JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajmo ispocetka.

Koju dobit si koristio za racunanje?
Dobit prvih 9 mjeseci 2007. + 4. kvartal 2006? ili
Dobit prvih 9 mjeseci 2007. koju si jos pomnozio s 1,33 da dobijes projekciju za cijelu godinu? IIi
Samo dobit za prvih 9 mjeseci 2007?


P/B atpl je skoro 5.5. tu je balon napuhan. i kod jdpl i kod tnpl ima mjesta za rast. iako naravno sve ostalo pokazuje na firme u koje nebi trebao postojati strah od ulaganja

Nisam kompetentan ,ali jedan uvazeni kolega objasnjava da pokazatelj P/B u usporedbi brodara je promasaj.
A evo i zasto.
Kod ATPL radi se o debelo podcijenjenoj nerevolvariziranoj vrijednosti, kod JDPL je revolarizacija išla početkom godine (kod ATPL nikad), otada je tržište polovnih brodova jako naraslo.

Neto vrijednost (NAV) je osnovni pokazatelj za usporedbu jer zna se koliko brod može zaraditi na tržištu i razlike se kreću cca max. 10% kod istih tonaža, ugovora i starosti i ovise isključivo o kamatama koje firma plaća (ako) na taj brod.

NAV se dobiva kada se odredi prodajna vrijednost brodova plus kratkotrajna imovina minus ukupne obveze…

Dobit može biti pod utjecajem prodaje brodova, prevelike amortizacije ili zadržavanja dobiti (slučaj JDPL)…

najvrednije stvari u životu su besplatne

Nekoliko stranica unatrag jedan je kolegao postao novu procjenu vrijednosti flote JDPL koja je iznosila, ako se ne varam, 344 milijuna dolara. Ako se tomu pridoda još vrijednost nekretnina od oko 8 milijuna dol., plus minus ostalo… pa se podijeli s brojem dionica, lako je izračunati današnji NAV, a po njemu je JDPL jako potcjenjen. Osim toga, firma stvara velike prihode i profit…

samo za devet mjeseci 2007

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

OK.

ajde onda to pomnozi s 1,33 pa nam ponovno daj brojeve, moze?

Sto se mene tice, moze i bez booka [proud]

a da ja vama posaljem svima sablonu pa da samo skidate i upisujete?

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Samo je postaj na forum… s formulama.

evo. pa skinite FI pa upisujte

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

to je bilo napravljeno za adpl ali inace je za sve jednako. samo naslov treba promjeniti.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

ako netko ima jos nesto za dodati pa nek stavi. kao NAV npr. pa nek bude i to. ali mislim da ovo pokriva gotovo sve

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

kakva je situacija k/p??
mali nam je promet
Zatisje pred buru [pray]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


kakva je situacija k/p?? mali nam je promet Zatisje pred buru [pray]

Kupnja Cijena
1 705,00
7 701,07
3 701,00
8 700,80
30 700,70
Cijena Prodaja
710,00 50
719,00 37
722,97 15
725,00 10
727,00 43

[thumbsup]

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

New Report

Close