JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

LPLH

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije


Neznam dali je netko gledao emisiju Nedeljom u 2 na kojoj je bio gost Polančec koji je nešto pričao da će se uskoro osnovati ( mjesec, dva )zatvoreni Fondov u koje će staviti sva vrijednija poduzeća koja su još u državnom vlasništvu ( npr. Atlanska plovidba 10,08 %, CROS, HPB ) ali ih nije nabrajao. Dali je moguće da unutra stavi i Jadroplov tj. da ga neće u skorije vrijeme stavljati na burzu ( SPO ). Evo našao sam na http://vijesti.hrt.hr/ShowArticles.aspx?ArticleId=34424 i izdvojio Ovaj tjedan bit će održana sjednica povjerenstva na kojoj će izabrati model preustroja HFP-a. Taj će model biti prezentiran hrvatskoj javnosti na okruglom stolu kako bi svatko mogao dati svoj komentar. Istaknuo je da se radi na definiranju najboljeg modela upravljanja državnom imovinom te da se razmišlja da se iz Fonda izuzmu nekretnine i ostanu samo dionice. Dodao je da bi se trebao osnovati zatvoreni investicijski fond u čiju će imovinu ući dionice hrvatskih kompanija, a potom će se provesti i javna ponuda dionica tog investicijskog fonda. Po tome te firme nebi bile više u državnom vlasništvu. Dali to znači da ih ne mora više privatizirati prije ulaska u Europsku uniju. Ja mislim da Europska unija traži od Hrvatske da što manje poduzeća bude u njihovom vlasništvu.

To bi značilo upravo to. Znači da bi umjesto HFP-a u Top10 imali novog igrača – investicijski fond kojime će upravljati društvo za upravljanje fondovima – ista stvar kao i bilo koji drugi fond čije udjele možeš slobodno kupiti. Privatizacija će time biti jednim potezom dovršena. Ovo je vrlo izgledan scenarij a k tome još brz i transparentan = hrpa glasova na izborima (a što HDZ-u u mrtvoj trci sa SDP-om sigurno treba)

Za nas ovo znači dovršetak privatizacijske trakavice i neizvjestnosti koju je ona bacala na dionice JDPL-a tako da može slobodno na zaslužene razine.

Hogar vozi Volvo

Ne kužim?

Jel’ bi taj fond mogao prodavati i kupovati udjele u firmama?

Na koji način bi on ‘upravljao’ udjelima?

I zašto je to dobro za JDPL? Ne bi li JDPL trebao naći strateškog partnera, a ne neki fond?

I love the Smell of Profits in the Morning

meni je isto ta verzija s fondom malo mutna, ali eventualna rasprava se tiče i ostalih dionica pa možda ne bi bilo loše na Bez cenzure o dionicama?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Ne kužim? Jel’ bi taj fond mogao prodavati i kupovati udjele u firmama? Na koji način bi on ‘upravljao’ udjelima? I zašto je to dobro za JDPL? Ne bi li JDPL trebao naći strateškog partnera, a ne neki fond?

E to je već politička odluka kao i odluka o upravljanju udjelima i uvjetima o prodaji društava iz portfelja tog fonda.

Kada se desi revizija bilanci i protuzakonito iskazanih gubitaka, JDPL se pretvara iz gubitaša u firmu koja posluje sa dobiti a unosom u portfelj fonda bi dobio i pravog vlasnika koji onda može donijeti odluku od dokapitalizaciji ili drugom isnstrumentu financiranja radi obnove flote što svi priželjkujemo. Najgori scenarij po JDPL je da još dugo ostane u državnim rukama jer država sigurno neće ići sa dokapitalizacijom ili zaduživanjem što će onemogućiti nabavku novih brodova.

Hogar vozi Volvo

Jedva čekam kulminaciju JDPL, pozitivno naravno.
Kupnja sve jača i jača, a o omjeru da i ne pišem,
znamo da je skoro 3 puta jači od prodaje.

K-P

And God says let there be light and be light, and it was good...

Global

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije

Forum LPLH za indexe…

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije

Basile,
Neces tako promijeniti navike posjeta/citanja.


Basile,
Neces tako promijeniti navike posjeta/citanja.


Kad imam i LPLH

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije

Najgori scenarij po JDPL je da još dugo ostane u državnim rukama jer država sigurno neće ići sa dokapitalizacijom ili zaduživanjem što će onemogućiti nabavku novih brodova.

Teško da će fond sudjelovati u dokapitalizaciji. To ti je ono: nije vrat, nego šija.

SPO je ponajbolje rješenje za ovu firmu. Teško da će uletiti i kakav strateški partner kada napucamo cijenu na 1.500,00 kn. [smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning

Ma samo sam htio ukazati na još jednu podcijenjenu dionicu(što osobno smatram da LPLH i jest,isto kao i JDPL)[smiley2]

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije

New Report

Close