JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hahahhahahha
Trgam se od smijeha.
I zalosti jer sam jos na poslu.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

top 10
03.11.

10. H.P.B. D.D 8840 0,54

05.11.

10. H.P.B. D.D. 9302 0,57 +462

hpb skrbnički dokupljuje na razinama 770- 800, ako je istina da je iza njega aureus balanced znak je više nego dobar pogotovo što po statutu može još dosta nadokupit ove dionice

evo sve tocne informacije ko se je kad iskrcavao i sad ukrcava

1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 42.200 2,58 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 32.111 1,96 Skrb. račun (-1979 od 24.10) nema promjena
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 22.763 1,39 Osnovni račun
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 16.890 1,03 Skrb. račun
8. JADROPLOV D. D. 10.011 0,61 Osnovni račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 9.331 0,57 Skrb. račun (-507 od 29.10) nema promjena
10. HPB D.D. 9.302 0,57 +462 Skrb. račun
Ukupno: 81,40

nema jedino victorie koja je dosla vidjela i otisla

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Evo mozda neki ovdje pronadju razlog zasto pada

http://messages.finance.yahoo.com/Stocks_%28A_to_Z%29/Stocks_D/forumview?bn=23022

top 10
03.11.

10. H.P.B. D.D 8840 0,54

05.11.

10. H.P.B. D.D. 9302 0,57 +462

hpb skrbnički dokupljuje na razinama 770- 800, ako je istina da je iza njega aureus balanced znak je više nego dobar pogotovo što po statutu može još dosta nadokupit ove dionice

I ja sam nešto nacuo, da aures skuplja.Vidjecemo, kakvo ce se mijenjat stanje HPB skrbnickog narednih dana…[smiley2]

***

Došao kući, popio karlovačko, ručao, pa još jedno karlovačko, večerao, pa malo karlovačko, zovnuo par prijatelja iz struke, pa se dao u kalkulaciju…Ovo s karlovačkim naglašavam iz dva razloga. Prvo, da naglasim stanje u kom sam napravio kalkulaciju [smiley7] i drugo da napišem nešto nebitno uz komentar jer vidim da je to postao standard.

E da, kalkulacija…Tko o čemu? Derbyshire o NAV-u.

– Trenutna vrijednost flote prema najfriškijim današnjim reportima je 350,000,000.00 usd (slovima 350 milijuna usd)
– Računata vrijednost nekretnina i ostale imovine 8,000,000.00 usd (slovima 8 milijuna dolara)
– Tečaj dolara računat 5.08
– Očekivani cash u Q3 računat 20 % uvećen u odnosu na Q2. Ovo će isto biti više, ali neka…Ovo je ziher kalkulacija.
– Kreditne obveze proporicionalno umanjene prema Q1 i Q2. Nije bilo novih ulaganja.
– Uračunata obveza prema P.D.

Prije nego objavim koliki je NAV s gornjim podacima samo ću naglasiti jednu stvar. Ovu dionicu pratim već dugo vremena i konstantno radim NAV. I jedina je od svih brodarskih dionica kojoj je cijena konstantno uvijek bila MANJA od NAV-a. Dosadašnji faktor kretao se od 0.6 do 0,8. Naglašavam, govorim o faktoru sa uključenim Petherom Dohleom u račun. Samo radi paralele u istom promatranom razdoblju NAV Atlantske Plovidbe kretao se od 1.2-1.4, što je nešto bliže svjetskom standardu. Prema nekim izvorima svjetski standard trgovanja brodarskim dionicama trebao bi biti 2.4 NAV-a, prema drugim 2.0 NAV-a.

Vratimo se sada kalkulaciji…

– Kad ove sve podatke ubacim u mikser ispada NAV 1,097.21 (slovima: tisuću devedeset sedam kuna i kusur lipa). Probao sam i u veš-mašinu – isto ispada.

I još računa za kraj:

NAV x 1.2 = 1316.65
NAV x 1.4 = 1536.09
NAV x 2.0 = 2194.42
NAV x 2.4 = 2633.30

Kada bi svi koji sutra namjeravaju trgovati ovom dionicom pročitali ovaj post i vjerovali mu (naravno) sutra bi ova dionica išla u pozitivnu blokadu.

Dali vi vjerujete?

