JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Može li novo stanje

uhvatih jutros

JDPL-R-A Vrijeme: 10:43:37
Kupnja Ukupno ponuda 71
Ukupno dionica 20599

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja Ukupno ponuda 58
Ukupno dionica 5880

5 najboljih ponuda
Cijena Količina

838,00 22
837,85 10
837,00 16
834,00 20
833,10 60
849,97 35
849,98 121
849,99 197
851,88 10
854,00 30

[smiley2]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Primjetio sam da kolega Bare ne skida osmjeh sa treadova već neko vrijeme. mislim da nam je svima osmjeh na licu. [smiley2]


uhvatih jutros

ovo ne pokazuje (ne znači) ništa, nego samo to da još nisu učitani podaci od svih brokerskih kuća. No, iz toga se ne može zaključiti na kojoj su razini koji nalozi (osim, naravno, ovih koji se konkretno vide), jer se ne izlažu nalozi po cijeni nego po nekom drugom redu…


black11: ” uhvatih jutros ” ovo ne pokazuje (ne znači) ništa, nego samo to da još nisu učitani podaci od svih brokerskih kuća. No, iz toga se ne može zaključiti na kojoj su razini koji nalozi (osim, naravno, ovih koji se konkretno vide), jer se ne izlažu nalozi po cijeni nego po nekom drugom redu…

znam, ali je dobro vidjet i ostale naloge koje inače ne možeš vidjet, npr na kupnji je 20000 koja je na razinama 400-600 kn koja ne znači ništa.


Pošto PRIDE i ZRIN imaju cca 2.300 TEU kod kalkulacija njihovih vozarina koristio sam se referentnim brojkama za Sub-Panamax 2500 TEU. Jesam li možda trebao uzeti S-P 2000 TEU ili nešto između ?

Ako uzmeš u kalkulaciju interpoliranu vrijednost najmanje ćes pogriješiti. S time da bi bilo dobro znati kada će pregovori za te brodove. Prema mojim šturim saznanjima jedan bi se mogao pregovarati sada do nove godine, a drugi je friško ušao u 1-godišnji najam, znači za njega bismo trebali pratiti kontejnerski market negdje kroz ili iza ljeta da bismo znali koliko će zarađivati od jeseni 2008 do jeseni 2009. Imamo vremena, ionako nećemo izlaziti iz ove dionice do tada.

Cit:…”jedan bi se mogao pregovarati sada do nove godine, a drugi je friško ušao u 1-godišnji najam

Znači 25.000/d u idućih godinu dana bi moglo biti realno.
Na ostatak tvrdnje nemam nikakvih primjedbi.
Hvala.


TunaSalad: ” Derbyshire: ” Znači prema mojoj kalklaciji očekivan nivo trgovanja JDPL je 2.839. ” mislim da nećemo vidjeti ovoliku cijenu na jadroplovu. osim ako vozarine skoče još dosta više ili poduplaju flotu [smiley7]”
1. vidi IPKO
2. vidi vlasničku strukturu
3. ako budeš tako drukao, onda stvarno nikada ne ćeš vidjeti ovu razinu

1. Vidio IPK. Piše – Na postavljeni upit Upravi IPK Osijek d.d. ista je odgovorila da im nisu poznate nove materijalne činjenice a koje bi utjecale na povećanje cijena dionica.
Kad se isto desi na JDPL pisaće – Na postavljeni upit Upravi Jarroplov d.d. ista je odgovorila da su investitori napokon zbrojili 2 i 2. (Kao što kaže Basil koji je utihnuo u zadnje vrijeme)

2. Vidio vlasničku strukturu. Jedino što se sa 100 postotnom sigurnošću može isčitati iz vlasničke strukture je da će biti javnih ponuda, preuzimanja, možda SPO. A svi jako dobro znamo što slijedi nakon toga. Up, up, up…

3. Neću više drukati. Svi znamo da sam malo pretjerao u targetu, ali tako je najlakše potaknuti diskusiju.


ako budeš tako drukao, onda stvarno nikada ne ćeš vidjeti ovu razinu

Fazan, daj reci ovom Baltic Exchange-u da ne druka, ne bumo nikad naprijed ovako…

Baltic Exchange na ATH:

BDI 11025 (UP 31)
BCI 15323 (DOWN 80)
BPI 11508 (UP 161)
BSI 6915 (UP 24)
BHSI 3232 (UP 0)

Ipak 11k do kraja tjedna….

New Report

Close