JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

10.09.07
Hogar vas sve poziva na veliku bačvu piva čim se riješimo ovih štopera a sa prometima poput današnjih neće još dugo odolijevati kupnji. Inače mislim da se radničkog dioničarstva ovdje ne trebamo plašiti jer je radnika premalo (oko 50-tak) da bi preuzeli kontrolni paket od 25%+1 dionicu a bez kontrolnog paketa nemaju ništa od svog dioničarstva jer ne mogu utjecati na donošenje bilo koje odluke. Kako je tržišna kapitalizacija JDPL prema sadašnjim cijenama dionice oko 865 mil. kn onda bi za kontrolni paket trebalo minimalno isplatiti 216 mil kn što bi po radniku značilo preko 4 mil. kn i to sve pod uvjetom da radnici dobiju popust od 30-50 % na cijenu po kojoj bi se JDPL mogao privatizirati. Bojim se da to nije moguće.

gdje na pivu?

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


primus: ” Dali je netko pratio emisiji Moj novac na Novi TV. Navodno je bilo riječi o Jadroplovu (tako mi je rekao frend) i prodaji dionica od države po nekakvoj cijeni od 9xx kuna. Dosta mi je nejasno objasnio jer nije pratio nego samo onako usput. ” Gledao emisiju prije par dana. Ako je stvarno to rečeno odoh kod doktora na pregled sluha. Nisam čuo, bilo je o slabom dolaru, eko turizmu, Exon Valdezu itd, ali Jadroplov ne.

A neznam možda je rekao krivu emisiju, budem provjerio još jdnom.


Poštovani pratitelji mojih TA, nisam se mogao zadržati, da ne napravim novu TA, prijašnja je bila jako dobro prokomentirana sa strane fazana, pa ti tom prilikom zahvaljujem.

Nezgodno je komentirati dionicu kada dođe u bočno kretanje. A to se ovdje događa. Zastava, zastavica, zapravo je svejedno zato što su i jedna i druga signali nastavka trenda. Da ponovim, cijena će se zaustaviti negdje na veličini štapa. S druge strane, ovo malo vuče i na dvostruki vrh koji je signal zaokreta trenda. U tom slučaju cilj cijene je negdje 720,00 kako si i napisao.

Adleru što ti znači ova crvena linija na grafikonu?

Na kraju bih htio svima reći … ovo je korekcija koja nema veze s fundamentima, tu vladaju neki drugi zakoni. Vama je samo bitno kada će to krenuti gore. Gledajući grafikon, dosta jak otpor je na 850,00 kn. Po meni, ako se cijena zatvori iznad 900,00 kn ponovno letimo.

Mirno more …

I love the Smell of Profits in the Morning

evo čisto jedan navijački , ali isto tako istinit:

NEW YORK (AP) — Quintana Maritime Ltd., a Greek shipping company specializing in dry bulk cargo, said Monday it swung to a third-quarter profit as revenue more than doubled.[smiley7][smiley7][smiley7]

Four Star General

Sorry, ja sam krivo razumio nije ni spominjao emisiju Novac, nego misli da je bio prilog u kasnom dnevniku na HTV ili nekoj sličnoj emisiji. Nije siguran točno.
To je bilo u srijedu ili četvrtak, jer sam u srijedu ja ušao u JDPL, a on se iznenadio kako sam u dobar termin ušao jer su nakon toga odmah objavili vijest o privatizaciji. Možda je i onaj tko je u srijedu kupovao one tisućice znao za takvu vijest malo prije drugih.

post sa atpl, upit je isti:

poštovane kolege

zahvaljujem svim poznavateljima atpl-a i brodskog sektora na puno korisnih informacija. I sam sam vlasnik atpl-a i jdpl-a pa redovito čitam postove. Također se pridružujem željama kolega da se Derbyshirea odmoderira jer čovjek stvarno zna znanje.

Ono što mene interesira je da li se netko od kompetentnih može poigrati malo formulom na stranici Vaš link da vidimo koliko nam dionica vrijedi prema Grahamu?
Isto tako na desnoj strani postoje i dodatne razne formule pa ako je netko voljan da se poigra malo…

hvala

Inteligencija dolazi u raznim oblicima

Nezgodno je komentirati dionicu kada dođe u bočno kretanje. A to se ovdje događa. Zastava, zastavica, zapravo je svejedno zato što su i jedna i druga signali nastavka trenda. Da ponovim, cijena će se zaustaviti negdje na veličini štapa. S druge strane, ovo malo vuče i na dvostruki vrh koji je signal zaokreta trenda. U tom slučaju cilj cijene je negdje 720,00 kako si i napisao.

Adleru što ti znači ova crvena linija na grafikonu?

Na kraju bih htio svima reći … ovo je korekcija koja nema veze s fundamentima, tu vladaju neki drugi zakoni. Vama je samo bitno kada će to krenuti gore. Gledajući grafikon, dosta jak otpor je na 850,00 kn. Po meni, ako se cijena zatvori iznad 900,00 kn ponovno letimo.

