se BDI-a, ali ja sam se eto streso pa kad BDI okrene odmah ću prvi kupiti prije Pere… i tako u krug… To je sve toliko glupo da je neopisivo glupo, ali jednom kad BDI potegne gore nekoliko tjedana za redom bit će zanimljivo gledat sve te munjoze kako kupuju po 10% skuplje nego danas… zato će svaki dan htjet kupit prije Pere koji će kupiti sutra. Glupi Pero… oni pametni…

istina…to se i meni vrti po glavi…samo se nisam dobro izrazio sa prijašnjim postom….kolega governor dobro to objasnio [thumbsup]

DOKUP!


i u tom trenu netko procita moj post i ko za inat spusti JDPL na 645….e jesam lajavac [lol] [lol] [lol] [lol]

A ja dvoumim između ULPL i dokupa JDPL i eto nisam srećom ništa kupila. Ali mi nije jasno tko tejda na ovim malim razlikama i cijenama. Što to uopće mogu izvesti?

Da imam keša sad bih se veselio. Nažalost, keš stiže za mjesec, dva, bojim se da će mi tada biti kasno [cry]

caccone:

i u tom trenu netko procita moj post i ko za inat spusti JDPL na 645….e jesam lajavac [lol] [lol] [lol] [lol]

A ja dvoumim između ULPL i dokupa JDPL i eto nisam srećom ništa kupila. Ali mi nije jasno tko tejda na ovim malim razlikama i cijenama. Što to uopće mogu izvesti?


ti si kraljica…….[thumbsup]
ja sam nestrpljiv bedak….[proud] sa ATPL i JDPL u posjedu…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Ja isto dokupio ATPL jučer, krenulo je ko da nema sutra, milja prometa u prvoj minuti, ja požurio i gle sad…
Ali kao što kolega reče, sada smo svi dugoročni investitori [lol]

Znalci, oće netko komentirat ta dva nova broda što se spominju već neko vrijeme? Dajte neke ružičaste vijesti u ova crna vremena. [thumbsup]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju


Da imam keša sad bih se veselio. Nažalost, keš stiže za mjesec, dva, bojim se da će mi tada biti kasno [cry]

Zahvali bogu što ga sad nemaš. Sjeti se ovog kad novac stigne.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Molim nekog zadnjih 10-ak transakcija. [sealed][pray]


Ma kolege, ne radi se o tom da netko kupuje/prodaje u s obzirom na BDI, već misle da će kupnjom/prodajom preduhitriti one koji ulažu po kretanju BDI-a (kojih zapravo nema), i tako špekulirajući sami sebi ruše cijenu. Npr. Ja znam da današnji pad BDI-ja nema apsolutno nikakvog utjecaja na performance ATPL-a kao kompanije, ali ja se stresem po bidu jer znam da se neki tamo Pero boji pada BDI-a i da će se on strest čim to vidi. Pero ne postoji, postoji samo u mojoj glavi, a i da postoji ne boji se BDI-a, ali ja sam se eto streso pa kad BDI okrene odmah ću prvi kupiti prije Pere… i tako u krug… To je sve toliko glupo da je neopisivo glupo, ali jednom kad BDI potegne gore nekoliko tjedana za redom bit će zanimljivo gledat sve te munjoze kako kupuju po 10% skuplje nego danas… zato će svaki dan htjet kupit prije Pere koji će kupiti sutra. Glupi Pero… oni pametni…

Genijalno. Uljepsao si mi ovaj tmuran dan…

Očito je da je na večini dionica došlo do izlaska jakih igrača (ili isplati udjelničara od strane fondova). Nije mi želja uvjeravati ljude da sada treba kupovati brodare (jer tko zna dokle će ova korekcija potrajati) ali evo link na video pa tko zna engleski mislim da će mu biti zanimljivo:

Gurus Go After Dry Bulk Shippers
http://www.forbes.com/video/?video=fvn/sow/jhl_guru020408_pf&partner=yahootix

Derby, dobrodošao natrag[thumbsup]

I'LL BE BACK

JDPL-R-A 05.02.
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIGURANJE ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455
2. HZMO 111.667
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569
4. PBZ d.d. 42.200
5. HPB d.d./HPB INVEST – HPB GLOBAL OIF 19.685
6. HPB d.d. 15.264
7. HPB d.d./HPB INVEST – HPB DYNAMIC OIF 13.881
8. PODRAVSKA BANKA d.d. 12.568 +60
9. PBZ d.d. 11.656 -17
10. JADROPLOV d.d. 10.011

Broj 9. su po mom mišljenju korisnici PBZ investora. Početkom 1. mjeseca su imali 10.549 dionica. Malo kupuju, malo prodaju. Špekulanti. Ne vjerujem da ovdje ima dugoročnih investitora.

Broj 8. su marginaši PODRAVSKE banke. U top10 su ušli 16.01. sa 9.811 dionica. Većinom kupuju (ili daju u zalog). Današnja je najveća količina dionica na tom računu otkad pratim JDPL. Ovdje sam i ja.

Broj 7. Dynamic nije ništa tržio u prvom mjesecu.

Broj 6. HPB skrbnički iza kojeg se vjerojatno kriju HPB marginaši je ušao u 1. mjesec sa 17.216 dionica. Većinom prodaju (margin call?). Neki dan su doduše dodali 100 komada na račun.

Broj 5. GLOBAL je godinu počeo sa 18.785 komada. U tri navrata su dokupljivali u svrhu obrane cijene. Prvo 200 komada (16.01.), pa 600 komada (17.01.) i onda još 100 komada (18.01.).

Broj 10., 4., 3., 2. i 1. vegetiraju.

[cool]

New Report

Close