JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemojte tako kolega najbolje rezultate u svijetu postižu fondovi koji koriste matematičare

SAM PROTIV SVIH

I treći dan zaredom negativni predznak ispred indeksa, točno prema mom prijašnjem predviđanju sa strane 292 ovog foruma:

BDI 10581 (down 75)
BCI 13988 (down 90)
BPI 11415 (down 100)
BSI 6897 (down 52)
BHSI 3187 (down 11)

BCI – average of the 4 T/C routes -$163563 (down $1165)
BPI – average of the 4 t/c routes -$ 92552 (down $810)
BSI – average of the 5 T/C routes -$ 72121 (down $539)
BHSI- average of the 6 T/C routes -$ 46743 (down $137)

Ako se ostvare i ostala predviđanja (a hoće) onda imamo boom.

Samo se vi indeksirajte, kad fondovi konsenzusom odluče up, bit će up, ali se prvo tribaju nakupovati jeftino od novih i nestrpljivih.


I treći dan zaredom negativni predznak ispred indeksa, točno prema mom prijašnjem predviđanju sa strane 292 ovog foruma: BDI 10581 (down 75) BCI 13988 (down 90) BPI 11415 (down 100) BSI 6897 (down 52) BHSI 3187 (down 11) BCI – average of the 4 T/C routes -$163563 (down $1165) BPI – average of the 4 t/c routes -$ 92552 (down $810) BSI – average of the 5 T/C routes -$ 72121 (down $539) BHSI- average of the 6 T/C routes -$ 46743 (down $137) Ako se ostvare i ostala predviđanja (a hoće) onda imamo boom.

hvala na skretanju pozornosti na post str.292. Nekako mi je promakao. Vrlo zanimljivo a i logicno. Zasad bez greske – nastavite tako[smiley2]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Evo jedan mali clanak
http://www.seebiz.eu/hr/burze/pad-vozarina-moze-srusiti-dionice-brodara,1510.html

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


” hvala na skretanju pozornosti na post str.292. Nekako mi je promakao. Vrlo zanimljivo a i logicno. Zasad bez greske – nastavite tako[smiley2]

Nisi jedini. Trebalo je 10-ak sati da budu objavljen.

Derbyshire:

Očekujem daljnji pad do kraja tjedna, a onda strašan uzlet.

Da nebi ispalo da ovdje lupamo kao u kladionici malo ću pojasniti svoju gornju tvrdnju, tj.mišljenje.
Radi se o očekivanju pada, odnosno rasta BDI indeksa.

Povijesno gledajući market je uvijek na vrhu vala (dužeg ili kraćeg) prije nekog očekivanog zatišja. Tako je pred ljetni godišnji odmor, pred novogodišnje praznike, pred kinesku novu godinu itd…Ne samo u shippingu već i na ostalim tržištima. Povratak samo jednog fond managera s ljetnog godišnjeg odmora sreže korekciju i promjeni tijek kretanja neke donice.
Međutim, novogodišnji praznici traju kratko, kineska nova godina još kraće, ljetni godišnji odmori su nepredvidivi jer se mogu uzeti od lipnja do rujna, tako da je teško povezati stanje na tržištu s nečijim odsustvom od mogućnosti kretanja tog tržišta.

E sad se ponovno vraćamo na shipping tržište…

Što napravite prije godišnjeg odmora ili odlaska na put? Sredite sve poslove (barem ja). Ako je to ‘pleasure’ putovanje tada pogotovo želim biti miran na tom putu i sve unaprijed srediti.

