JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gdje je Derby… ne javlja se ?
nije valjda prodao [smiley1]

Interesantan podatak, negativne tečajne razlike su im za ovo tromjesečje 54% dobiti, uz sve ostale podatke poslovanja iste samo normalnu situaciju sa pretpostavka dolarom za očekivat je dobit za zadnje tromjesečje blizu 30mil., sa očekivanim većim prihodom ide velikom vjerojatnošću preko 30mil.

Lako što se hypo istresa, …. imat ćemo jednu banku manje u Hrvatskoj skoro – sjetite se Erste – isti vlasnik ….
Opčenito u Hypo je koliko čujem od nekih poznanika bankara je totalni kaos nema više mešetarenja pa sve ide u p.m. .


Samo mi se ne svidja kada odjednom jedna tema bukne sa 50 postova na dan. Sta se to dogodilo u zadnjih 2 mjeseca od kad je JDPL krenuo. Vozarine se znalo da ce rasti i vec su onda bile jako visoke a samo su kolega Bosun, Tuna salad, pupovac, techman, tokenzev, hogar pisali na ovoj temi. Sada odjednom ima 50 postova (ok bosun je slao izvjestaje gdje smo usidreni ali to je bilo simpaticno).

Kontaminacija foruma i ne fer postupak moderatora su me stavili u pricuvu. Kad je krenulo uzbrdo odjednom svi pametni i imaju sta kazati. Pa krenulo nizbrdo a oni udri drukat i opet tema puna. I tako sad samo skrolam i zaustavljam se na poznatim avatarima. Ne pisem vise ali tu i tamo uletim sa ponekim komentarom jer ipak srce junacko ne moze uvjek izdrzati.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


(…)
+nekretnine 8 mio USD
(…)

I pretpostavljao sam tko će prvi ponuditi NAV sa svejžim kešom i obvezama. Thanks [smiley2]
Jedino ak bi htija izelabirirat kako to da si nekretine vrednovao 8mil$ dok si ako se dobro sjećam u prijašnjim izračunima uzimao 5mil$? Zbog deprecijacije USDa, novih saznanja o vrijendosti nekretnine,…? Generalno to nije previše bitno jer ta razlika je nekih 9-10kn po dionici.


(…)
kad smo kod cash-r-a
(…)

Prvo, ne bi bilo isplativo prijevremeno otplatiti obveze jer je u obvezama ostatak duga prema P.Dohleu. Ako bi prijevremeno htjeli zatvoriti leasing obvezu takođe bi trebali platiti onih Bosunovih 26mio$ capital gaina.

Drugo, obveza je u dolarima pa ne vidim zašto ne barem malo profitirati od slabog dolara. Nek te obveze miruju. Ništa ne prijevremeno dirati.

Treće, u toj stavci gotovine je mislim i onih “zamrznutih”10tak mio$ kod P.Dohlea s čime Jadroplov ne može slobodno raspolagati do isteka obveze ili prijevremog zatvaranja.

Techman, evo jedan vic posebno za tebe (zaslužio si):
Zašto žene žive duže od muškaraca?
Bog im nadoknađuje vrijeme koje su izgubile na parkiranje.

All shipping lanes lead to China.


gdje je Derby… ne javlja se ? nije valjda prodao [smiley1]

nije ziher..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

top 10, da se nađe
JADROPLOV D. D./REDOVNA JDPL-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 42.200 2,58 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 32.111 1,96 Skrb. račun
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 22.763 1,39 Osnovni račun
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 16.890 1,03 Skrb. račun
8. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DYNAMIC OIF 10.515 0,64 Skrb. račun
9. JADROPLOV D. D. 10.011 0,61 Osnovni račun
10. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DIONIČKI OIF 10.000 0,61 Skrb. račun
Ukupno:

&

Bolje castan uzmak nego pirova pobjeda


(…) +nekretnine 8 mio USD (…)
I pretpostavljao sam tko će prvi ponuditi NAV sa svejžim kešom i obvezama. Thanks [smiley2] Jedino ak bi htija izelabirirat kako to da si nekretine vrednovao 8mil$ dok si ako se dobro sjećam u prijašnjim izračunima uzimao 5mil$? Zbog deprecijacije USDa, novih saznanja o vrijendosti nekretnine,…?
[/quote]
U pravu si malo zbog depreciacije dolara, malo zbog rasta vrijednosti nekretnina najviše zbog komentar akolega koji su lokalne u splitu da sam definitivno podcjenio nekretnine.
Iako tih 10 kn si najmanje bitne….da se mene pita jadroplov bi prodao sve nekretnine u centru i gradio namjensku poslovnu zgradu negdje na periferiji…..ne mora papić imati pogled na splitsku luku

