JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Friske vjesti:

Dry bogato [smiley11] a likvidi place mi se[smiley6]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

majstore Techman, ima li kakvih vijesti u svezi ove naše firme? voze li ti brodovi? bere li se štogod od ovih vozarina?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Evo i ja danas uletio u JDPL, pa sad kako bude.[smiley2]

U,

Dugoroćni trend je u usponu također srednjeroćni. Rally koji je poćeo na 18.9. sad se nalazi u zadnjoj fazi 4. vala (korektivni val), za kojim će doći i 5. val. Takvi rallyi obično svršavaju u 5 valova. Jako zanimljivo je, da je tako 1. kao i 3. val napravio istu retrakciju prijašnjih valova od 38,2%. Moram priznati, da je to jedna od mojih najpopularnijih retrakcija po Fibbonacciju. Zanimljivo je pratiti i candelove u 4. korektivnom valu. Predzadnji napravio je “hammer”(na grafu u privitku ne vidi se ali je bio, provjeri na limun.hr), a zadnji “shooting star”. Oba indikatora nakazuju kraj korekcije, koji bi se mogao nastaviti sa naglim rallyem u slijedećem razdoblju. U narednih par tjedana cijena mogla bi postići granicu 1000 kn ako usporedimo dužine 1. i 3. vala. Nakon toga očekujem, da bi moglo doći do malo veće korekcije do cca. 800 kn. Ali za ovo zadnju prognozu ipak treba pričekati, da vidimo koliko će se dignuti 5. i zadnji val ovog rallya. Dakako tehnička analiza ponu govori o ponašanju i raspoloženju tržišta svima koji ste to proćitali ipak treba reći, da nije dobro se služiti samo TA ili samo FA, ipak je najbolja kombinacija njih dviju. Pozdrav i uspješno trgovanje. ”

Eto ponovno stavljam najnoviju analizu, pa i sa ispravkama zadnje. Očito je, da sam pogriješio o uviđaju i početku rallya, koji je počeo 9 dana prije mog prvog predviđanja. Tako sam u brojanju promašio prva dva valova i 5. (zadnji) val u ovom rallyu več se razvio. Bez obira na to fibonaccijev support tog vala je izdrzao test na 38,2 %, makar ga je testirao jos i jedan dan iza moje objave.

E sad je vrijeme, da idemo dalje. Dakle ustanovili smo pocetak rallya, u graf sam nacrtao retrakciju po fibonacciju cijelokupnog rallya. Prvi test supporta na 23,6% se odigrao prosli tjedan, a drugi danas. U graf su ucrtane i support trend linija i resistance linija ove godine. Ova zadnja probijena je u zadnjem 5. valu ovog rallya. Ako pogledate na korektivne valove, koje sam označio a-b-c, vidite da se val c susreće sa 23,6% resistancom fibonaccija i sa ljetnim otporom, koji bi se mogao sad, kad je probijen pretvoriti u suport. Ovdje moram i protumačiti, da ovakvi rallyi obično naprave korekciju u 3 vala (a-b-c). Polako se prikazuje još i jedan indikator, tj. padajuči flag (zastava), koji obično znači izlazak u suprutnome smjeru ulazka.

Dakle imamo na raspolaganju puno indikatora, koji prikazuju moguči kraj korekcije i ako ce taj višestruki support izdržati onda je to izvrsna prilika za otvaranje dugih pozicija.

Pozdrav svim borcima i uspješno trgovanje.

wiking:

puko mu film i otisao na 780 kolko su ovi nudili[smiley16],i na kraju nisam nista iz lipario[smiley3].A to je tak kad moras vozit punicu po grobljima i dodjem pol sata prije zatvaranja

onda sam to je vjerovatno od tebe uzeo
[smiley4]

nisi jer sam i ja kupovao odnosno pokusao kupit dok ovi sa velikim nalozima nisu pukli pa digli na 780kn,krivo sam gore napisao[smiley16]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