A na ‘pleasure’ putovanju ovaj tjedan je cca 6000 ljudi. Zapravo svi koji nešto znače u dry svijetu. Prošlog tjedna brodari su pozaključivali dry brodove, unajmitelji osigurali prijevoz robe, brokeri zaradili proviziju, mi smo vidijeli ATH BDI-a i cijene dionica, a oni se uputili u Hamburg na Eissbeinessen party. Zabava, alkohol, blud i nemoral…Sve osim posla. I tako do kraja tjedna. Brodovi su zaposleni, tereti se voze, na tržištu nema zaključaka, BDI stoga pada. Neki će reći kolaps, sve pada, pada DRYS, ides stavlja kupnju na 730…Vjerovatno netko gleda i kako će prodati dok se još ne sruši. Krivo. Netočno.

Naravno, tu je i IPO Atlantica koji daje ritam partiju u Hamburgu. Manja je likvidnost na burzi, lova je vezana uz ponudu i JDPL klizi i dalje.

Ali party ne traje vječno…

Završetak koincidira sa zavrsetkom IPO-a, odnosno povratkom sredstava koji će završiti na burzu. Tu negdje.
A poslije partija u Hamburgu počima party za dioničare Jadroplova. S najboljim DJ-om.

A dodatni ritam daje i Q3 koji stiže 12-14/11. Znači vrlo brzo…

E sad svi koji ste mislili jeftino prodati razmislite dvaput jeli vam to pametno, a oni koji su mislili spustiti nalog razmislite dali je mozda pametnije dobiti ovu dionicu i za koju kunicu više.

Nadam se da će benefit od ovog posta imati oni koji čitaju poslovni forum bilo da namjeravaju kupiti ili prodati ovu dionicu.

Molba za moderatora: ukoliko smatrate da treba srezati neki dio mog posta molim da u tom slučaju ne objavljujeje ništa, jer se znalo desiti da nakon srezanog dijela post izgubi smisao.


Veoma zanimljiv post, treba reci da ste do sada bili u pravu, cini se mi, da ovaj forum citaju i fond manageri, bar jedan je fino dokupio u srijedu. Drugi tjedan ce bit veseli, sve mi se cini da necemo dugo gledati JDPL na tim razinama, sve ukazuje da idemo bar do NAV uskoro.Cestitke svima, koji ste ulazili ili dokupljuvali oviha dana, teško da ste pogrijesili…[smiley2][smiley2]


Hmmm Derbyshire, mislim da to nije bilo potrebno. Iako i sam nisam pristalica TA te vise volim FA i fundamente te sve ono sto si naveo u svom postu mislim da nema nista lose u iznosenju TA na temi. Naprotiv, mozda se pokaze dobrim predvidjanjem, no ako i ne – barem je zanimljivo. NHF

Ma zato sam i prokomentirao jer će ispasti točno predviđanje…A zapravo postoje puno opipljiviji razlozi zašto će biti tako.


Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
(…)
10. HPB D.D. 8.840 0,54 Skrb. račun
(…)

[smiley1]

s obzirom na imovinu i zakonska ograničenja, ovaj investitor ima priliku dokupiti još cca 7000kom pa nek izvoli… ako već nije u srijedu [smiley1]

All shipping lanes lead to China.

Ja bi rekao da su to HPB-ovi marginaši.


sakai: ” Hmmm Derbyshire, mislim da to nije bilo potrebno. Iako i sam nisam pristalica TA te vise volim FA i fundamente te sve ono sto si naveo u svom postu mislim da nema nista lose u iznosenju TA na temi. Naprotiv, mozda se pokaze dobrim predvidjanjem, no ako i ne – barem je zanimljivo. NHF ” Ma zato sam i prokomentirao jer će ispasti točno predviđanje…A zapravo postoje puno opipljiviji razlozi zašto će biti tako.

ma da, to sam i ja shvatio (nadajmo se da ce biti dobro predvidjanje) nakon sto sam procitao post o Sodoma & Gomora party u Njemackoj. Svejedno, neka nam i tvojih informacija i TA, svatko ce se odluciti kome ce vjerovati oko predvidjanja. S obzirom na moje afinitete ja cu se prikloniti tvojem objasnjenju….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Nastavak TA o JDPL na temi TA.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close