JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja bi rekao da su to HPB-ovi marginaši.

jab rekao da je to aureus balanced

All shipping lanes lead to China.

Jako malo znam o bordarskom sektoru, ali poslijednja dva mjeseca dosta sam procitao o toj temi i moram priznati da mi je strah u vezi ove dionice koji neki imaju ne shvatljiv. Ako je cijena vozarine u zadnjih godinu dana porasla 3 do 4 puta i vecina predvidja da bi se ta razina trebala zadrzati najmanje citavu godinu, tako da ce zasigurno vecina flote kako jadroplova tako i atlanske potpisati ugovore po novim cijenama ne vidim stvarno problem koji bi mogao iskrsnuti i uzdrmati ovakve firme. Jedino manipulacija findova i nihovi ulasci izlasci mogu kratko trajno napraviti oscilaciju. Tako da na vremenski okvir od godinu do dvije mislim da stvarno ne bi trebalo imati straha sto se tice ulaganja u ove dionice.

Iskusnije kolege da li sam ispustio neki bitan faktor ?

Hvala

hipo prodao nešto sitno koliko vidim na današnjem stanju sda, nekih stotinjak komada

Sector Snap: Drybulk Shippers
Wednesday October 31, 2:15 pm ET

Shares of Drybulk Carriers Hit Highs After Analyst Say Stock Blips Are Buying Opportunity

NEW YORK (AP) — Shares of drybulk shippers soared Wednesday after an analyst suggested that a recent stock price retreat was a buying opportunity.
Drybulk shipping stocks fell Tuesday as spot rates for Capesize vessels moved lower. Capesize vessels are the largest of drybulk carriers, which carry goods such as iron ore, coal and grain.

The Baltic Dry Index, which is managed by the Baltic Exchange in London, fell 230 points Wednesday to close at 10,656. The index measures drybulk shipping rates on 40 shipping routes on a time charter and voyage basis.
Cantor Fitzgerald analyst Natasha Boyden suggested the slip in spot rates was the result of Chinese importers and steel producers trying to “spook” the market — or drive vessel rates lower ahead of iron ore contract negotiations early next year.
Boyden warned this may cause significant fluctuations in the vessel rates through the end of the year, but reiterated her enthusiasm for the sector’s future performance. “Chinese steel mills will likely only be able to draw down on inventories for a limited period of time, so we see this as a more of a short-term dilemma, and does not affect our long-term bullish outlook on the sector,” she said. [smiley2]

KD Viktorija izasla ?!?

Jel nisu oni nedavno usli tek?

1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 42.200 2,58 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 32.111 1,96 Skrb. račun
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 22.763 1,39 Osnovni račun
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 16.890 1,03 Skrb. račun
8. JADROPLOV D. D. 10.011 0,61 Osnovni račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 9.331 0,57 Skrb. račun
10. HPB D.D. 8.840 0,54 Skrb. račun
Ukupno: 81,37

@ Adler

Kolega cijenim vaše stručno poznavanje TA i slažem se da je vrlo korisna kod donošenja odluke kada ući u neku dionicu a kada izaći ili krenuti u dokup jer se i ja njome često služim. Međutim mislim da većina investitora koji su sa ovog foruma ušli u JDPL ušli su na duže staze ne pokušavajući izlaziti i ulaziti na peakovima već ostati u ovoj dionici barem 1-2 godine jer ju svi smatramo sigurnom i vrlo perspektivnom dionicom na duže vrijeme. Također mislim da se politička kriza iz susjedne nam BiH itekako odrazila i na naše tržište kapitala te da ista generira ovu višednevnu korekciju uslijed čega su se i vaša predviđanja malo korigirala a u takvim uvjetima je TA nepouzdana kao i u uvjetima gdje drugi čimbenici poput raznih IPO-a ili izbora utjeću na promjene trenda na tržištu kapitala. Kolega nedajte se obeshrabriti jer svatko od nas daje svoj mali doprinos ovoj temi sa područja koje mu najbolje “leži” i koliko god da cijenim informacije koje postaju kolege koji su stručni u shippingu, toliko cijenim i vaše analize jer TA i FA daju snažan sinergijski učinak, stoga samo tako naprijed!

