JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iz top 10 je u zadnja 4mj. nestalo preko 100000 dionica (7% udjela) To je ono što se vidi, pitanje koliko su stvarno rasprodali jer ako su do kraja izišli van onda je to puno više dionica. Prije je na 10 mjestu bio Florinčić sa 22000 dionica a sad je HPB na 5 mjestu sa 18000 dionica. Možda HPB ne ulazi nego su se jednostavno pojavili u top 10 zbog rasprodaje ovih sitnih ribica kao što su PBZ,HYPO,ERSTE,SOCIETI i KIKI.
I vama tu ništa ne smrdi, pa kaj se mora desiti da vama zasmrdi. Ja imam dionice JDPL, ne mislim izlazit ali meni tu nešto ne valja. Razgovarao sam sa brokerom i njemu se isto to ne sviđa. Pa i sad stoji pun k… naloga na prodaji. Ja ne vidim razlog ovakvog istovarivanja pošto je free float veći od 100000000 ćuna.
?????

&


Kao što smo imali priliku pročitati….u samo mjesec dana fondovi su ostali bez 4,5 milijardi kuna zbog panike koje je izazvala situacija na burzi što je izazvalo povlaćenje sredstava iz fondova. Pa vrlo vjerojatno uvjetno “manji” fondovi i nemaju baš tako puno CASH-R-A kojim su mogli pokriti tu navalu isplata. ZB Aktiv, RBA CE ili PBZ Equiti su možda ta sredstva i mogli pribaviti bez potrebe prodaje pojedinih dionica, ali je doista takav slučaj sa ostalim manjim otvorenim investicijskim fondovima. Nije li možda to pravi razlog “izlaska” iz pojedinih dionica.

Ne pratim detaljno fondove, ali mislim da se tu ne radi o 4,5 milijardi koji su samo izvučeni iz fondova, već da se računa i njihova tržišna vrijednost, koja je dakako značajno pala (kao primjerice i Crobex). U tom slučaju mislim da se nikako ne radi o čistom izvlačenju novaca iz fondova…


Ne pratim detaljno fondove, ali mislim da se tu ne radi o 4,5 milijardi koji su samo izvučeni iz fondova, već da se računa i njihova tržišna vrijednost, koja je dakako značajno pala (kao primjerice i Crobex). U tom slučaju mislim da se nikako ne radi o čistom izvlačenju novaca iz fondova…

Prema mojoj gruboj procjeni što se tiče fondova koji rade na ZSE gubitak je bio oko 50:50. Pola na izlaze, pola na “korekciju”.

nevjerojatno kako ne znaju prodat dionice,ako ih stvarno žele prodati, napravili su betonski zid od par tisuća komada na prodaji, što očekuju??

Kako što kolega Blade kaže nešto tu smrdi, ali isto tako začuđuje da je netko kupio tu ogromnu količinu dionica u zadnjih par mjeseci, a ne vjerujem da su to sve mogli kupovati mali igrča.[undecid]


Kako što kolega Blade kaže nešto tu smrdi, ali isto tako začuđuje da je netko kupio tu ogromnu količinu dionica u zadnjih par mjeseci, a ne vjerujem da su to sve mogli kupovati mali igrča.[undecid]

slažem se, kupuje više igrača, jer da ih je npr. samo pet svi bi se pojavili u top 10

&

Kolega Blade kaže da je i njegov broker rekao da mu se to ne sviđa. Broker, ako već ima znanje, mora prepoznati o čemu se radi. Ali on ne zna ali eto ne sviđa mu se. Prema tome strah je iz neznanja, a ne iz znanja. A znanje kaže da je dionica super.

Prometi na cijeloj burzi su mizerni, dakle pitanje je vremena kada će gore.


Prometi na cijeloj burzi su mizerni, dakle pitanje je vremena kada će gore.

Mali je ne mogu natjerati gore , a velikima to ne odgovara.
Vidjet’ ćemo situaciju na početku 2008.
Ako ni tada – u razumnom roku i uz ovakvo stanje na tržištu – ne krene , onda će biti razloga za zabrinutost….


Kolega Blade kaže da je i njegov broker rekao da mu se to ne sviđa. Broker, ako već ima znanje, mora prepoznati o čemu se radi. Ali on ne zna ali eto ne sviđa mu se. Prema tome strah je iz neznanja, a ne iz znanja. A znanje kaže da je dionica super.

strah je u tome što mi možda ne znamo nešto što oni znaju, što nebi bilo prvi put


Iz top 10 je u zadnja 4mj. nestalo preko 100000 dionica (7% udjela) To je ono što se vidi, pitanje koliko su stvarno rasprodali jer ako su do kraja izišli van onda je to puno više dionica. Prije je na 10 mjestu bio Florinčić sa 22000 dionica a sad je HPB na 5 mjestu sa 18000 dionica. Možda HPB ne ulazi nego su se jednostavno pojavili u top 10 zbog rasprodaje ovih sitnih ribica kao što su PBZ,HYPO,ERSTE,SOCIETI i KIKI. I vama tu ništa ne smrdi, pa kaj se mora desiti da vama zasmrdi. Ja imam dionice JDPL, ne mislim izlazit ali meni tu nešto ne valja. Razgovarao sam sa brokerom i njemu se isto to ne sviđa. Pa i sad stoji pun k… naloga na prodaji. Ja ne vidim razlog ovakvog istovarivanja pošto je free float veći od 100000000 ćuna. ?????

nije istina sve sto je florincic prodao kupili su fondovi hpb-a.Sad sam na poslu pa nemam uvid al ak neko ima nek posta Blade-u.Sad cu bubnut napamet al mislim da su kupili nekih 15k komada,Postam ti navece kad dodjem doma,ak ne pratis dionicu kak treba nemoj siriti paniku.Hypo je izlazio iz svih dionica zar su sve dionice zasmrdjene.

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

pardonček, zeznuh si ime.
Sve je u redu, meni se samo ovo iskrcavanje ne sviđe pošto ne znam razlog, živi bili pa vidili.
Pozdrav

&

New Report

Close