JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bosun:

Moram priznati da mi fale objektivni i pametni Techmanovi komentari….

potpisujem, i rado bih ga pozvao da ponovno, barem ponekad, napiše štogod u svom stilu… Ima tu ljudi koji to cijene i zanima ih.

pridružujem se…
Techman je svojim znanjem i inf. koje jako cijenim utjecao da obratim pažnju na brodare a Derby… da se još više nakrcam jer je dodatno i nesebično pojasnio kako stvari stoje oko NAV-a i zato im hvala kao i još nekima da sve ne nabrajam


Bosun: ” Moram priznati da mi fale objektivni i pametni Techmanovi komentari…. ” potpisujem, i rado bih ga pozvao da ponovno, barem ponekad, napiše štogod u svom stilu… Ima tu ljudi koji to cijene i zanima ih.

Ja sam upravo zbog Techmana i kupio knjigu “Pomorski obicaji” na Interliberu….

naravno da potpisujem prethodne postove….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Derbyshire, ako uzmemo tvoje vrijednosti brodova kao realne (s kojima se osobno slažem iako sam mišljenja da si Trogir barem 1mio$ podcijenio, što ni nije toliko bitno) dobijemo ovo:
+ 340 mio (brodovi)
+ 8 mio (nekretnine)
– 18,95 mio (capital gain PDu po tvojim cijenama: po Buliću 11,125 mio, po Pride 4,95 mio, po Zrin 2,875 mio)
= 329 mio $
= 1.645,000.000,00 HRK (tečaj 5,00 HRKUSD)

+ 202,851.000,00 (kratkotrajna imovina)
– 278.236.000,00 (obveze)

= 1.569,615.000 HRK
/ 1,626.663 (broj dionica bez trezorskih)

= 964,93 HRK (NAV)

Bi li htio priložiti svoju računicu jer ne znam kako si dobio NAV od 1415 HRK po ovim cijenama brodovlja. Hvala

All shipping lanes lead to China.

Vaš link


Derbyshire, ako uzmemo tvoje vrijednosti brodova kao realne (s kojima se osobno slažem iako sam mišljenja da si Trogir barem 1mio$ podcijenio, što ni nije toliko bitno) dobijemo ovo: + 340 mio (brodovi) + 8 mio (nekretnine) – 18,95 mio (capital gain PDu po tvojim cijenama: po Buliću 11,125 mio, po Pride 4,95 mio, po Zrin 2,875 mio) = 329 mio $ = 1.645,000.000,00 HRK (tečaj 5,00 HRKUSD) + 202,851.000,00 (kratkotrajna imovina) – 278.236.000,00 (obveze) = 1.569,615.000 HRK / 1,626.663 (broj dionica bez trezorskih) = 964,93 HRK (NAV) Bi li htio priložiti svoju računicu jer ne znam kako si dobio NAV od 1415 HRK po ovim cijenama brodovlja. Hvala

Cijeli post odnosio se na Spancirov današnji račun kojeg još jednom postam radi lakšeg praćenja. U njemu Spancir koristi izraz fer vrijednost NAV-a kao umnožak NAV-a i multiplikatora NAV-a, a i ja sam onda koristio u svom postu isti termin. Ako pogledaš bolje piše: daje fer vrijednost NAV-a od 1415 kuna.

Slažem se da izraz nije najstručniji. Preciznije bi bilo fer cijena dionice.


brzi izračun kaže: P/EBITDA: 8,5

Ovo implicira cijenu od 1280, prateći peer na US

pa kolega Derbyshire,
sada ste razuvjerili i zadnje skeptike pa iako sam poprilicno u ATPL danas definitivno ulazim i u ovog brodara i to na ustrb HT pa cemo vidjeti situaciju oko uskrsa,hvala na istinski strucnim i dobronamjernim komentarima


……… 3) Umanjenje NAV-a zbog P.D. Nije mi najjasnije kako ste došli do popusta od 69 kuna po dionici. Najtočnija kalkulacija bila bi umanjiti vrijednost flote za 7.5 %. 1) + 2) + 3) plus ostale stavke koje su točne daje fer vrijednost NAV-a od 1415 kuna. Za bilo koje dodatno pojašnjenje vezano za ovaj post stojim na raspolaganju (dok god ne ulovimo fer cijenu).