Hogar vozi Volvo


@ Adler

Kolega cijenim vaše stručno poznav……

Kolega Hogar, ja znam i te kako, da može imati svatko od nas potpuno različit dojam o istim stvarima. Na znam koliko puta sam ponavljao (ne baš puno, pošto se javljam jedino tada, kad imam nešto pametno za reči) na ovoj temi, da je uvijek najbolje u obzir kod donošenja odluka uzeti FA i TA. Način na koji sam to izražavao nije bio ni približno sličan onome, kojim su se neki od (FA) članova obračali na moje TA. Kao što vidim, puno ljudi ni ne shvača što zapravo znači TA. Neki pripisuju mojim TA bogovske moći, pa se onda rugaju iz njih. Šta čes s takvima nego, da jim oprostiš. Tako TA i FA su analize PROŠLOSTI! Što če se dogoditi u bodučnosti nitko ne može sa 100% sigurnošću tvrditi, da je tako, onda bi bili svi bogati.

Na osnovu događaja iz te prošlosti se barem u TA stvaraju uzorki, koje nisam ja izmislio i koji nešto znače, zapravo govore o ponašanju tržišta. To je ponašanje tržišta koje se već dogodilo. Ti isti uzorki se onda služe za predviđanja kretanja tržišta, a uvijek su moguća oba smjera i gore i dole. Jest, da puno stvari za nas ne vrijedi, ali vrijede Newtonovi zakoni i svi fizikalni pa tako i TA. Pitanje može biti jedino, koliko je TA dobra i koliko su predviđanja na osnovu TA točna. Kod TA koje sam stavio, ja stavljam svoja predviđanja na osnovu i FA i TA. Nije moje da se svadim s nekima šta je bolje ili slabije, ja se koristim sa obje, a na svatkome, ko ulaže svoj novac je njegova odluka šta će s njim raditi. Što se mene tiče moram, da zahvalim svim fundamentalistima na njihovom vrlo korisnom doprinosu.

Hvala ti Hogare i u tvom doprinosu za razumijevanje ostalih. Da ne gubimo previše mjesta i vremena za nepotrebno pod*ebavanje i zkoristimo ga za ozbiljne stvari.

Svima puno uspjeha u sljedečem tjednu trgovanja.

Čini mi se da niko ne uzima u obzir šta se dešava kod nas zadnjih sedam dana.
Osobno mislim da ide još dole čak do 700kn. Ja budala kupio na 800 kn i mislio povoljno.

Pozdrav, i svima puno sreće ( kao i meni s ovom dionicom )

vidjet ćemo uskoro – mislim da je glavno prošlo (atlgr.) – možda se varam ali povrat novca je u četvrtak – ako idemo i dolje opet dokup jer neće dugo biti povoljno.


Čini mi se da niko ne uzima u obzir šta se dešava kod nas zadnjih sedam dana. Osobno mislim da ide još dole čak do 700kn. Ja budala kupio na 800 kn i mislio povoljno. Pozdrav, i svima puno sreće ( kao i meni s ovom dionicom )

nece..
onaj (HPB) ko je kupovao na 780kn po 1000kom zna zasto je to radio
[smiley2]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Čini mi se da niko ne uzima u obzir šta se dešava kod nas zadnjih sedam dana.
Osobno mislim da ide još dole čak do 700kn. Ja budala kupio na 800 kn i mislio povoljno.

Pozdrav, i svima puno sreće ( kao i meni s ovom dionicom )

Kolega, pa kaj je s vama, na 800 je dobra kupnja. ja kupoval cak na 840 neki dan, dosta dokupio u utorak na 780 i sumnjam da ce niže, neko se lijepo nakrcal na 780, ja mislim da ne bez veze…[smiley2][smiley2]

New Report

Close