JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa drchip 9000 i nije baš malo, ne znam baš da li ima takvih igrača koji bi mogli to pokupiti samo tako.


Dajte da od HYPO-a još ovo malo pokupimo pa smo mirni, uništili su 50% dionica na burzi zato što ih je kupila prava banka i vidjela stvarnu bilancu, pa sad sve živo raspodaju nebi li se spasili …

Govoriš gluposti!

Onda ljudi kakva su očekivanja za 3Q. Koliko će po vama porasti cash, a za koliko se smanjiti obveze?
Koliku dobit očekujete?

Evo, skroz bezveze bubam.
Kvartalna dobit oko 27 mil. KN.
Ovo bas bubam..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Pozdrav Bluemanu, bas sam sada citao njegove postove na strani 122. Nadam se da ce se obistiniti procjene. Najbitnije je da procjena tvrtke nece biti izvrsena ove godine pa (uz uvjet postenog odabira procjenitelja) ce procjena biti znacajno povoljnija.[smiley7]

Ukupni prihod 90 mil kn.
Dobit 30 mil kn.
Cash/obveze su mi ipak “black box.”


Evo, skroz bezveze bubam. Kvartalna dobit oko 27 mil. KN. Ovo bas bubam..

hm…nije bas bezvezno bubanje, meni se tako cini… ja sam u rangeu od 25-30 mil dobiti. Iako blize donjoj granici….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

A kolika je vasa Bosune procjena? [smiley2]


Onda ljudi kakva su očekivanja za 3Q. Koliko će po vama porasti cash, a za koliko se smanjiti obveze?
Koliku dobit očekujete?

Malo mozgam i čini mi se da bi dugoročno gledajući čak bilo bolje da Jadroplov ima što manji rezulatat u 3Q. Jer ako pretpostavimo da su brodovi ugovarani ljetos onda će rezultat biti značajno bolji nego za 6 mjeseci. Međutim vozarine u zadnja dva mjeseca su još značajno više, te ukoliko je Jadroplov ugovarao nove TC-e u zadnja dva mjeseca to se neće toliko odrazili na ovo izvješće ali će u konačnici donijeti više novca.

Naravno sve ovo uz pretpostavku da zaključuju brodove na godinu dana.


Onda ljudi kakva su očekivanja za 3Q. Koliko će po vama porasti cash, a za koliko se smanjiti obveze? Koliku dobit očekujete?

Cash Q3 – 225 mil. kuna. Q2 bio je 156 mil. kuna.
Dugorocne obveze Q3 – 205 mil. kuna. Q2 bio je 224 mil. kuna.

Bosun:

Onda ljudi kakva su očekivanja za 3Q. Koliko će po vama porasti cash, a za koliko se smanjiti obveze? Koliku dobit očekujete?

Cash Q3 – 225 mil. kuna. Q2 bio je 156 mil. kuna.
Dugorocne obveze Q3 – 205 mil. kuna. Q2 bio je 224 mil. kuna.


Jel vi slucajno radite u JDPL, ak ova prognoza stoji, nema druge nego skuplajt dok se još da ispod 800..[smiley2]


Malo mozgam i čini mi se da bi dugoročno gledajući čak bilo bolje da Jadroplov ima što manji rezulatat u 3Q. Jer ako pretpostavimo da su brodovi ugovarani ljetos onda će rezultat biti značajno bolji nego za 6 mjeseci. Međutim vozarine u zadnja dva mjeseca su još značajno više, te ukoliko je Jadroplov ugovarao nove TC-e u zadnja dva mjeseca to se neće toliko odrazili na ovo izvješće ali će u konačnici donijeti više novca. Naravno sve ovo uz pretpostavku da zaključuju brodove na godinu dana.

Najbolji post koji sam u zadnje vrijeme procitao na forumu. Ja sam nedavno pisao da mi Q3 uopce nije bitan, te da ce Q4 2007 i Q1 2008 sigurno biti neusporedivo bolji od Q3 2007, ali Vi ste to lijepo slikovito objasnili. Znaci, bilo bi lijepo da moja gornja ocekivanja budu nadmasena, a jos ljepse da ne budu. Zanimljivo. I istinito.

New Report

Close