Vidim da neki brinu gdje sam, pa evo da se javim. S Jadroplovom sam i dalje i ne pada mi na pamet napustiti brod koji s razlogom ponosno vije svoju zastavu. Mislim da je ovo moj jubilarni post pa bih želio napisati nešto pametno, ali teško da mogu napisati nešto bolje od posta kolege Bosuna s 319 strane ovog foruma, pa ću ga još jednom citirati:

navod
Malo mozgam i čini mi se da bi dugoročno gledajući čak bilo bolje da Jadroplov ima što manji rezulatat u 3Q. Jer ako pretpostavimo da su brodovi ugovarani ljetos onda će rezultat biti značajno bolji nego za 6 mjeseci. Međutim vozarine u zadnja dva mjeseca su još značajno više, te ukoliko je Jadroplov ugovarao nove TC-e u zadnja dva mjeseca to se neće toliko odrazili na ovo izvješće ali će u konačnici donijeti više novca.

Naravno sve ovo uz pretpostavku da zaključuju brodove na godinu dana.
kraj navoda

Ja sam malo istraživao, malo telefonirao i mogu reći da je pretpostavka prilično točna (većina flote je u 1-godišnjem time charteru) i tajming za pregovaranje savršeno je tempiran. Savršeno na kvadrat. Rezultati koje ćemo imati u naredna 2 kvartala biti će fenomenalni, a vjerovatno i u naredenu godinu dana.

Da bi ovaj jubilarni post bio što kvalitetniji nadovezati će se na post kolege Spancira u kojem nam daje svoj izračun NAV-a, odnosno fer vrijednosti NAV-a.

Stavke s kojima se ne slažem su slijedeće:

1) Vrijednost flote od 321 mil usd.
Još jednom sam provjerio – današnja vrijednost flote je 340 mil. usd. Pride vrijedi 39 mil. usd, Zrin 32, Split 61, Mosor 69, Ist 11, Don Frane Bulić 59, Trogir 69. Već do kraja mjeseca flota će sigurno vrijediti i više. Prema nekim očekivanjima 350 mil. usd.

2) Cash / Dugovi na Q3
O tome smo danas nas dvojica već izmjenili ponešto na pvt, ali evo i za širu javnost. U kalkulaciji koju je postao kolega Spancir su ukupni dugoročni i ukupni dugoročni dugovi, te ukupan cash. Nisu spometuta potraživanja od kupca i ostala potraživanja. Ono što ja radim je da uzmem ukupne dugoročne dugove, te financijske kratkoročne, jer obveze prema dobavljačima i ostale kratkoročne obveze kompenziram s potraživanjima od kupaca i ostalim potraživanjima.

3) Umanjenje NAV-a zbog P.D.
Nije mi najjasnije kako ste došli do popusta od 69 kuna po dionici. Najtočnija kalkulacija bila bi umanjiti vrijednost flote za 7.5 %.

1) + 2) + 3) plus ostale stavke koje su točne daje fer vrijednost NAV-a od 1415 kuna.

Za bilo koje dodatno pojašnjenje vezano za ovaj post stojim na raspolaganju (dok god ne ulovimo fer cijenu).


Kontaminacija foruma i ne fer postupak moderatora su me stavili u pricuvu. Kad je krenulo uzbrdo odjednom svi pametni i imaju sta kazati. Pa krenulo nizbrdo a oni udri drukat i opet tema puna. I tako sad samo skrolam i zaustavljam se na poznatim avatarima. Ne pisem vise ali tu i tamo uletim sa ponekim komentarom jer ipak srce junacko ne moze uvjek izdrzati.

Moram priznati da mi fale objektivni i pametni Techmanovi komentari….

Moram priznati da mi fale objektivni i pametni Techmanovi komentari….

potpisujem, i rado bih ga pozvao da ponovno, barem ponekad, napiše štogod u svom stilu… Ima tu ljudi koji to cijene i zanima ih.

New Report

Close