JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A da vas dvojica sto se svadjate prestanete zagadjivati temu?

Samo kratko – i mi JDPL kupujemo buducnost. Ako je to dopusteno za ATGR ne znam zasto se to uskracuje nama. Aj lijepo obojica na ATGR pa lamentirajte tamo za zaljubljenim matrixom o toj firmi. Ovdje je tema JDPL…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


ATGR mi ima bolju pricu. Stvar je u tome sto ja ne trzim na 1 dan ili mjesec vec malo vise. I znam da ce ATGR za godinu dana biti bolji prinos od JDPL

Ajmo se kladiti da ce prinos Jdpl i atgr biti nesporediv, naravno u korist JDPL

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Da se razumijemo.
Ne drukam ja protiv JDPL.
Pa jos imam oko 100 komada. Ne puno ali nije malo zar ne (2 godisnje prosjecne place u RH).
Samo mi se ne svidja kada odjednom jedna tema bukne sa 50 postova na dan.
Sta se to dogodilo u zadnjih 2 mjeseca od kad je JDPL krenuo.
Vozarine se znalo da ce rasti i vec su onda bile jako visoke a samo su kolega Bosun, Tuna salad, pupovac, techman, tokenzev, hogar pisali na ovoj temi.
Sada odjednom ima 50 postova (ok bosun je slao izvjestaje gdje smo usidreni ali to je bilo simpaticno).
Svi znamo i da HT vrijedi vise ali kad unutra ima jako puno neznalica.
A to je onda najopasnije..

Zato mi je drago sto INGRA nije napravila stock split.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

svi na ipou atl.gr. su malo dobili – puno platili a mi smo dotle kupovali ili dokupljivali jeftino jdpl a sada samo raste – kontinuirano i sa perspektivom…[smiley1]

To vipy:
Mozda, tu sam malo fulao sa postom, i nebih ruku u vatru dao.
Jedino mi se ne svidja tu drzava.

Uostalom nisam protiv vas, pa u JDPL imam 3 puta vise nego u ATGR.
Samo kazem da nesmijemo biti euforicni.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

blueman samo se ti postavi nisko na kupnji i već će te poklopit i tako po malo do slijedećeg izvješća…
[smiley1]

Nemogu, dokupio INGRA danas.
A da kupis i samo jednu znas koliko kosta.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

da to je bila prilika i ja sam je gledao još neki dan…
ali ipak odlučio podebljati jdpl


(ok bosun je slao izvjestaje gdje smo usidreni ali to je bilo simpaticno).

Mislim da ste me zamjenili s nekim….

Ma i ovdje ima puno ljudi koji ne znaju zasto su kupili, pa nece znati zasto su i prodali.

Ali, kad bi ostale vozarine za bulkere na ovim nivoima (a projekcije su da i hoce), sve dionice bi prodao za ulazak u JDPL i ATPL, a da imam ATGR, odmah bi ga mijenja za JDPL…[smiley2] i 1:1 bi bilo dobro

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Vrijednost flote 340 mio USD +nekretnine 8 mio USD -PD capital gain 26,729 mio USD Ukupna tržišna vrijednost nekretnina i brodova 321 mio USD ili 1606 mio HRK +cash 187,9 mio HRK -dugoročne kred. obveze 203,5 mio HRK -krat. kreditne obveze 48,1 mio HRK market adjusted NAV 1542 mio HRK odnosno 943 HRK po dionici uz tečaj USD/HRK 5

Ne mogu ovo ne prokomentirati. Dobili smo identičan rezultat. U kunu identičan. S time da očekujem porast vrijednosti flote do konca mjeseca. Možda i prije.

istresanje ne prestaje i evo kako je završilo
a mogao sam i jeftinije dokupiti…[smiley6]

New Report

Close