JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imao je jedan kolega sig: “LJUDI, NE BOJTE SE!!”.

Ova se dionica _jako dobro_ drži s obzirom na volumene na prodaji. Mislite na to da netko ove količine i kupuje.
Ne kužim, di je problem? Nema tu nikakve “bagre”. Ljudi rade svoj posao, kapitaliziraju dobit, smanjuju izloženost, usklađuju portfelje. Čemu nervoza? Zar ste uzeli margin na rok od mjesec dana? Ne kužim…

bok vam

I'LL BE BACK

mislim da se neće dugo ovdje čekati na rast , to ovisi samo o definiranju cijene rudača (cjenkanje sa kinezima ) za 2008. ,potom debeli rast BDI-a .[thumbsup]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Sa 830 srokalo nja 660 ništa mogu reći samo jedno JADNOPLOV.[bye] JA ušao dan prije izvješća jer sam znao da će bit odlično, sad molim boga da izvučem svoje pare.

Nedavno je netko, na drugoj temi, postao slijedeći graf. Razmisli da li želiš da se i tebi dogodi slično…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


BUMBAR5:

Sa 830 srokalo nja 660 ništa mogu reći samo jedno JADNOPLOV.[bye] JA ušao dan prije izvješća jer sam znao da će bit odlično, sad molim boga da izvučem svoje pare.

Nedavno je netko, na drugoj temi, postao slijedeći graf. Razmisli da li želiš da se i tebi dogodi slično…

ovo je više nego izvrstan grafički prikaz ! [thumbsup]


mislim da se neće dugo ovdje čekati na rast , to ovisi samo o definiranju cijene rudača (cjenkanje sa kinezima ) za 2008. ,potom debeli rast BDI-a .[thumbsup]

Mislim da su u ovom trenutku bitniji neki drugi čimbenici, a brodarski market je u drugom planu.

Činjenica je da su neki fondovi “ranjeni” korekcijom u prošlom mjesecu. Cash pozicije su im smanjene zbog isplata udjelničara u bijegu (a takvih je bilo puno, vjerujte) i postali su preizloženi. Sada režu pozicije upravo na dionicama koje imaju najveću inicijativu na kupnju u ovih nekoliko dana bull run-a. Time će zadržati cijenu na ovim razinama i smanjiti izloženost. Kako se bude smanjivala inicijativa na kupnji (možda uvjetovana političkom nesigurnošću oko sklapanja vlade) tako će oni smanjivati pritisak na prodaji da ne ruše cijenu. Kada opet krene up, eto njih ponovno. Bit ćemo flat na oko 710 kuna (+ – 30) do sredine veljače. Onda bi mogli gore. Sve je naravno IMHO. Ja držim do daljnjeg i po prilici dokupljujem.

bok vam

I'LL BE BACK

Mislim da bi za sljedeću godinu neto dobit mogla biti 2,5 puta ovogidišnja, a time bi cijena mogla x2.

Ako i prije krene, što bi moglo, još bolje…


Sa 830 srokalo nja 660 ništa mogu reći samo jedno JADNOPLOV.[bye] JA ušao dan prije izvješća jer sam znao da će bit odlično, sad molim boga da izvučem svoje pare.

bumbare i ti sebe zoves investitorom?
normalno da bi bilo bolje da si znao (a ne mozes znat) da ce cijena do 650kn……al sta je tu je……bili bi svi bogati kada bi imali pogled u buducnost…….rast ce to preko te cijene na kojoj si ti uletio……samo je pitanje kada……[smiley]

DOKUP!

Bumbare,
prihvati da ti kratkoročno ulaganje pretvorilo u dugoročno[thumbsup]

To bumbar a i svima.
Dajte molim vas drzite dionicu barem mjesec dana u portfelju, samo brokere hranite bezveze.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


To bumbar a i svima.
Dajte molim vas drzite dionicu barem mjesec dana u portfelju, samo brokere hranite bezveze.


Kaj ne shvaćaš da su market makeri, održavaju likvidnost JDPL-u, po tri put dnevno kupuju i prodaju [rolleyes]


Ako sam se ja zezno onda su se zeznula i 3 HPB fonda. Očekujem promjenu u top 10 u srijedu,četvrtak i petak protrgovano 18 231kom.

Ma bubamara po mome nisi pogrjesio u totalu. Jest da ti je timing mogao bit bolji ali uz malo strpljenja bit ce zarade a ne samo pokrivanja gubitka. Naravno ovo je moje misljenje sta ne znaci da me vrijeme nece demantirati i nije navlacenje na kupnju. Ja sam poprilicno u JDPL i ne pada mi jos na pamet prodavati. Pogledaj malo analize trzista. Dobro je i za sada nisam nasao ni jednu analizu koja zaziva kataklizmu. Uzmi u obzir da nasa burza kaska cca 3 mjeseca za svjetskim zbivanjima (pozitivnim ili negativnim)

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Kupnja Cijena
21 707,50
18 707,00
4 706,00
7 705,00
15 702,00

nemam riječi

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

New Report

Close