JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dobre vijesti s kontejnerskog tržišta

Kakve veze to ima sa JDPL? Brodovi cvrsto usidreni u charteru.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

prisjetimo seu pauzi od trgovanja:

Tip broda: Brod za rasuti teret
Izgrađen: 03 / 2001
Klasa: BV
Zastava: Hrvatska
Pozivni znak: 9A7311
IMO Broj: 9222572
Operator: Jadroplov d.d. Split
Dužina / širina 183,0 m / 32,20 m
BRT / NRT: 25.600 / 14.558
Nosivost / Gaz: 44.389 mt / 11.50 m
Glavni stroj: MAN-B&M-Uljanik 6550 Mc Mk-6
Brzina: 13,5 čvorova
Potrošnja: 27,0 mt IFO + 2,0 mt MGO
Skladišta / Otvora skladišta 5 / 5
Teretni uređaj: 4 dizalice
SWL 30 mt svaka
Kapacitet: Za žito: 1.937.588 cft

Svi detalji su navedeni u dobroj vjeri i ne jamči se njihova potpuna točnost!

Kolege, molio bih malo pomoći oko ove dionice. Gledam je par dana i nikako mi nije jasno tko prodaje ove silne količine. U SDA se i baš ne vidi previše. Da li netko možda zna više?


Derbyshire: ” Dobre vijesti s kontejnerskog tržišta ” Kakve veze to ima sa JDPL? Brodovi cvrsto usidreni u charteru.

Možda nisam fully update s zaključcima kontejneraša. Prema mojoj evidenciji Pride je u time charteru do 03/2008, a Zrin do 09/2008, znači mogli bi u pregovore negdje sada za Pride, odnosno na ljeto za Zrin. Ako griješim rado me ispravite.


Derbyshire:

Dobre vijesti s kontejnerskog tržišta ”
Kakve veze to ima sa JDPL? Brodovi cvrsto usidreni u charteru.

kolega se raduje godinu unaprijed [wink]

Sa 830 srokalo nja 660 ništa mogu reći samo jedno JADNOPLOV.[bye]
JA ušao dan prije izvješća jer sam znao da će bit odlično, sad molim boga da izvučem svoje pare.

Đuro me upropastio psihički i materijalno.


Sa 830 srokalo nja 660 ništa mogu reći samo jedno JADNOPLOV.[bye] JA ušao dan prije izvješća jer sam znao da će bit odlično, sad molim boga da izvučem svoje pare.

Bumbar5 ne brini…. JDPL nije odradio ni pola što je odradila Atlantska … jednom mora i to skoro ….
Ovo je samo kapitalizacija dobiti velikih kojima je stiska u fohdovima ( zbog velikog povlačenja udjela… i onda prodaju ono što im donosi največu dobit ) … a, odje su ušli jako jako nisko …
kad niko nije htio pogledati ovu dionicu…. vrlo jednostavno … iskreno ni ja se nisam nadao da će se ovoliko iskrcati….. ( zlatna koka …. ali . kad je muka …. sve svrbi… ). Pogledaj samo Aureusa … to postaje horizontalni pravac , a ne krivulja rasta….samo im se i pravac obrće prema dole….
Velika je panika i borba u fondovima ima ih puno i svi u – zato i je.. nas male kad nečemo mi nečete i ni vi …. jednostavno čitavo vrijeme ruše jedni druge kako bi im smanjili prinos… Onda to ide u krug ja tebe na ovoj dionici ti mene na drugoj ….a, lao usput sjebu nas male da ne radimo s dionicama nego da uložimo u fondove….


Sa 830 srokalo nja 660 ništa mogu reći samo jedno JADNOPLOV.[bye] JA ušao dan prije izvješća jer sam znao da će bit odlično, sad molim boga da izvučem svoje pare.

Sta se sekiras. Napravio si po Buffetu. Kupio kad su drugi prodavali. Sad moli boga da Buffet proradi [pray]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ako sam se ja zezno onda su se zeznula i 3 HPB fonda.

Očekujem promjenu u top 10 u srijedu,četvrtak i petak protrgovano 18 231kom.

Đuro me upropastio psihički i materijalno.


Ako sam se ja zezno onda su se zeznula i 3 HPB fonda.

Očekujem promjenu u top 10 u srijedu,četvrtak i petak protrgovano 18 231kom.

Logika ti je jednostavna, ali razumljiva. Ključ je u bagri iz HPB-a. Ali do kraja godine se, po mojem mišljenju, neće dogoditi ništa odviše spektakularno. Rast koji svi očekujemo bi mogao uslijediti u 1q2008.

Uskoro se sastavlja vlada. Što mislite, kad će ponovo priče o privatizaciji?

pogledajmo to ovako:

– kupiš JDPL i nadaš se rastu u kratko vrijeme ali on se ne dogodi ili samo malo i na kratko vrijeme, te počinje padati jer se tamo neki istresaju ili ko zna zbog čega sve ne i ti muku mučiš a kad ti je došlo do grla prodaš sa minusom jer one druge fino rastu…

– kad kupiš te ”druge” i vrlo je vjerovatno da ti se opet dogodi slićno…
– i tako više puta imaš putovanje u ”dolinu smrti”

a pogledajmo ovo:

– kupiš JDPL, on više puta gore – dolje ali ti ne prodaješ… pogledaš za par mjeseci (npr. oko izvješća za 1.Q) i gle čuda JDPL porastao toliko da si jako sretan – presretan prinosom …

– svatko neka izabere hoće li u dolinu ”smrti – plača” ili biti strpljiv i ustrajan te polučiti gotovo sigurnih 30-40-50 % za par mjeseci što je svakom normalnom razumijevanju prema pokazateljima i situaciji realno za očekivati[wink]

New Report

Close