JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CiT. BANKA: …”Vrijednost Crobex indeksa Zagrebačke burze je tijekom studenog pala za nešto manje od deset posto no čini se da je pad na domaćem tržištu kapitala nagnao mnoge investitore da svoja ulaganja povuku iz fondova….
……Tako je neto imovina pod upravljanjem dioničkih fondova smanjena sa 15,2 na 11,8 mlrd kuna krajem studenog, u mješovitim fondovima ona je smanjena sa 10,4 na 8,7 mlrd kuna…….”

Iz gore navedenih citata vidi se da je stampedo ulagača iz dionica bio vrlo vrlo žestok.Dionički i mješoviti fondovi su pali za više od 5 mlrd u mjesec dana (2 mosta za Pelješac , iako je meni puno draži Panamax istog imena) !!
Što se događalo otvorenim dioničkim i mješovitim fondovima ?
Ukupno su imali 25.6 mlrd.Recimo da su izgubili cca 10 % ,kao i CROBEX ,na cijeni dionica.
Nakon toga ostalo im je 23 mlrd.Kako je konačno stanje 20.5 mlrd morali su isplatiti neto oko 2.5 mlrd za mjesec dana.
Pretpostavimo da je pola od toga bila prodaja domaćih dionica i imamo cifru od 1.2 mlrd rasprodaje za oko 20 radnih dana burze – dnevno 60 mil kn.
Dodajmo na to preslagivanje portfelja nekolicine velikih dioničara JDPL iz raznih razloga koje smo spominjali , kao i činjenicu da fondovima generalno ne odgovara rast prije slijedeće godine.
Uz to dogodi se pad BDI-ja koji dan i eto nama JDPL opet prema 700.
Zaključak – povoljna kupnja , iako nije rečeno da neće biti još povoljnija.

U svemu si u pravu, ali u jednom nisi:)

P.S. Fondovima je uvijek stalo da zarade, bilo kada.[thumbsup]

And God says let there be light and be light, and it was good...

techman nadoknadi bumbaru razliku


U svemu si u pravu, ali u jednom nisi:)

P.S. Fondovima je uvijek stalo da zarade, bilo kada.[thumbsup]

Zar oni ne žive od ulaznih, izlaznih naknada, naknade za upravljanje i slično, a ne od rasta cijena dionica?

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ


U svemu si u pravu, ali u jednom nisi:) P.S. Fondovima je uvijek stalo da zarade, bilo kada.[thumbsup]

Mislim da ne prije slijedeće godine , jer su u ovoj već zaradili dovoljno i ne treba im veći prinos koji će automatski kod udjelničara postati target za slijedeću godinu , bez obzira na sve Galince i Gatare ovog svijeta.
Pogledaj kako to sad muči Aureus……


techman nadoknadi bumbaru razliku

Nije problem ako prima u kompenzaciju dionice SPPL koje bih kupiuo od tebe. [cool]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Špancir:

Tocno. Ne razumijem kako neki mogu biti slijepi i tvrditi da su fondovi neokrzunuto prosli ovu korekciju.

Ipak jedna mala napomena. Nekako imam osjecaj da Aureus bas i nije u takvim problemima, odnosno ako je bu se vec nekako izvukao[proud].

harpun, jel ti iko ikada rekao da ispadas iz autobusa? (cesto)

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


…… Nekako imam osjecaj da Aureus bas i nije u takvim problemima, odnosno ako je bu se vec nekako izvukao[proud].

Nisam mislio na stvarne probleme , nego na činjenicu da su se ljudi “navukli” na fond s prinosom 80 % godišnje i sve ispod im je razočaravajuće.To sve više postaje njihov objektivni problem , koji se u nezgodnom trenutku može pretvoriti u rasprodaju.
Generalno , imam iskustva s njima od osnivanja i vrlo sam zadovoljan.Smatram ih ozbiljnim i promišljenim dugoročnim investitorima.

BSI nam se u aktualnoj “klizavici” dobro drži.

pa imam ja i jdpl i bdss ako je do toga došlo

opet se ljutiš


opet se ljutiš

Nema ljutnje. Ja sam poslovni covik. To je proposal.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close