………………..Cijeli post odnosio se na Spancirov današnji račun kojeg još jednom postam radi lakšeg praćenja. U njemu Spancir koristi izraz fer vrijednost NAV-a kao umnožak NAV-a i multiplikatora NAV-a, a i ja sam onda koristio u svom postu isti termin. Ako pogledaš bolje piše: daje fer vrijednost NAV-a od 1415 kuna. Slažem se da izraz nije najstručniji. Preciznije bi bilo fer cijena dionice.

1.Vrijednost flote vrlo konzervativna.Ne mogu si pomoći , kad sam takav…….
2.Umanjenje NAV-a (PD) 7 % od vrijednosti flote
3.Koristio sam izraz FV (NAV) da ne potrošim puno prostora.Htio sam reći fair-vrijednost (cijena dionice) izračunata putem NAV-a.I termini potcijenjenosti odnose se na aktualnu cijenu u odnosu na fair cijenu dionice (do koje smo došli pomoću NAV-a).Očito nisam bio dovoljno jasan
4.Toknezev je u svom izračunu preciznije objasnio stvari – u odnosu na njega samo sam aproksimirao

U svakom slučaju hvala na brainstormingu.Nadam se da ovo koristi i drugima.


Interesantan podatak, negativne tečajne razlike su im za ovo tromjesečje 54% dobiti, uz sve ostale podatke poslovanja iste samo normalnu situaciju sa pretpostavka dolarom za očekivat je dobit za zadnje tromjesečje blizu 30mil., sa očekivanim većim prihodom ide velikom vjerojatnošću preko 30mil.

Dolar i dokovanje Ista su u 3Q učinili svoje.
Procjenu dobiti 4Q smatram pesimističnom (ako nam se koji brod opet ne pokvari).

@ derbyshire
Hvala na tablici kolega, sada puno lakse pratim postove.
Danas sam mislio kupiti ATPL jer JDPL vec imam dosta, nakon ove tablice opet nisam siguran kaj je bolja prilika
Kad bih predvidjali koji bi od brodara trebao imati bolji 4Q
ATPL ili JDPL??
moze malo komentara?

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

TunaSalad:

brzi izračun kaže: P/EBITDA: 8,5

Ovo implicira cijenu od 1280, prateći peer na US

A implicira i 60% diskont na trenutno cijenu, IMHO jedna od najboljih prilika na marketu tih dana…[smiley2]


TunaSalad: ” brzi izračun kaže: P/EBITDA: 8,5 ” Ovo implicira cijenu od 1280, prateći peer na US

Rekapitulacija izračuna fair-vrijednosti dionice: od 1.280 (Shogun) do 1.446 (ako se Toknezevljev NAV pomnozi faktorom 1,5).Srednja vrijednost 1.363.

Osim svega već navedenog o prihodima i zaradi u slijedećim kvartalima ne treba smetnuti s uma da oni dobit “pospremaju” i na druga mjesta “peglajući” preneseni gubitak.
(Cit. iz FI 3Q : ………”U trećem tromjesečju 2007. godine ostvarena je dobit u iznosu od 20.124 tisuće kn (u istom razdoblju 2006. godine dobit od 9.850 tisuća kn). Kumulativno u promatranom razdoblju od I – IX 2007. godine ostvarena je dobit u iznosu od 55.938 tisuća kuna (u istom razdoblju 2006. godine gubitak u iznosu od 3.437 tisuća kn). Ako uključimo zadržanu dobit ostvarenu u razdoblju od I – IX 2007. godine ostvarena je dobit u iznosu od 104.159 tisuća kn (u istom razdoblju 2006. godine dobit u iznosu od 36.049 tisuća kn). ………………..).

Sve činjenice ukazuju na scenarij u kojem će do kraja 2008. (ili ranije) preneseni gubitak biti nula.
Oni koji s dionicom izdrže toliko dugo mogli bi dobiti i dividendu , iako mislim da će ona biti infinitezimalna u odnosu na capital gain.
A sad dosta.Sam sebi ličim na drukera,iako nastojim biti realan.

New Report

Close