JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Derbyshire: ” Znači prema mojoj kalklaciji očekivan nivo trgovanja JDPL je 2.839. ” mislim da nećemo vidjeti ovoliku cijenu na jadroplovu. osim ako vozarine skoče još dosta više ili poduplaju flotu [smiley7]

Definitivno nećemo još neko vrijeme, apsolutno se slažem. Samo sam povukao paralelu sa sličnim kompanijama koje su izlistane na razvijenijim burzama. Činjenicu brojkama.

A kad smo kod brojki još bih i ovo dodao. Nije iz iste branše i teško je za usporediti, ali na vrhu ove stranice je kratka anliza JDPL, a ovdje kratka analiza Atlantic grupe, pa usporedite brojke.
Vaš link
Uz dužno poštovanje svima koji će udjelovati u IPO Atlantic grupe siguran sam da se za 960 kuna više isplati kupiti dionicu JDPL nego Atlantic grupe.

Predlažem za početak budućeg praćenja kontejnerskog tržišta HOWE ROBINSON CONTAINER INDEX, a kao forumski benchmark današnji nivo od 1,389.3 bodova. S vremenom ćemo ga lako pretvoriti u dolare, potencijane time chartere itd…
[smiley2]


Vidim da je prethodni post o kontejnerskim ratama malo zbrkan, pa evo ispravak u prilogu.

Pitanje Derbyshire-u:
Pošto PRIDE i ZRIN imaju cca 2.300 TEU kod kalkulacija njihovih vozarina koristio sam se referentnim brojkama za Sub-Panamax 2500 TEU. Jesam li možda trebao uzeti S-P 2000 TEU ili nešto između ?

Rast kineskog gospodarstva
Kinesko gospodarstvo nastavlja ekspanziju velikom brzinom, pa je tako u trećem kvartalu ove godine raslo po stopi 11,5 posto. Prema najnovijim podacima, u roku od nekoliko tjedana Kina bi i službeno trebala zamijeniti Njemačku kao treće najveće gospodarstvo svijeta. Nijemcima će, prema procjenama Njemačke industrijske komore, najkasnije do kraja 2008. preoteti i status najvećeg svjetskog izvoznika. U drugom kvartalu kineski gospodarski rast bio je i nešto viši nego u trećem, čak 11,9 posto, ali je pao jer vlada nastoji spriječiti dodatan rast. Kineske se vlasti suočavaju s problemom balansiranja razvoja jer imaju siromašno stanovništvo koje treba razvoj, a nad glavom im visi financijska kriza. Kineski trgovinski višak ove će godine vjerojatno premašiti iznos od 250 milijardi dolara, a stopa rasta potrošačkih cijena trebala bi dosegnuti četiri posto.


Derbyshire: ” Znači prema mojoj kalklaciji očekivan nivo trgovanja JDPL je 2.839. ” mislim da nećemo vidjeti ovoliku cijenu na jadroplovu. osim ako vozarine skoče još dosta više ili poduplaju flotu [smiley7]

1. vidi IPKO
2. vidi vlasničku strukturu
3. ako budeš tako drukao, onda stvarno nikada ne ćeš vidjeti ovu razinu

I love the Smell of Profits in the Morning

Evo još malo dobrih vijesti …

24.10.
8. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 12.039 0,74 Skrb. račun

25.10.
8. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 13.539 0,83 Skrb. račun

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

CiT: ….”svjetski standard trgovanja brodarskim dionicama je 2,4 x NAV. …”

Priznajem da ovdje kod mene postoji dilema.Osim PD efekta , o kojem je već bilo raspravljano , kolega Shogun (kojeg vrlo respektiram) je mišljenja da bi u slučaju JDPL , zbog neobnavljanja flote i sl. trebalo uzeti multiplikator NAV-a od 1.5
U svakom slučaju , mislim da smo argumentirano objasnili zašto mislimo da je dionica (jako) podcijenjena.
A što se Atlantic-aša tiče , njihova slobodna sredstva (kad im banka za koji tjedan vrati tih 60 – 80 % neiskorištene uplate) će do kraja godine biti i više nego dobrodošla i na ovoj dionici.Potražnja uvijek dobro dođe.

SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 32.111 -3021 1,96 Skrb. račun (-1979 od 22.10)
losa vijest je da ovaj skrb. izlazi al posto je T+3 to je bilo u onoj maloj korekciji.Stao je sa iskrcavanjem,victorija se ukrcava i rast je neminovan

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Malo me brine decki iz Splita, zestoko su izlazili ovih dana.[smiley3]

Danas smo junački potegnuli od ranog jutra.
[smiley2]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

[smiley2]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Svakim danom cijena prekrcaja je sve veća.
Prije 2-3 dana prekrcaj bio na 775 kn,danas se prekrcava na 840 kn.[smiley2]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

New Report

Close