JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Došlo je do promjene, može li nanovo.

Kupnja Cijena
3 715,00
1 710,00
20 701,10
7 701,07
3 701,00
Cijena Prodaja
719,00 36
722,97 15
725,00 10
727,00 43
727,95 30

Hvala prodavaču. ja uzeo još malo na 701,10 🙂

Najbolje ponude [ JDPL-R-A ] Kupnja Cijena
1 701,10
7 701,07
3 701,00
8 700,80
60 700,71
Cijena Prodaja
719,00 36
722,97 15
725,00 10
727,00 43
727,95 30

&


kakva je situacija k/p?? mali nam je promet Zatisje pred buru [pray]

Još bi bila sretnija kada bi se prodaja totalno povukla pa da kupci bulje u ekran. Dogodila bi se erupcija.

kakva je to za.ebancija
3 naloga po 1 dionica na bidu u prvih 5 [embarass][embarass]
i onda netko kupi 1 dionicu sa aska
i sad još jedno … o Bože svašta [shocked]
mislim da netko nabija cijenu po malo …

BPI i BSI i dalje lagano napreduju…..


BPI i BSI i dalje lagano napreduju…..

Može li link, moj još nije updejtan za danas..?

Vaš link


kakva je to za.ebancija 3 naloga po 1 dionica na bidu u prvih 5 [embarass][embarass] i onda netko kupi 1 dionicu sa aska i sad još jedno … o Bože svašta [shocked] mislim da netko nabija cijenu po malo …

Nitko ne nabija cijenu pomalo, nego nitko više neće prodati. Veselim se.


(….)
Osim toga, za utvrđivanje prave (buduće) vrijednosti ovdje je izuzetno važna ROE, a
ni po tomu nijedna od ovih firma nije precijenjena, a ATPL prema tom
pokazatelju i ponajviše pokazuje kapacitet za kvalitetan ubrzan
razvoj
(… )

Ako firma odluči svesti imovinu na realnu (tržišnu) vrijendost, učinci tog svođenja (revalorizacije) idu u revalorizacije pričuve. Te su rezerve dio Equity-a. (vidite gdje idem, odnosno na što želim obratiti pozornost s obzirom na boldani dio citata?) Dakle, ako je realna vrijednost imovine veća od bilančno iskazane i bilančna se svede na realnu, nakon revalorizacije E (nazivnik za izračun ROE pokazatelja) je veći. Dakle, lako je uočljivo da ako neka firma ima realno iskazanu imovinu a neka nema, nije realno uspoređivati njihove ROE pokazatelje (naravno, ni BVPS).

Tim slijedom, malo mi je nelogično da u istoj rečenici netko napiše da P/BV ne treba gledati kod naših brodara, ali da je ROE puno bolji pokazatelj. [undecid] Pogotovo uzevši u obzir da je na realno iskazanu imovinu veća i amortizacija, pa manji EPS i naravno lošiji ROE.

Bottom line jest taj da je neispravno temeljiti investicijske odluke kod brodarskih firmi usporednom pukih financijskih pokazatelja. Naravno, ne kažem da kupnja/prodaja temeljena na usporedbi P/BV i ROE dva, tri brodara neće završiti profitabilno, no ta analiza nema ispravnu investicijsku podlogu u ovom sektoru.

Hvala

All shipping lanes lead to China.

Treba napraviti analizu brodara prema najkavama da tankeri neće imati posla u tako velikoj mjeri kao oni za rasute terete. Ali tek u nekoj budućnosti.

New Report

Close