Dali je netko pratio emisiji Moj novac na Novi TV. Navodno je bilo riječi o Jadroplovu (tako mi je rekao frend) i prodaji dionica od države po nekakvoj cijeni od 9xx kuna. Dosta mi je nejasno objasnio jer nije pratio nego samo onako usput.


Dali je netko pratio emisiji Moj novac na Novi TV. Navodno je bilo riječi o Jadroplovu (tako mi je rekao frend) i prodaji dionica od države po nekakvoj cijeni od 9xx kuna. Dosta mi je nejasno objasnio jer nije pratio nego samo onako usput.

Gledao emisiju prije par dana. Ako je stvarno to rečeno odoh kod doktora na pregled sluha. Nisam čuo, bilo je o slabom dolaru, eko turizmu, Exon Valdezu itd, ali Jadroplov ne.


Dali je netko pratio emisiji Moj novac na Novi TV. Navodno je bilo riječi o Jadroplovu (tako mi je rekao frend) i prodaji dionica od države po nekakvoj cijeni od 9xx kuna. Dosta mi je nejasno objasnio jer nije pratio nego samo onako usput.

Mislim da ima na http://www.dnevnik.hr snimka cijele emisije, barem je prije bilo.

Današnji Lloyd’s list:

Handy sector expected to bounce back Dry cargo
Rajesh Joshi in New York – Monday 5 November 2007

CONSOLIDATION seemed to be the flavour of the week in handy dry bulk freight rates, but this did not prevent the market from rising some more, writes Rajesh Joshi in New York.

The rise belied the massive tumble taken by the capesize market, which in turn sent share prices skidding across the listed dry bulk sector…….itd…

Poštovani pratitelji mojih TA, nisam se mogao zadržati, da ne napravim novu TA, prijašnja je bila jako dobro prokomentirana sa strane fazana, pa ti tom prilikom zahvaljujem.

Neću se ponavljati u detajlima, koje sam napisao u prošloj TA negu ću se fokusirati na mogući scenarij koji bi se mogao razviti. Očigledno je, da je korekcijski val c probio prvi suport (23,6%), dakle idemo dalje tražiti slijedeču točku suporta, koja može biti linija godišnjeg otpora, linija otpora u prošla 4 mjeseca (crvena linija) ili (38,2%) fibonaccija. Dakle treba tražiti znakove okretaja u zoni 779,58 do 722,93. Osobno vjerujem, da bi u toj coni trebalo doći do obnove uptrenda. Ovom prilikom sam u graf ucrtao tri oscilatora MACD, RSI i STOHASTIC, radi lakseg određivanja točke okreta. Zašto govorim točke okreta, pa zato što vjerujem, da firma s toliko jakim fundamentima (zahvala analizama kolege Derbyhirea i ostalima) ne može dugo nizbrdo. Oba indikatora RSI i Stohactic bili su više tjedana u OB (overbought) području, pa je dionici i potrebna korekcija prije nastavka dugoročnog trenda i obnove momenta. RSI indikator još je uvijek iznad 50, što znači, da dionica nije ušla u područje downtrenda. Stohastic se sada nalazi u neutralnom području, moguče je čak i da če uči u OS (oversold područje) s obzirom na stanje na tržištu ali to ne mora značiti veliki pad u cijeni. Idemo sada do MACD-ia, koji se neizbježno približava 0 vrijednosti. Najsnažniji momenti u kretanju cijene događaju se upravo oko te točke (zeleni krugovi). Eto ja ću vrlo pažljivo pratiti, da li če se MACD odbiti od nulte vrijednosti, jer če se u tom slučaju početi doslovce iscrtavati zastava (descending FLAG) žute crte, tražit ću i potvrdu na stohasticu tj. križanje obih crta. Ako se svi tri indikatori poslože kako je i moguče i meni jako poželjno, bit če to jako dobra kupnja. Narednih nekoliko dana, če biti jako zanimljivih.

Moram vam reči i vam manje poželjan ali ipak moguč scenarij. Ako zadnji mogući suport kojeg sam naveo u ovoj analizi ne izdrži onda moramo u ozbiljan obzir uzeti uzorak duplog vrha (double top), koji znači promjenu trenda.

Pozdrav svim borcima.

New Report

Close