JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Glasine da Jadroplov ispada iz DDJ kotacije,kolika je realna opasnost da nam se to stvarno desi?

JDD kotacija da se ispravim

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

Uvjet za stjecanje (i održavanje) statusa “javnog dioničkog društva” prema mišljenju Hanfe (interpretaciji članka 114. Zakona o tržištu vrijednosnih papira) jest:

1) temeljni kapital u iznosu od najmanje 30mil. kn
2) više od 100 dioničara

Ovo mišljenje i uvjete primjenjuje Burza na izdavatelje koji kotiraju u kotaciji JDD.

JDPL?! Mislim da nije potrebno komentirati.

@L.J.
Kolega,
o tome se pise vec neko vrijeme; pogledajte temu ‘Ukidanje JDD kotacije’.[sealed][sealed][sealed]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Uvjet za stjecanje (i održavanje) statusa “javnog dioničkog društva” prema mišljenju Hanfe (interpretaciji članka 114. Zakona o tržištu vrijednosnih papira) jest:

1) temeljni kapital u iznosu od najmanje 30mil. kn
2) više od 100 dioničara

Ovo mišljenje i uvjete primjenjuje Burza na izdavatelje koji kotiraju u kotaciji JDD.

JDPL?! Mislim da nije potrebno komentirati.

Ovo su uvjeti po kojima su dd koja zadovoljavaju gore navedene zahtijeve moraju biti izlistana u JDD.
U novom pravilniku Hanfe spominju se samo nova pravila o ulaganju Investicijskih fondova u dionice.
Od 2 nova pravila a to su free float od 20% ili barem 100 milijuna kn u free float dionicama i drugi zakon gdje se fondovskim drustvima smanjuje ukupan postotak udjela u pojedinim dionicama se smanjuje sa 25% na 20% Jadroplov je siguran.
Zbrajanjem ukupnog broja dionica koje ima drzava, trezor i recimo 50000 dionica koje drzi NO Jadroplova dolazimo do free floata od nekih 22%, a i da je manji opet je trzistna kapitalizacija u slobodnoj prodaji debelo preko 200 milijuna.
S obzirom na stanje u TOP 10 SDA istice se HPB koji ima jedva nekih 2% svog portfelja u Jadroplovu tako da nece trebati rezati pozicije i prodavati.

Cini mi se kako nas ceka jedan lijepi zeleni tjedan..barem sto se tice brodara.
[proud]

As Drybulk Goes, So Goes The World Economy

http://www.forbes.com/2007/11/30/drybulk-shipping-euroseas-market-equity-cx_ra_1130markets34.html?partner=yahootix%5Bproud%5D

http://www.optimashipbrokers.com/optima/SiteResources/data/MediaArchive/files/downloads/2007/WEEK%2048%202007.pdf

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Jao koje igrice na JDPL…[angry]


Jao koje igrice na JDPL…[angry]

samo ne znam koga pokušavaju uhvatiti na krivoj nozi!!!![censored][censored][censored]

Four Star General

pobojali se da im neko ne pokupi onih 1000 kom pa su ih maknuli

&

boro777:

Jao koje igrice na JDPL…[angry]

samo ne znam koga pokušavaju uhvatiti na krivoj nozi!!!![censored][censored][censored]

jel’ možete pojasniti

Za trenutak se pojavio veliki nalog na kupnji cca 550 kom na 704 Kn.Isti čas je nestao nalog na
prodaji po 705 koji je štopao rast [thumbsup]


luda krava: ” boro777: ” Jao koje igrice na JDPL…[angry] ” samo ne znam koga pokušavaju uhvatiti na krivoj nozi!!!![censored][censored][censored] ” jel’ možete pojasniti

nema se tu šta pojašnjavati!!! dok nas fondovi ovako lagano jeb… mogu samo žaliti što nemam novaca da se i ja s njima malo igram pa da ih malo izluđujem!!!!!
[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Four Star General

New Report

Close