JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

valentine:

smootko: ” Idem gledat hoće li mi proć ova kupnja na 665kn? ” stavi još niže, uragan slijedi

Neki stvarno navlace dolje…

ma izašli a nisu se stigli vratiti jer je jučer munjevito skočilo do cca 700 pa i više i sad im muka jer puše kao početnici
…mislim… ni ja nisam siguran kako će dalje ali za jučer i danas su se prešli a vidjet ćemo sutra i narednih dana

ps.
ja sam samo pojačavao pozicije ovih dana a očekujem lijepi prinos uskoro – no, kupovinu dionica na par dana ili tjedana ne računam kao investiranje već špekuliranje


upravo sam dokupio…. Moj prvi uspjesan dokup ( neuspjesan je bio kad sam dokupio na 800 ) 685,05 [smiley1]

ali onda si sigurno bio sretan[smiley2]
vidićemo


vrcko77: ” valentine: ” smootko: ” Idem gledat hoće li mi proć ova kupnja na 665kn? ” stavi još niže, uragan slijedi ” Neki stvarno navlace dolje… ” ma izašli a nisu se stigli vratiti jer je jučer munjevito skočilo do cca 700 pa i više i sad im muka jer puše kao početnici …mislim… ni ja nisam siguran kako će dalje ali za jučer i danas su se prešli a vidjet ćemo sutra i narednih dana ps. ja sam samo pojačavao pozicije ovih dana a očekujem lijepi prinos uskoro – no, kupovinu dionica na par dana ili tjedana ne računam kao investiranje već špekuliranje

Tako je zvone, iskreno jako mi je dargo što je cijena jučer otišla naglo gore. Opomena da se pametnjakovići ili paničari ne igraju sa našim novcem, a i jačima od sebe.

…..jel neki rasplet na vidiku ili mi se to čini [smiley12]

Nije dobro FLORČIĆ KRISTIJAN tani poziciju u petak 16.11
staro stanje
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 22.763 1,39 Osnovni račun

novo stanje
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 21.563 1,32 Osnovni račun

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

a zašto nije dobro ako FK prodaje ? po svim pokazateljima ne bi trebalo biti nikakve zabrinutosti , jer firma izvrsno radi .
a sad što on prodaje, njegova stvar.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Ako se ne varam Floričić je nedavno izlazio i iz ATPL, ali na onim razinama prije ovog pokolja na burzi, njegov izlazak iz JDPL na ovim razinama [smiley16]. To neće promjeniti moj pogled na ovu dionicu,ali u svakom slučaju nije vijest koja me raduje.


a zašto nije dobro ako FK prodaje ? po svim pokazateljima ne bi trebalo biti nikakve zabrinutosti , jer firma izvrsno radi . a sad što on prodaje, njegova stvar.

Ako izlazi SKANDINAVSKI FOND a vidimo da izlaz,ako izlazi Hypo i još sada izlazi i FLORČIĆ onda sigurno da nije dobro, možda vas može utješit da je bumbar ušao danas na 685.

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

Evo još malo “navlačenja” prema dole.. baš su mi dragi oni šta “znaju” tuđe ciljeve.. eh, da je meni znati bar moje.. (doduše, onaj komentar “stavi još niže, uragan slijedi” je zaista fuj..)

Dakle, možda Floričića možemo gledati kroz prizmu njegove izjave da su napravili nekakav “pravilnik”(?) u Aureusu po kojem oni (KF, Jeličić..) neće smjeti više trgovati kao fizičke osobe već isključivo kroz fond. U vezi s tim je zaključio da neće više kupovati na vlastito ime, a da će one koje ima s vremenom rasprodati.. hm. Pa recimo da mu je to motiv..
OT: S tog aspekta baš me zanima šta će sa svojim KOEI dionicama? U JDPL ima ca 15mil kn, a u KOEI ca 150mil kn..

Inače, držim da će stagnacija potrajati još neko vrijeme, pa sam stavio nalog na 665kn, ako prođe dobro je, ako ne prođe ope dobro, jer NISAM rasprodao JDPL, tako da ne mislim plakati. Prodao pola po cca 780, veći dio vratio po 710, ostatak čekam nešto niže.. Eto! Idem sad gledat tekmu.. bez drukanja naravno! [smiley2]

Smootko je u pravu. I to je cijela istina, iako se jos moze dodati da on ostavlja Hrvatsku i krece u Madjarsku (mislim da ga je strah nelikvidnosti odnosno cinjenice da ne moze prodati a da si ne rusi cijenu znacajno)

E pa FK, sretno ti bilo… (zlobno i intimno se nadam da ces osjetiti u Madjarskoj isto sto i ja na ATPL nedavno
[smiley2])

PS. Ono sa onim ‘strucnjacima’ koji su postali vozarine i nije bila neka fora[smiley1]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

JDPL ima na 698 kn :
P/E 15
P/S 3,13
P/BV 1,67

IMHO zicer, ak ode i niže ovih dana, bicu primoran opljackat banku..[smiley2]


JDPL ima na 698 kn : P/E 15 P/S 3,13 P/BV 1,67 IMHO zicer, ak ode i niže ovih dana, bicu primoran opljackat banku..[smiley2]

Upravo i ja o tome razmišljam. Najdraži su mi realni optimisti.

New Report

Close