JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uletio na 751, sitno ali veseli[smiley2]


Još jedno opažanje. Koliki bi NAV bio izražen u kunama kad bi vrijednost dolara skočila na 6kn?

Upravo ste postavili jedno jako bitno pitanje za ovu dionicu. Uz stanje brodova, zaključke, FI, NAV, vrijednost flote, praćenje likvidnosti na tržištu i x drugih faktora, čak i TA, tečaj dolara je jako bitan faktor kod svih brodarskih dionica. Prije samo 3 mjeseca tečaj dolara je bio 5.4 i s tim tečajem imamo NAV 1143 kune.

S dolarom od 6 kuna imamo NAV 1261 kunu. Naglašavam – dug prema Pether Dohleu uračunat u kalkulaciju.

Živio George Bush, živila revolucija, živio nam zeleni dolar.

Nije vezano za ovu dionicu, ali je za tečaj dolara. Čitam na temi jednog drugog HR brodara da kroz forward ugovore s domaćim i stranim bankama hedgiraju kupnju valuta uz unaprijed definiran tečaj. Ima li netko info da i Jadroplov radi isto to? Pa da odmah korigiramo računicu [smiley2]

Zna li tko kad je izvješće za 3 kvartal

Imam fantomske dionice


Zna li tko kad je izvješće za 3 kvartal

do 15.11

Kolika će biti dobit nakon oporezivanja, ima li tko insajdersku informaciju?

Imam fantomske dionice

Q3 može izađi bilo kada oviha dana, ako se malo procita konstruktivne postove na temi, zna se kakvo se ocekuje, pogotovo se mi sviđaju kalkulacije NAV-a, a kolko vidim i u susjedstvu se zeleni. http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe [smiley2][smiley2]

Neko je mijenjao plocu.[smiley2] http://www.seebiz.eu/hr/burze/prekinuta-crna-serija!,1840.html

nije uopce tema topica ali po kojoj bi to teoriji dolar trebao ojacati u odnosu na euro na razinu 1,25 sa trenutne 1,44, da bi uz kunu 7,35 bio na razini od 6 kn ?

pogotovo uz krizu vezano uz hipotekarne zajmove koja ce se odraziti 2008, citigroup desetkemilijardi gubataka, deutsche banke, ubs isto … ako nis drugo barem imaju dobar izvoz s ovako niskim dolarom…


Crvena linija ti je linija otpora u zadnja četiri mjeseca, pa i piše u tekstu.

Isprika, nisam pažljivo čitao.

Crvena linija mi nema baš nekoga smisla.

Ako si htio povući liniju trenda, onda si je trebao povući po dnu. Dakle, to nije linija trenda. Povezao si dvije točke koje baš i nemaju nekoga smisla, tako da to ne može biti linija otpora. Bolje bi bilo da si napravio trend kanal, to bi imalo smisla.

Kao što si i sam rekao: svi smo trčali (uzbrdo) pa smo se odmorili i malo ispuhali. Ovdje jednostano nije bilo nekog smislenog otpora, jer je ovo bio ATH i (po meni) nije se moglo pretpostaviti sa 100% gdje će se zaustaviti.

Danas se polaka stvara jedan lijepi hammer. Kada bi u sljedećih nekoliko dana zelena svijeća probila gornju granicu zastave (negdje oko 850,00) to bi bio signal da nastavljamo trčati uzbrdo!

I love the Smell of Profits in the Morning

”Ja očekujem blag pad BDI-a sredinom ovog i početkom slijedećeg tjedna”

Ovo gore napisao sam 29/10 na stranici 288. Do tada trend BDI-a bio je konstantno up. Već sutradan promjenjen je trend na down.

Tada sam 30/10 na stranici 291 napisao slijedeće:

” Očito sam bio u pravu. Današnji indeksi:
BDI 10886 (down 147)
BCI 14625 (down 572)
BPI 11713 (up 72) BSI 6956 (up 20)
BHSI 3218 (down 11)
Očekujem daljnji pad do kraja tjedna, a onda strašan uzlet.”

Nakon toga vidjeli smo minus predznak na BDI-u u srijedu, četvrtak, petak i ponedjeljak.

Dakle nakon početka tjedna (ponedjeljka) došao je utorak…

Današnji (utorak) BDI index 10605 (+ 66)…

What’s next? Čini mi se da je ustao strašan uzlet…

E pa vežite se, polijećemo, jesu se svi ukrcali?

Zna li nekto u kojoj je fazi postupak oko privatizacije JDPL? Palo mi je napamet kako je predsjednik uprave izjavljivao da bi bilo najbolje da poduzece ostane u rukama radnika, sjediste u Splitu itd. Ako predsjednik uprave ne zeli da itko kupi poduzece, cini mi se kao dobra strategija prikazati sto bolje rezultate koji bi doveli do snaznog porasta cijene, pa bi mozda bilo preskupo na burzi davati javnu ponudu za ostatak dionica (nesto slicno kao prosli put, samo na puno vecim razinama cijene)… Sto mislite koliko je realan ovaj scenarij?

ATPL krenuo a JDPL ?
sutra ?
za bolji prinos malo sam dokupio i danas[smiley2]

ATPL je krenuo nakon FI.
Sad je red i na “dark horse”-a.
Ovo bi tek mogla biti prava priča !
A šuškaju i o dva nova broda…….
Pričekajmo FI.

New Report

Close