Mirno more …

Crvena linija ti je linija otpora u zadnja četiri mjeseca, pa i piše u tekstu. Dozvoljujem si pokomentirati zadnji dio tvoga posta. Ova korekcija po mom mišljenju i te kako ima veze s fundamentima, jer do nje i ne bi došlo, da nije dobrih fundamenta, rally u 5 valova je bio potaknut tim fundamentima, pa mu je sada i potrebna korekcija, da bih mogao skupiti snage za nastavak uptrenda. To vam je slično kad negdje trčiš, pa onda malo staneš i nadišeš se zraka pa juriš dalje.

Ali bi stvarno bilo krivo, kad bi rekli, da su fundamenti najboljih firmi u svijetu loši, pošto su sada skoro sve u korekciji. Ali zašto se događa korekcija na burzama širom svijeta, to je več druga priča.

Slažem se s tobom, da imamo jak otpor na 850 ali moje je mišljenje, kad cijena završi dan iznad te granice, to če biti meni dostatna potvrda nastavka uptrenda.

Pozdrav i veselo trgovanje.


…….Ono što mene interesira je da li se netko od kompetentnih može poigrati malo formulom na stranici Vaš link….da vidimo koliko nam dionica vrijedi prema Grahamu? …

Graham je sjajan tip koji se uvijek oslanjao na zdrav razum.
Ipak, trenutačno bi mene više interesiralo koliko nam dionica vrijedi po Techmanu………

Mislim da su fondovi out, a da mali trguju, mislite li da će JDPL doli ili gori ovaj tjedan?
Pozdrav

Imam fantomske dionice


Došao kući, popio karlovačko, ručao, pa još jedno karlovačko, večerao, pa malo karlovačko, zovnuo par prijatelja iz struke, pa se dao u kalkulaciju…Ovo s karlovačkim naglašavam iz dva razloga. Prvo, da naglasim stanje u kom sam napravio kalkulaciju [smiley7] i drugo da napišem nešto nebitno uz komentar jer vidim da je to postao standard. E da, kalkulacija…Tko o čemu? Derbyshire o NAV-u. – Trenutna vrijednost flote prema najfriškijim današnjim reportima je 350,000,000.00 usd (slovima 350 milijuna usd) – Računata vrijednost nekretnina i ostale imovine 8,000,000.00 usd (slovima 8 milijuna dolara) – Tečaj dolara računat 5.08 – Očekivani cash u Q3 računat 20 % uvećen u odnosu na Q2. Ovo će isto biti više, ali neka…Ovo je ziher kalkulacija. – Kreditne obveze proporicionalno umanjene prema Q1 i Q2. Nije bilo novih ulaganja. – Uračunata obveza prema P.D. Prije nego objavim koliki je NAV s gornjim podacima samo ću naglasiti jednu stvar. Ovu dionicu pratim već dugo vremena i konstantno radim NAV. I jedina je od svih brodarskih dionica kojoj je cijena konstantno uvijek bila MANJA od NAV-a. Dosadašnji faktor kretao se od 0.6 do 0,8. Naglašavam, govorim o faktoru sa uključenim Petherom Dohleom u račun. Samo radi paralele u istom promatranom razdoblju NAV Atlantske Plovidbe kretao se od 1.2-1.4, što je nešto bliže svjetskom standardu. Prema nekim izvorima svjetski standard trgovanja brodarskim dionicama trebao bi biti 2.4 NAV-a, prema drugim 2.0 NAV-a. Vratimo se sada kalkulaciji… – Kad ove sve podatke ubacim u mikser ispada NAV 1,097.21 (slovima: tisuću devedeset sedam kuna i kusur lipa). Probao sam i u veš-mašinu – isto ispada. I još računa za kraj: NAV x 1.2 = 1316.65 NAV x 1.4 = 1536.09 NAV x 2.0 = 2194.42 NAV x 2.4 = 2633.30 Kada bi svi koji sutra namjeravaju trgovati ovom dionicom pročitali ovaj post i vjerovali mu (naravno) sutra bi ova dionica išla u pozitivnu blokadu. Dali vi vjerujete?

Ovo me podsjeća na moje kalkulacije ljetos. Scenariji je bio isti NAV Jadroplova je rastao, a cijena dionice je padala. Već sam posumnjao da na naše tržište dionice nema nikakve veze s zdravim razumom a onda je cijena eksplodirala. Očekujem da će se scenerij ponoviti….

U svakom slučaju mogu potvrditi gore navedene brojke, vrijednost flote Jadoplova je između 340-350 milijuna dolara. Što se tiče nekretnina siguran sam da neki stručnjak za nekretnine može dati bolju procjenu….

Još jedno opažanje. Koliki bi NAV bio izražen u kunama kad bi vrijednost dolara skočila na 6kn?

Evo K/P, puno prodaje..

Dok ovo pisem skocila kupnja za 1000 komada 🙂

dobro iskorištavaju ovu situaciju s malim prometom da ga sruše na bezobrazne razine

JDPL-R-A Vrijeme: 11:00:43
Kupnja Ukupno ponuda 28
Ukupno dionica 4090

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja Ukupno ponuda 79
Ukupno dionica 6041

5 najboljih ponuda
Cijena Količina

750,00 148
740,01 25
740,00 1000
736,00 10
735,00 3
754,99 80
755,00 109
765,00 50
769,00 23
769,99 15

New Report

Close