JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da JDPL nema previse obracunskih tecajnih razlika, odnosno nemaju starije od zadnje procjene brodova, uz uvjet da su ukljucene u kod procjena… tako da najveci dio od toga stvarni trosak

ne kužim?

pa te im obračunske tečajne razlike nastaju svaki puta kada prime/izdaju račun u stranoj valuti … kakve to veze ima s procjenom broda …

I love the Smell of Profits in the Morning


NE, kupio bih INDG, JDRN i DDJH.

Fazan ti je slavonac, ne razlikuje ti on gumenjek od jedrilice, a kamoli handy-je od panamaxa, ne slusaj ga, kad si vidjela fazana na moru?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


fazan: ” NE, kupio bih INDG, JDRN i DDJH. ” Fazan ti je slavonac, ne razlikuje ti on gumenjek od jedrilice, a kamoli handy-je od panamaxa, ne slusaj ga, kad si vidjela fazana na moru?

oš iskreno, jedan jedini put sam u životu vidio takav veliki brod … u Rijeci i bio je parkiran nekoliko kilometara na pučini … e sad jel’ prevozio naftu, bijelo roblje ili hašiš za Kineze da mogu bolje proslaviti svoju novu godinu stvarno ne znam …

I love the Smell of Profits in the Morning


za sada drys +10% i exm +8% sve mi se cini da ce mi margin prekasno stici za dokup…

tek ti je prvi post… ne trči… vratinu češ slomit….


oš iskreno, jedan jedini put sam u životu vidio takav veliki brod … u Rijeci i bio je parkiran nekoliko kilometara na pučini … e sad jel’ prevozio naftu, bijelo roblje ili hašiš za Kineze da mogu bolje proslaviti svoju novu godinu stvarno ne znam …


ma i ja ne bi prepozn’o
jesu ti jasne tecajne?
Mise jel je tocno ovo za tecajne za PL i BS?!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ak imaš kredita u stranoj valuti onda isto imaš tečajne razlike … tak sam načuo. mise?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


jesu ti jasne tecajne? !


vipy: ” Mislim da JDPL nema previse obracunskih tecajnih razlika, odnosno nemaju starije od zadnje procjene brodova, uz uvjet da su ukljucene u kod procjena… tako da najveci dio od toga stvarni trosak” ne kužim? pa te im obračunske tečajne razlike nastaju svaki puta kada prime/izdaju račun u stranoj valuti … kakve to veze ima s procjenom broda …

I love the Smell of Profits in the Morning

ajde,
-recimo imas kredit od 10 000 000 u $,
– dolar padne s 6 na 5
– u prvoj godini moras vratiti 1 000 000 (ukljucujuci kamate)
– na ovih 1 000 000 imas pozitivne tecajne razlike koje idu u PL (1 000 000 x (6-5)) – pojednostavljeno
– na 9 000 000 imas pozitivne Tec Raz koje idu u bilancu (9 000 000 x (6-5))
[thumbsup]

Eh samo i brodovi su u $
[embarass]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

OK, tečajne razlike mogu nastati kod izdavanja/primanja računa i kod otplate kredita …

a zašto si spominjao procjenu brodova u kontekstu tečajnih razlika ?

I love the Smell of Profits in the Morning

pa oni svake godine rade procjenu vrijednosti brodova (?), u dolarima pa valjda uzimaju u obzir i TR kad knjize.
Odnosno da im je BV relativno tocan….

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

znači ovako: Ist recimo vrijedi 100$, (1$5 kn) oni s nekim datumom naprave novu procijenu vrijednosti Ista i kažu da sada vrijedi 120$. (1$6 kn). Što od ovoga ide u book, a što u tečajne razlike?

20$ * 5 kn je book
120$+ 1 kn su tečajne razlike

jel tako?

I love the Smell of Profits in the Morning


znači ovako: Ist recimo vrijedi 100$, (1$5 kn) oni s nekim datumom naprave novu procijenu vrijednosti Ista i kažu da sada vrijedi 120$. (1$6 kn). Što od ovoga ide u book, a što u tečajne razlike?

20$ * 5 kn je book
120$+ 1 kn su tečajne razlike

jel tako?


sve u book/kapital pod neki tip rezervi, mogu biti razlicite, al’ se svodi na isto! Brod nije prodan, kad se proda, onda je drugacija prica!!!

Odoh na spavanje

laku noc “jadroplovcima” sanjajte BDI na 11 000 [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close