JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo mi nije jasno zašto se preskaču na prodaji, ako prodaju isti (jedna pravna/fizička osoba)?!
Time postižu dojam da im se jako žuri, i puno lakše spuštaju cijenu nego da prodaju pomalo ili u jednom komadu (bez preskakivanja). Da nalozi ne idu ovako nisko (do sada realnih cijena) pomislio bih da namjerno žele štopati cijenu. Ovako izgleda samo da se nekomu jako žuri što u konačnici znači, da bi cijena mogla još značajno dolje dok se taj ne iskrca…

Kupnja Cijena
20

693,00
1

690,00
31

686,00
2

685,00
21

684,01

Cijena Prodaja
699,00

328
699,50

406
700,00

440
708,00

40
709,00

46

Budaletina s crknutim dabrom na glavi, uvijek u sačekuši!

Ode Jadroplov…

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

kud ode?

No pain no Game

Potonuo još jedan brod.[smiley10]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Cemu takav pesimizam? Neko se iskrcava normalno da pada! Ici ce to gore opet!!![smiley2]

ne vjerujem da će više ići

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ja bi zamolio za nas koji ne vidimo ( osim na limunu i sl. stanicama svakih 15 min. ) da ipak jasnije napišete što se dešava ( cijena ) a ne samo “ode “, ” potonuo brod ” i sl.
Hvala unaprijed

gledajte ovu dionicu malo dugorocno…[smiley2]


Ja bi zamolio za nas koji ne vidimo ( osim na limunu i sl. stanicama svakih 15 min. ) da ipak jasnije napišete što se dešava ( cijena ) a ne samo “ode “, ” potonuo brod ” i sl. Hvala unaprijed

Sorry,ali šala mala.

gledajte ovu dionicu malo dugorocno…[smiley2]

Gledam,gledam i nadokupljujem.[smiley2]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Ne znaju oni gledati dugorčno. Takvi smo mi rvati što više para za što manje vremena, a po mogućnosti i bez rada. [smiley2]

U dionice osim nekih izuzetaka se ne ulazi na dan dva ili mjesec dva već na dugoročno.

Politics is for the present, but an equation is for eternity. Einstein

Sjećam se kao da je bilo jučer kad sam za firmu kupio 200 komada JDPL po 535 kn, pratio sam raspravu na forumu i pričalo se tada da je realna vrijednost JDPL 700 kn, računao se NAV. Taj dan kad sam ga kupio cijena je pala na 500 kn a par dana kasnije i ispod 500. Dugo sam ga gledao i na 450. Rasprave su bile slične sadašnjima, jedni su računali NAV i govorili kako to vrijedi više i kako je podcjenjen, drugi opet da to neće nikud i da se neko iskrcava jer će to dole. Prije korekcije sam kupio JDPL za sebe, prosjek mi je oko 800 kn, prije nije bilo keša za kupiti jer bijaše novac u nekim drugim dionicama. Uglavnom za ovu dionicu se nebrinem jer smatram da će poslije ovog pada opet narasti na svoju realnu cijenu, gledajući prijašnji pattern događanja. Pozdrav svim dioničarima JDPL-ova!

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".

New Report

Close