JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tih 500 kom sam pratio od 10 h i stalno šeće i pomiće se prema dolje kako se situacija pogoršava – danas sve teorije padaju u vodu…
nadam se da smo blizu kraja tim padovima

ps.
774,77 moj prosjek

BDI i dalje pada, ali radi informacije jedan brod jdpl izlazi iz najma koji je iznosio 34.000 USD dnevno i bit će ugovoren na rok od 3-6 mjeseci na dnevni najam od 50-55.000USD. Ako im je dnevni trošak cca 6.000USD, dnevni trošak kredita 5-6.000USD možemo računati da je dnevna neto dobit cca 40.000USD samo na tom brodu. Dakle samo taj brod će u narednoj godini uz pretpostavku takve vozarine cijelu godinu imati neto godišnju dobit od cca 70.000.000 kuna. Jest nevjerojatno, ali je istinito.

@Mariner
To ja zovem dobrom informacijom

Kad smo kod prosjeka
750,98
a nemam vise novaca da ga spustim. i tesko da cu izac iz HDEL zbog JDPL

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

hvala na info kolega – to smo čekali…
konačno jedna dobra vijest [smiley2]

Bulker Splosne plovidbe 44000 zakljucen prosli tjedan preko brokera PD na 45 dana za 66000 USD. Place mi se od pada BDI [smiley10]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Bulker Splosne plovidbe 44000 zakljucen prosli tjedan preko brokera PD na 45 dana za 66000 USD. Place mi se od pada BDI [smiley10]

A meni se plaće od ziceraša u ovoj dionici. Ja mislila sve čvrsti momci.

Dok je market snažan nema bojazni za poslovne rezultate tih firmi:
http://biz.yahoo.com/ibd/071115/newamer.html?.v=1
[smiley2]


Dok je market snažan nema bojazni za poslovne rezultate tih firmi: http://biz.yahoo.com/ibd/071115/newamer.html?.v=1 [smiley2]

Slična priča je bila prije nekoliko dana na CNBC, zaključak je bio ako se dobro sjećam da do 2012. nema straha, to je misao koja mi daje nadu u ovim “crvenim” danima.

Nada bi bila kada nitko ne bi dao svoju dionicu ispod cijene. Kako paničari ne shvaćaju da dionice netko kupuje i da zarađuju zato što prodaja stalno stavlja nalog jedan ispod drugog. To mi nije jasno otkako je izašao Fi Q3 kao i Q2. Kada bi svi stavljali naloge iznad 850 kn još bi se više borili za dionicu.


nije se samo HPB Global pojacao nego i HPB Dynamic, a prodavac je SG, oni su prodali 5000 komada, sve skupa 10 000 u zadnje vrijeme.

HPB Global 16.11. kn 188,8729 -1,06
HPB Dynamic 16.11. kn 151,4459 -1,35

Ovo im je samo današnja zarada.
Kakvo krasno poslovanje prosto mi dođe da pretočim svoje novce u njihov fond.
Zato ja ne vjerujem da su se fondovi zaigrali niti je to njihov scenarijo,viša sila je u pitanju.[smiley16]

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

I nije bitno tko kupuje, bitno je tko prodaje. Kupuje onaj tko ima keš. Izračunala sam prodano 2657 kom, bilo 116 transakcija. Mislim da je to 23 kom po transakciji ili oko 16300 kn po transakciji u prosjeku. Znači bilo ih je koji su prodavali čistu siču. Baš im treba samo za preživjeti do bolje prilike za prodaju. Znači ipak nije rasprodaja, a nije ni korekcija, nego kupci koriste ovu paniku. Ipak mislim: staviti svi nalog iznad 830 pa bumo vidjeli.[smiley2][smiley15]

U analizama dnevnog trgovanja “stručnjaci” pišu, da brodari plačaju cijenu zbog pada BDI. Svjetski analitičari kažu, da če doči do manjih oscilacija indeksa do kraja godine, ali bi mogao porasti početkom godine 2008 zbog rasta potraženje po prevozu rasutog tereta. Ako pogledamo rast BDI, vidimo, da je isti porastao sa cca. 5.500 – 11.000 bodova, što znači, da oscilacije od +-500 bodova neče imati nikakav utjecaj na rezultat tih firmi. Zato su komentari u tim dnevnim analizama totalno bez ikakve težine. Problem je politički(izbori) i regionalni(mediji previše pišu o Kosovski krizi i plaše male, neizkusne ulagače).

New Report

Close