JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


malo me ipak brine IPO Atlantica, moglo bi se odraziti na cijenu

to i jest jedan od najvećih razloga ove korekcije , te predstojeći 3 Q , koji treba biti dobar.
malo strpljenja i ne prodavati ako se ne mora.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

eto dogodilo se mojih 770 kn,nadam se da je kolega Hogar ušao..ja nisam htjeo kvariti prosjek.Ljudi očito predstoji tjedan jeftinih dokupa.pozdrav.
Više ni ne volim IPO-e,kao na toboganu,gore dole,gore dole,strava

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Možda je suvišno nabacivat ove komentare ali evo nek se nađe:
:
Latest Handymax Market Report, updated 22/10/2007
.
Unlike the steady Cape and Panamax markets, the Handymax market saw increased activity this week in both the Atlantic and Pacific. Average earnings for a 52,000 dwt vessel rose to $70,438/day, up 7.0% w-o-w. This increased activity has led to sentiment being high that further gains may be made next week

Nije loše [smiley2]


Hogar: ” malo me ipak brine IPO Atlantica, moglo bi se odraziti na cijenu ” to i jest jedan od najvećih razloga ove korekcije , te predstojeći 3 Q , koji treba biti dobar. malo strpljenja i ne prodavati ako se ne mora.

Pravi problem je gdje pronaći lovu za dokup.
HT sam skoro već sav rasprodao ne sanjajući ovakav dokup !

BDI 10853 (UP 55)
BHSI 3184 (UP 23)

Pravi problem je gdje pronaći lovu za dokup.
HT sam skoro već sav rasprodao ne sanjajući ovakav dokup !

ima nas dosta sa tim problemom…
zbilja šteta. vjerojatno će još padati, ne bih se čudio i do 750,00.
sve dok bude trajao IPO cijena će oscilirati prema dolje, što je jako dobra prilika za onoga tko je pribavio što love sa strane .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


BDI 10853 (UP 55) BHSI 3184 (UP 23)

11k do kraja tjedna?

Pravi problem je gdje pronaći lovu za dokup.
HT sam skoro već sav rasprodao ne sanjajući ovakav dokup !

Nisam ga ni ja usnuo pa mislim da bi bilo vrijeme da odu rezerve jer casha više nii![smiley9]

Nije važno živjeti,već vrijediti u životu.!

quote=ŠPANCIR]
Vidio sam da se “P.D. faktor” najčešće izražava kroz diskont od 30 %. S druge strane , kažu da se brodari ovog tipa trže na 2.4 NAV-a prosječno. Uzevši sve to u obzir , target bi bio 1.623 . Zbog igara i nepoznanica na ovoj dionici teško je reći što je realno , ali ovakva analiza mi ukazuje na malo prije spomenuti smjer iz TA.
[/quote]

1) Krivo. Diskont JDPL po osnovi P.D. je 7-7.5 % (na vrijednost flote). Zasto diskontirate cijelu firmu zbog dijela flote.
2) Tocno. Svjetski standard trgovine na brodarima je 2 x NAV.

1) + 2) Daje puno veci target (barem meni).

Kolega, niste polozili, malo ponovite gradivo, napravite re-kalkulaciju pa se cujemo na slijedecem postu.


Derbyshire: ” BDI 10853 (UP 55) BHSI 3184 (UP 23) ” 11k do kraja tjedna?

Ne vjerujem. Mozda tek krajem mjeseca. [smiley2][smiley2]

Cit. Derbyshire Kolega, niste polozili, malo ponovite gradivo, napravite re-kalkulaciju pa se cujemo na slijedecem postu.

Hvala. Učinio traženo i na temelju toga žurim nekako stvoriti cash za sutra…….

prevelik mi je ulaz na jdpl i danas ga nisam uspio smanjiti zbog investora[smiley5][smiley16]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

New Report

Close