JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo je najcudniji tjedan od kad sam na burzi, no svakako JDPL se dobro drzi cak ODLICNO ak se usporedi sa ATPL koji je znatno pao u odnosu na ATH koji je imao recimo da je ovo neka duuuuga korekcija Iskreno, jedva cekam da prodju izbori pa da znam na cemu sam

nisam strucnjak, ali koliko ja mogu primjetiti ATPL trenutno ima jakog prodavatelja koji vrsi ogroman pritisak prema dolje.cini se kao da ima bezbroj dionica,[smiley9] kod JDPL je stvar bila drugacija..JDPL je imao jakog kupca, koji je prije cca tjedan dana uredno poskidao komade od 1000 dionica, jesu li to bile dogovorene transakcije, ili ne ne znam..u jednom trenutku mi se ucinilo da nisu jer se nisu mogli dogovoriti hoce li ici po 780 ili po 790.[smiley2] zato mislim da je u trenutnoj prednosti JDPL, dok ATPL ima strasan potencijal i ako market ostane ovakav, sa novogradnjama u 2008. ce napraviti cuda[smiley2]
trenutno je i taj veliki JDPLov kupac stao s dokupom, gledajuci trziste vjerojatno se nada da ce uhvatiti stogod i nize[smiley2]

ipak mislim, da su nam brodari najsigurniji dio portfelja, treba ih drzati cijelu sljedecu godinu i uopce se ne obazirati na dnevne i tjedne fluktuacije.mislim da bulkeri imaju samo jedan smjer[smiley2]razni analiticari vise brokerskih kuca se slazu da su cijene i jednog i drugog brodara ispod fer vrijednosti( necu reci koje su to, iako se i to zna) i to ce morati doci na naplatu.ja se nadam sto prije[smiley2]
uostalom, poslusajte Techmana, covjek je dao najbolji moguci savjet, sve sto se trebalo reci se reklo..
strpljen spasen..a kad smo vec u takvom tonu..ja bi ipak RUM umjesto gina.

@derby

ti si se obrecnuo na mene, ja sam ti vratio lopticu.tada jos nisam poznavao tvoj “habitus”[smiley2]
drago mi je sto me cijenis, uvazavanje je obostrano, vjerujem da imas daleko vise znanja od mene, ja sam tek priucen!!
isprike jos jednom!!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Josipe očito nigdje. Ovo sa Jadroplovom je stvarno čudno, Jel ima netko neko suvislo objašnjenje?? Derbiyshire, Fazene, Techmane ovdje mislim na vas.

Kako je to jedan kolega napisao: moramo malo predahnuti i uhvatiti zraka. Ako ne bude nekih nenadanih situacija nema brige za ovu dionicu … samo naprijed … tuta force …

I love the Smell of Profits in the Morning

pa da, posumnjao sam u to čim su se javili Basil, Altantic T i #21. [smiley2] čini se da ide stagnacija.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

quote TunaSalad:

ah, vec sam mislio da sam paranoican[smiley2]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

S obzirom da je HPB Invest ušao u TOP 10 sa 3 fonda mislim da ovu dionicu očekuje više nego zadovoljavajući rast (barem za mene)[smiley2]

Derbyshire, naravno da ste ti i Bosun u pravu što se tiče nazivlja brodova, i da je moje bilo samo mala humoreska.

All shipping lanes lead to China.


pa da, posumnjao sam u to čim su se javili Basil, Altantic T i #21. [smiley2] čini se da ide stagnacija.

Ak ćete mi dopustiti mali odmak od teme JDPLa, jer bi se osvrnuo na ovo što je citirani forumaš napisao. Mišljenja sam (dakle, samo mišljenje i ništa više) da su dotična trojica zaposlenici nekog “brodovskog” fonda (Ilirika, Aureus,..koji već), sjede u istoj sobi, imaju pretplatu na neke shipping portale, i svako malu u čoporu (ništa negtivno ne mislim ovim) dođu tu popostati pokoji info (možda im fond medažer kaže da probaju ovaki utjecati na cijenu). Uvijek pišu zajedno, istim stilom i formom, od 8 do 16h.

Naravno, to što oni pružaju forumu je neupitno korisno i drago mi je da ih imamo za suforumaše. Da ne bi bilo zabune što želim postiči ovim pisanjem.

Ne bi da se od ovog razvije rasprava jer nije mjesto tome.

All shipping lanes lead to China.


Kolega Derbyshire, pratim Vaše postove već duže vrijeme i mislim da ste najupućeniji u temu, te Vas stoga pitam za mišljenje o JDPL narednih dana. Hvala

U narednih par dana izaći će Q3 i to je samo jedan od x parametara koje utječu na ovu dionicu, čak gledajući je i samo kratkoročno. Ono što sa 100 postotnom sigurnošću mogu mogu tvrditi je da će Q4 biti bolji od Q3, a Q1 2008 bolji od Q4 2007 (naravno ukoliko se ne desi neka katastrofa, havarija..). A i Q3 neće biti loš. Dapače. [smiley2]. Mene osobno zabavlja dnevno praćenje kretanja cijena dionice, ali ni na kraj pameti mi nije da prodam iti jednu dionicu Jadroplova troznamenkastom cifrom. E sad koliko će trebati čekati, to je drugo pitanje. Mislim ne predugo.

na današnji dan: (opet se zeleni )

Vaš link

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Dali postoji mogucnost privatizacije Jadroplova s obzirom na gasenje HFP-a?

Ne mogućnost, to je sasvim izvjesno.
Jedino što se ne zna, to je kada i kako.[smiley1]
Postupak je već pokrenut, pa su se neke čudne stvari odigrale, pa su neke odluke poništene tamo negdje oko akcije Maestro.
I od onda ništa.
Pa možemo pretpostavit nastavak poslije izbora.
Tajming bi bio idealan.


Postupak je već pokrenut, pa su se neke čudne stvari odigrale, pa su neke odluke poništene tamo negdje oko akcije Maestro. I od onda ništa.

Nisu se cudne stvari dogadjale vec su drugovi iz HFP namjestili natjecaj za konzultanta u privatizaciji. Splitska firma Maritimus Consultant d.o.o. koja je bila sudionik natjecaja se zalila na svim instancama jer po zdravoj logici gradjevinska firma ne moze biti procjenitelj pomorske firme kojoj je gradjevina mozda 2-3 % vrijednosti. Sve zalbe koje su bile unutar HFP su bile odbijene sa obrazlozenjem da je izbor opravdan buduci da Konzult ing zaposljava 40 djelatnika (za pretpostaviti gradjevinara). Tek je komisija za kontreolu javne nabave reagirala ponistenjem natjecaja. Dobio sam od kolega iz Maritimusa ovaj dokument. Interesantno stivo. Na zalost komisija se odlucila za drugu opciju rjesenja i ponistila natjecaj. U protivnom da je Maritimus obavio procjenu danas bi imali privatiziranu tvrtku i cijena dionice bi sigurno bila sa cetiri cifre 🙂

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close