e dok je rasla ja se isključio al sad me evo nazad prevencije radi pozdrav svima

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


” Eto ponovno stavljam najnoviju analizu, pa i sa ispravkama zadnje. Očito je, da sam pogriješio o uviđaju i početku rallya, koji je počeo 9 dana prije mog prvog predviđanja. Tako sam u brojanju promašio prva dva valova i 5. (zadnji) val u ovom rallyu več se razvio. Bez obira na to fibonaccijev support tog vala je izdrzao test na 38,2 %, makar ga je testirao jos i jedan dan iza moje objave. E sad je vrijeme, da idemo dalje. Dakle ustanovili smo pocetak rallya, u graf sam nacrtao retrakciju po fibonacciju cijelokupnog rallya. Prvi test supporta na 23,6% se odigrao prosli tjedan, a drugi danas. U graf su ucrtane i support trend linija i resistance linija ove godine. Ova zadnja probijena je u zadnjem 5. valu ovog rallya. Ako pogledate na korektivne valove, koje sam označio a-b-c, vidite da se val c susreće sa 23,6% resistancom fibonaccija i sa ljetnim otporom, koji bi se mogao sad, kad je probijen pretvoriti u suport. Ovdje moram i protumačiti, da ovakvi rallyi obično naprave korekciju u 3 vala (a-b-c). Polako se prikazuje još i jedan indikator, tj. padajuči flag (zastava), koji obično znači izlazak u suprutnome smjeru ulazka. Dakle imamo na raspolaganju puno indikatora, koji prikazuju moguči kraj korekcije i ako ce taj višestruki support izdržati onda je to izvrsna prilika za otvaranje dugih pozicija. Pozdrav svim borcima i uspješno trgovanje.

Krasna analiza, baš ste nam osvježili forum. A ne mi budale razbijamo glavu koliki je market, BDI, BHSI, koliko dana godišnje su brodovi on-hire, koliko remonti traju, koliki je OPEX, koliki breakeven, koliko vrijedi flota, koliko nekretnine, koliki je NAV, hoće li i kada revalorizirati, kada će Ista zamijeniti novi(ji)m brodom, kako i kada će se privatizirat itd… Baš ste nam otvorili oči.

BTW, jeli taj fibonaccio još živ, imaš njegov telefon? Ima bi mu nešto kazat…[smiley2][smiley2][smiley2]

Hmmm Derbyshire, mislim da to nije bilo potrebno. Iako i sam nisam pristalica TA te vise volim FA i fundamente te sve ono sto si naveo u svom postu mislim da nema nista lose u iznosenju TA na temi.

Naprotiv, mozda se pokaze dobrim predvidjanjem, no ako i ne – barem je zanimljivo. NHF

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Krasna analiza, baš ste nam osvježili forum. A ne mi budale razbijamo glavu koliki je market, BDI, BHSI, koliko dana godišnje su brodovi on-hire, koliko remonti traju, koliki je OPEX, koliki breakeven, koliko vrijedi flota, koliko nekretnine, koliki je NAV, hoće li i kada revalorizirati, kada će Ista zamijeniti novi(ji)m brodom, kako i kada će se privatizirat itd… Baš ste nam otvorili oči.BTW, jeli taj fibonaccio još živ, imaš njegov telefon? Ima bi mu nešto kazat…[smiley2][smiley2][smiley2]

Izgleda da si jako lose procitao moju prijasnju poruku gdje navodim da je najbolje kod prognoza upotrebljavati tako FA kao i TA. Ali I sa jednom i drugom traderi uvijek radimo na predvidjanjima.

Shvatio sam, da te moje analize uzrujavaju, pa ti preporucujem, da jih ignoriras i ne trosis bezveze Kb za skidanje u svom ogranicenom racunu za internet ponudnika.

BTW nemam telefonski broj fibonaccija ali imam bonton, mozda ti dobro dojde.

Od ono malo materijala sto sam procitao, savjetovali su da zaboravimo na Fibonaccie, Ganove, Golden ratio-ve i to se naravno odnosilo na situacije u likvidnim marketima a ne u ovakvom kao sto je nas…sa ovog grafa jedinog smisla mi zapravo ima samo ona zadnja plava strelica…[smiley1]


Evo i ja danas uletio u JDPL, pa sad kako bude.[smiley2]

čestitam.
dobro došao na naš brod![smiley2]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Od ono malo materijala sto sam procitao, savjetovali su da zaboravimo na Fibonaccie, Ganove, Golden ratio-ve i to se naravno odnosilo na situacije u likvidnim marketima a ne u ovakvom kao sto je nas…sa ovog grafa jedinog smisla mi zapravo ima samo ona zadnja plava strelica…[smiley1]

Slazem se, grafovi i tehnicka analiza mozda imaju efekta na forex marketu ili nekom super likvidnom marketu, ali kad gledas da kod nas sa cca 5 mio EUR mozes rasturat po trzistu, dizat spustas doslovno sta hoces, onda to i nema nekog smisla… A kad i gledas TOP10 to se vidi…. ako neki fond konstantno kupuje i onda odjednom prodaje manju kolicinu jasno je da se radi o rusenju cijene radi jeftinijeg i daljeg dokupa a ne o nekom fibonnacci nizu kontrakcije i stajaznam….

Sve mi je to zanimljivo ali iskreno ovo je igra kapitalizma, politike, velikih igraca, nema tu puno matematike …. I neki od velikih matematickih umova su izgubili sve na trzistu kapitala ….

New Report

Close