JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[smiley][smiley] excel kojeg uvijek nekak usporedjujem sa JDPL je po nasoj burzi u blokadi 10,72% u plusu[proud],a ATPL po drys-u pred blokadom 8,64%.Ovo je ludilo,sto se dogadja BDI pada a brodari rastu[thumbsup]

Možda ovo:

uote=Derbyshire]
Dobre vijesti s područja vrijednosti flote Jadroplova. Vodeće sale and purchase brokerske kuće revidirale su matricu vrijednosti brodova. Ukupna vrijednost flote Jadroplova danas je 344 mil usd, a na početku mjeseca bila je 340 mil. usd. Živjeli.
[/quote]

[proud][proud]

iskreno za BDI se ne bojim jer kad je bio oko 9000 ATPL je bio oko 3500kn a JDPL 800kn,znaci bio je dobar i na toj razini.Dolar se oporavlja NAV se dize.Konacno lijepe vijesti a vec sam vidio sve crno[wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Možda je ovo razlog:[smiley]

CEO’s Say Dry Bulk Growth Not Slowing (DRYS, EXM, TBSI)
11-26-2007 12:52:37 PM

On the call, the CEOs were asked if the dry bulk business was slowing because of the current slowdown in the US market. All the CEO’s said the business was not slowing and that the US portion of business only played a small role into their revenue. Asia is growing by leaps and bounds which more than makes up for a slowdown in the US Business.

The CEO’s who said this on the call were from these companies: DryShips (Nasdaq: DRYS), Excel Maritime (NYSE: EXM) and TBS International (Nasdaq: TBSI). I would expect the CEOs to talk about sector demand in the bulk shipping industry and how the economics, such as fuel rates affecting the industry.

Also, DryShips, Excel Maritime and TBS International said gas prices have not affected their business. These companies have been able to pass on the higher gas prices to the customers.

Kada vidim ove smailiće, ljepše mi je čitati ove postove.

Vidim elita se polako vraća na ovu temu.Pozdravljam.
Usput , ne znam što se dogodilo s BLSC na početku ove godine.

Ave i tebi!

Ovak, krajem prošle godine je PBZ bio debelo nakrcan Belišćem, a cijena je stagnirala u zadnjem kvartalu. Bilo je izgledno da će ga PBZ pumpat početkom 2007., pa se to i dogodilo. Tome su pridonijela i soldina financijska izvješća.

E sad, Jadroplov me trenutno jako podsjeća na Belišće.

a) kraj je godine blizu
b1) fondovi HPB investa su se nakrcali jako
b2) nastavit će polako dokupljivati da amortiziraju pad izazvan prodajom skrbnickog SG-SB i Floričića.
c1) iako im je prosjek ulaska vjerojatno nešto niži od sadašnje razine cijene JDPL, sasvim sigurno se neće zadovoljiti s tim – jer žele biti među boljim društvima za upravljanje OIF
c2) imat će priliku iskazati se sa JDPL-om u 1q2008.
e) budući da imaju mnogo fondova – i s javnom i s privatnom ponudom – imat će tko dizati cijenu

disclaimer: ovo je plod moje mašte. [cool]

U privitku je graf kretanja cijena Belišća:

Bili su preprodani i uz dobar market vratili su malo dah…pratimo nastavak. Očito ide konsolidacija i isčekivanje rasta u prvom kvartalu sa manje volatilnosti u odnosu na BDI

Pričam naravno o US peer grupi.

http://biz.yahoo.com/ap/071127/oil_prices.html

A mozda i ovo, nazire se pad cijena nafte pa ce vise ostat u kasici[proud]


iskreno za BDI se ne bojim jer kad je bio oko 9000 ATPL je bio oko 3500kn a JDPL 800kn,znaci bio je dobar i na toj razini.Dolar se oporavlja NAV se dize.Konacno lijepe vijesti a vec sam vidio sve crno[wink]

Ma i BDI preko 8k je fantastičan…ovo što je bilo zadnjih dva mjeseca je sci-fi i ne održivo….ali nemamo biti zašto biti zabrinuti bitno je da period charteri i vrijednosti brodova ne padaju (a ovo zadnje raste)


Ovak, krajem prošle godine je PBZ bio debelo nakrcan Belišćem,…

BLSC je u rukama PBZa (krediti, obveznice, akvizicije…), kao i ATPL, DDJH u rukama Fine, TNPL u rukama Zabe, …itd.

Sto bi rekli decki iz marketinga: Svaka ima svoj faktor!

[cry]

Jadroplov nadmašio i BDI

http://www.seebiz.eu/hr/burze/jadroplov-nadmasio-i-bdi,3134.html

Knjige i kava

kako vam ovo izgleda???

JDPL-R-A
Kupnja Prodaja
664,00 10
663,01 8
663,00 11
662,01 20
661,44 9

677,00 50
680,00 644
682,00 9
688,87 86
689,91 18

New Report

Close