JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa možda čovjeku treba za Novu godinu đeparac…a, možda FK skoći kroz prozor šta ćete onda i Vi za njim ??? Ako hoćete raditi sve što i on onda lipo u Aureus pa ste sretni …

Upravo tako. Postaje sve teže pronaći objektivne razloge za dešavanja na tržištu, pa se ljudi love i ovakvih informacija koje zapravo ne moraju ništa značiti. HPB ulazi, Floričić izlazi…Ja znam na osnovu čega ulazi HPB, ne znam na osnovu čega izlazi Floričić. A oni koji misle da HPB ne zna što radi, ti neka prate njihov portfelj pa neka prodaju ono što oni kupuju i obrnuto. Uostalom usporedimo količine kupnje HPB-a, odnosno prodaje Floričića.

Floričić izlazi jer je kupovao jeftino i sasvim dobro zaradio, HPB ulazi na ovim razinama što znači da tek treba zaraditi na dionici. Meni je to pozitivna vijest, a ne negativna. Kad bi svi dioničari čekali ATH onda se na burzi ne bi ni trgovalo jer ne bi imao tko prodavati.

Evo ja nešto dokupio, sitno iznad 650… Zahvaljujući panici koju je kod nekih potakla vijest da izlazi Kiki. Bravo!

ma samo strpljenja i sve ce bit ok…ja idem u dokup nakon ulaza na 805kn..

Pozdrav moji JADROPLOVCI- evo se i ja pridružio vama po prvi put- 33 kom po 656

ma ja isto dokupio na 662 ali jel ima tko objašnjenje

ULPL
ATPL
LPLH up onak pravo

a
JDPL down

Budaletina s crknutim dabrom na glavi, uvijek u sačekuši!

Ali zašto je tom istom HPB-u bila ova dionica interesantna tamo na 780 kuna, a svi smo vidjeli koje su količine prošle čak jedan dan je bilo 18000 dionica, a na ovim cijenama ih nezanima. Pa i po ovim cijenama ima dosta za njih da se nakrcaju.
Dali jwe tko pratio u ovom tjednu dali HPB podebljava svoj udio ili ne?


Samo dva pitanja: 1.Hoće li za godinu dana (a na to vrijeme se odnosio moj post) Jadroplov imati više ili manje brodova ? 2.Hoće li ti brodovi imati bolje ili lošije ugovore nego danas ? Moja gruba procjena tadašnje vrijednosti dionice daje moj odgovor na ta pitanja.Netko drugi ima neki drugi odgovor….
moja pitanja su: 1. koliki će biti NAV za dvije godine, kada brodovi izgube cca 30-40% vrijednosti (vjerojatnost događanja cca70-80%)? 2. koliki će biti P/E i P/S u slučaju drastičnog pada vozarina od cca 50% za dvije godine (vjerojatnost događanja iznad 80%)?
[/quote]

1) Jadroplov će imati barem 50 posto veću flotu u narednih par godina, zavisno o završetku pregovora koje vode dali će to biti unutar godinu ili dvije dana.

2) Brod Trogir cijelu ovu godinu zaključen je na 18.000 usd dnevno. Istekom ovog najma Trogir će biti zaključen na minimalno, naglašavam minimalno 50.000 usd dnevno pod uvjetom da se zaključi na isti period kao što je i prvotno bio zaključen. Ukoliko uzme kraći period ta brojke biti će i veća. Stoga, cijela 2008 biti će debelo bolja nego 2007.
Srednjak dnevne zarade (time charter ekvivalenta) za 4 handymax-a Jadroplova u 2007 bio je (i još je) 27.000 usd dnevno, a u 2008 u najlošijoj kombinaciji biti će 50.000 usd.

3) NAV za dvije godine će biti veći nego danas. Evo zašto. Brodovi teoretski mogu izgubiti na vrijednosti 30-40% unutar dvije godine (iako ni u jednom trenutku nije bilo naznake da bi se sentiment vrijednosti brodova mogao krenuti u negativnom smjeru, niti je itko pametan igdje napisao ili pročitao da se očekuje pad vrijednosti brodova u dogledno vrijeme), ali u istih dvije godine Jadroplov će generirati toliko casha da i u slučaju pada vrijednosti brodova kompenzirati tržišnu vrijednost brodova. Cash flow moguće je izračunati i primitivnijim metodama, a one malo sofisticiranije kažu da nema brige, NAV neće padati.

4) Drastičan pad vozarina od 50 % u odnosu na današnje vrijednosti teško je očekivati. A čak i da se dogodi, on bi nas doveo na prosjek 2007. A 2007 i nije tako loša…

I ovo ‘vjerojatnost događaja’ mi nikako nije sjelo od tako učenog čovjeka. Zvuči na kladionicu.

joj postajete dosadni, NHF…

HPB – nisu znali da Floki ide van, sad znaju pa cekaju – zasto platiti vise? Ja gledam malo sa strane i pokusavam procijeniti kada treba uletiti…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


I ovo ‘vjerojatnost događaja’ mi nikako nije sjelo od tako učenog čovjeka. Zvuči na kladionicu.

Zanemari ga. Ja sam ga pitao hoce li mi prodati JDPL po 400-500 kn ‘koliko to vrijedi, jelte’. Nastavio je sa svojim strojarskim analizama u druku prema dole, ne prihvativsi moju ponudu koju nije mogao odbiti[smiley1]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Moze netko stavit p/k.
Hvala

Top bid
CIJENA KOLIČINA
660,01 60
656,01 12
656,00 20
655,00 37
653,06 13
653,01 100
650,17 11
650,16 100
650,15 100
650,11 17

Top ask
CIJENA KOLIČINA
665,00 30
665,50 8
665,99 18
666,00 99
667,00 18
667,50 18
667,99 18
675,99 82
676,50 24
678,00 18

New Report

Close